Microsoft tvrdí, že zrušenie Xbox Live Gold neplánuje, no multiplayer je zrazu zdarma
Update

Microsoft tvrdí, že zrušenie Xbox Live Gold neplánuje, no multiplayer je zrazu zdarma

 

Zmätok, ktorý sa už stihol vyjasniť.

Už je to chvíľa, čo sa rozprúdili špekulácie o tom, že Microsoft plánuje zrušenie predplatenej služby Xbox Live Gold. Tá je momentálne na konzolách Xbox bránou k tomu, aby mali hráči prístup k multiplayeru a prináša so sebou aj ďalšie výhody. Popri Xbox Game Pass však ide o ďalší typ predplatného a v dnešnej dobe je už celkom náročné obhájiť platený multiplayer.

Dôvodom, prečo sa o zrušení Xbox Live Gold začalo špekulovať bolo to, že Microsoft najprv odstránil z Xbox Store možnosť 12-mesačného predplatného a následne z Microsoft Store možnosti 12 a 24-mesačného predplatného. Navyše, hovorca Microsoftu vtedy prezradil, že išlo o plánovaný krok a nie chybu v Xbox/Microsoft Store, čo hovorilo jasnou rečou – Microsoft niečo plánuje.

Lenže včera prišlo sklamanie. Hovorca Microsoftu totiž komentoval zmeny v podmienkach používania služieb a portálu VGC prezradil toto: „Úprava slovného spojenia na „Xbox online service“ v podmienkach používania odkazuje na Xbox služby na pozadí a zahŕňa napríklad cross-save a žiadosti o priateľstvo. Tento jazyk bol upravený na to, aby sa oddelili služby na pozadí a služba Xbox Live Gold. Momentálne však žiadne zmeny v službe Xbox Live Gold neplánujeme.“

O to divnejšie je tým pádom to, čo sa začalo diať v priebehu noci. Mnoho užívateľov, ktorí nemajú aktívne Xbox Live Gold predplatné totiž začalo hlásiť, že sa im znenazdajky sprístupnili služby, ktoré boli predtým uzamknuté za touto bariérou. Zrazu tak môžu hrávať mutliplayerové hry, majú prístup do Party Chatu a aj k ďalším funkciám.

Jediné dve vysvetlenia tak sú: Buď Microsoft plánuje na tento víkend nejakú formu „Free Gold Days“ alebo jednoducho už skúša zrušiť Xbox Live Gold bez toho, aby to chceli oficiálne ohlásiť cez PR hovorcu.

UPDATE: Tak nakoniec to bola tá prvá možnosť. Microsoft potvrdil, že na tento víkend chystá Big Gaming Weekend, počas ktorého bude online multiplayer sprístupnený pre všetkých hráčov na konzole Xbox. 

Zdroj: NeoGAF/VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk