Namiesto Definitívnej edície downgrade: Majitelia Mafie III sú extrémne nespokojní

Namiesto Definitívnej edície downgrade: Majitelia Mafie III sú extrémne nespokojní

 

Jednoducho bordel.

Prvý dve kroky štúdia Hangar 13 pri vydaní „Mafia Trilogy“ spôsobili hráčom oveľa viac vrások na čele ako šťastia. Zatiaľ čo Mafia II: Definitive Edition má obrovské problémy s výkonom na konzolách a k tomu aj početné bugy a glitche, tak trojka čelí problému, ktorý sa dal ľahko predvídať.

Totižto, Definitive Edition Mafie III vyšla na konzolách aj na PC ako upgrade už existujúcej hry zdarma. Čo je skvelé a za to si zaslúži vydavateľstvo 2K Games a štúdio Hangar 13 veľkú pochvalu (sme si istí, že by sa našli takí, ktorí by si za tento upgrade účtovali), no tým pádom je tento update povinný pre všetkých vlastníkov hry. A mnohí ho nechcú.

10GB update síce priniesol veľké množstvo zlepšení a verzie pre základné konzoly (Xbox One a Playstation 4) vyzerajú oveľa lepšie a ostrejšie a ak si k tomu prirátame všetok DLC obsah zdarma, tak sa to zdá ako dobrý „deal.“ Nie však pre vlastníkov Playstation 4 Pro a Xbox One X.

Tento Definitive Edition update totiž zmazal patch z novembra 2017, ktorý pre tieto verzie konzol priniesol podporu 4K rozlíšenia a podporu HDR. Momentálne teda Mafia III: Definitive Edition na Playstation 4 Pro a Xbox One X funguje v rovnakom rozlíšení ako verzia hry pre základné konzoly a downgrade je to teda dosť masívny.

Ako sa to však stalo? Zdá sa, že štúdio, ktoré malo na starosti prípravu Definitive Edition patchu si nebolo vedomé toho, že Xbox One X a Playstation 4 Pro dostali v novembri 2017 vylepšenia a tak ich ignorovali.

Problém je to aj z toho hľadiska, že obe verzie majú v digitálnych obchodoch (Xbox Store a Playstation Store) stále uvedené, že sú Xbox One X a Playstation 4 Enhanced a tak sa to pokojne môže klasifikovať ako zavádzanie.

Zatiaľ nevieme reakciu štúdia a ani vydavateľstva 2K Games a preto vás budeme informovať o ďalšom vývoji.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk