Minecraft je populárny ako nikdy predtým: 200 miliónov hráčov a 126 miliónov aktívnych hráčov mesačne

Minecraft je populárny ako nikdy predtým: 200 miliónov hráčov a 126 miliónov aktívnych hráčov mesačne

 

Microsoft rozhodne neprehlúpil.

Keď v roku 2014 ohlásil Microsoft kúpu štúdia Mojang a značky Minecraft za 2,5 miliardy dolárov, tak mnoho ľudí si ťukalo na čelo a predpokladalo, že Microsoft zaplatil príliš veľa za „umierajúcu značku.“

Lenže Minecraft nie len že neumrel, ale každoročne sa mu darí pokoriť nové a nové rekordy a o tie najčerstvejšie sa v blogovom príspevku s nami podelila šéfka štúdia Mojang Studios Helen Chiang. Tá oznámila, že Minecraft predal už 200 miliónov kópií naprieč všetkými platformami, pričom až 126 miliónov hráčov si hru zapne aspoň raz mesačne. Hra je tak asi bez najmenších pochýb najpredávanejšou platenou hrou na svete a aj také GTA V toto číslo ani zďaleka nedosahuje.

Chiang si pochvaľovala rolu Minecraftu pri súčasnej koronakríze, kedy štúdio vydalo Minecraft: Education Edition úplne zdarma a z Marketplace boli rôzne náučné „mapy“ stiahnuté až 50 miliónov krát. MInecraft sa taktiež podieľal na spolupráci s UNDP, kde sa snažili svojich hráčov čo-to priučiť sociálnemu dištancovaniu počas korony.

Značka Minecraft však zďaleka nekončí. Minecraft ukázal silu ray-tracingu na konzole Xbox Series X a na PC a už o 7 dní je naplánované vydanie hry Minecraft Dungeons a v lete je naplánovaný Nether Update pre základnú hru Minecraft.

Včera zas Mojang oslávil 10 rokov od vydania Minecraftu tým, že zmenil názov štúdia na Minecraft Studios.

Zdroj: News.Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk