Microsoft tiahne do boja so streamovacími službami vo veľkom štýle

Microsoft tiahne do boja so streamovacími službami vo veľkom štýle

A to niekoľko dní predtým, ako je naplánované spustenie Google Stadia.

Veľkú časť svojej show Inside Xbox venoval Microsoft svojej plánovanej streamovacej službe, ktorá má zatiaľ ešte stále názov Project xCloud. Nie, zatiaľ sa neplánuje jej plné vydanie, no informácie, ktoré Microsoft prezradil hovoria jasnou rečou. Streamovanie je pre Microsoft vážna vec a idú do boja so zaujímavými esami v rukách.

Momentálne testovanie služby prebieha v krajinách Kórea, USA a Veľká Británia a ešte chvíľu to tak zostane. No hráči z týchto krajín dostanú možnosť hrať až 50 hier, namiesto štyroch, ktoré boli doteraz dostupné. Medzi nimi nájdete hry ako Devil May Cry 5, Shadow of the Tomb Raider, Hellblade: Senua Sacrifice, Forza Horizon 4 a hromadu ďalších, ktoré si môžete pozrieť v grafike nižšie.

Prakticky všetky hlavné udalosti týkajúce sa Project xCloud sa však odohrajú v roku 2020. Vtedy sa totiž zoznam podporovaných krajín rozšíri na Kanadu, Indiu, Japonsko a Západnú Európu, čo pravdepodobne znamená, že my na Slovensku si budeme môcť akurát tak sušiť ústa. Ale tak, vzhľadom na to, že u nás neexistuje podpora ani pre PS Now a Google Stadia to až také prekvapenie nie je. Podporované budú viaceré typy ovládačov a to vrátane Dualshocku 4. Bude skutočne divné hrať Halo na Dualshocku, ale budiž.

Project xCloud zároveň v roku 2020 príde na PC platformu (momentálne je dostupný na Androide) a samozrejmosťou je aj plánovaná podpora na platforme iOS.

No asi najdôležitejšia správa sa týka ceny služby. Microsoft síce neprezradil, koľko bude stáť Project xCloud samostatne, no oznámil, že služba bude po jej oficiálnom spustení zahrnutá v cene služby Xbox Game Pass Ultimate. Takže nie len že budete môcť hrať stovky hier za jeden mesačný poplatok vrátane všetky Xbox Game Studios hier v deň vydania, ale zároveň ich budete môcť hrať prakticky na ktoromkoľvek zariadení, ktoré vlastníte.

Zdroj: Inside Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk