Respawn zažíva ďalšiu expanziu v priebehu niekoľkých mesiacov

Respawn zažíva ďalšiu expanziu v priebehu niekoľkých mesiacov

 

Tentokrát sa vydáva na sever.

Po krátkej dobe neistoty po vydaní Titanfall 2 (EA totiž dostalo geniálny nápad vydať hru niekoľko dní po Battlefield 1 a niekoľko dní pred vydaním nového Call of Duty) sa štúdio Respawn vrátilo v excelentnej forme, ktorá mu zabezpečila nie len kritický úspech ale aj priazeň hráčov. Štúdio totiž v jednom roku vydalo skvelú Battle Royale hru Apex Legends a taktiež aj najlepšiu single-player Star Wars hru za veľmi dlhú dobu – Star Wars Jedi: Fallen Order.

To zabezpečilo šéfovi Respawnu Vincovi Zampellovi možnosť vyšplhania sa v korporátnom rebríčku EA a momentálne patrí medzi najdôležitejších ľudí vo vydavateľstve. A štúdiu to zabezpečilo expanziu. Už sme vás informovali o tom, že Respawn „pohltí“ pobočku DICE v Los Angeles a štúdio by malo pracovať na FPS hre postavenej na Frostbite Engine.

A teraz pribudlo nové štúdio v kanadskom Vancouveri. Zampella to oznámil vo včerajšom rozhovore pre GamesIndustry.biz. Nová pobočka štúdia Respawn bude sídliť v rovnakých priestoroch ako už existujúce štúdio EA Vancouver a jeho primárnou úlohou bude starať sa o Battle Royale hru Apex Legends. Blízkosť ďalšieho štúdia vydavateľstva Electronic Arts so sebou prináša viacero výhod, primárne to však znamená možnosť asistencie od ďalších vývojárov. Šéfim tohto štúdia bude Steven Ferreira, ktorý okrem iného pracoval aj ako dizajnér na hre Sleeping Dogs. 

Štúdio má tak momentálne plné ruky práce. Okrem Apex Legends má vo vývoji aj VR hru Medal of Honor: Above and Beyond a taktiež aj pokračovanie Star Wars Jedi: Fallen Order.

Zdroj: GamesIndustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk