Cyberpunk 2077 na PS5 a Xbox Scarlett príde, no zatiaľ nevieme v akej forme

Cyberpunk 2077 na PS5 a Xbox Scarlett príde, no zatiaľ nevieme v akej forme

 

Oficiálne však zatiaľ ani slovo.

O telefonickom rozhovore s akcionármi štúdia CD Projekt RED sme už dnes písali v súvislosti so správou, že multiplayerová časť Cyberpunku 2077 bude pravdepodobne obsahovať mikrotransakcie. Lenže okrem toho tam odzneli aj ďalšie zaujímavé informácie a jedna z nich sa týkala Cyberpunku vo vzťahu k next-gen konzolám Playstation 5 a Xbox Scarlett.

Oficiálne ešte neprezradili, že Cyberpunk 2077 na tieto platformy príde (nakoľko pri nich zatiaľ nevieme ani to, kedy prídu), no zdá sa, že záujem zo strany štúdia určite existuje: „Samozrejme, vieme čo sa deje za oponou a čo nás čaká v najbližšej dobe pri platformách Playstation a Xbox. Pozorujeme to z blízka a v určitom momente plánujeme niečo s next-gen platformami spraviť.“

„Samozrejme, zatiaľ nemôžme špecifikovať, čo by to malo byť. Predpokladáme však, že to nebude pri vydaní týchto konzol. Naše hry však boli vždy technologicky popredu. Vždy sa budú hrať najlepšie na výkonných počítačoch a sme pripravení na silnejší hardvér nových konzol, takže z hľadiska technológií to vyzerá byť realizovateľné.“

Zároveň dodali, že verzia hry pre Google Stadia nepríde zároveň s ostatnými verziami, ale hráči na tejto platforme sa jej dočkajú v priebehu roka 2020.

Otázkou však je, ako vlastne bude prebiehať prechod na novú generáciu konzol. Vo veľkom sa totiž hovorí, že aj Playstation 5 a aj Xbox Scarlett budú spätne kompatibilné, čiže Cyberpunk z PS4 a XOne by sa mal dať hrať aj na next-gen konzolách. Následne by už teda teoreticky stačilo vydať nejaký update, ktorý by využil možnosti nového hardvéru. To však iba špekulujeme.

Cyberpunk 2077 príde 16. apríla 2020 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk