Microsoft chce na E3 ohlásiť kúpu troch štúdií. Vieme ktoré
E3

Microsoft chce na E3 ohlásiť kúpu troch štúdií. Vieme ktoré

U všetkých však musia byť dokončené právne záležitosti.

Spoločnosť Microsoft niekoľkokrát zopakovala, že s nákupom štúdií ešte neskončili a hľadajú ďalšie, ktoré by zapasovali do ich portfólia first-party štúdií. Za posledný rok vytvorili štúdio The Initiative a kúpili štúdiá Playground Games, Undead Labs, Compulsion Games, Ninja Theory, inXile a Obsidian. Niekoľko špekulácií o potencionálnych štúdiách sa však objavili aj počas tohto roka a teraz prichádza ďalšia „tajná“ správa.

Podľa nej chce Microsoft do E3 2019 dokončiť akvizíciu troch štúdií a následne ich odkúpenie oznámiť priamo počas svojej konferencie. Ktoré štúdiá to teda sú?

Prvým z nich je dánske vývojárske štúdio IO Interactive, ktoré prednedávnom otvorilo novú pobočku vo švédskom meste Malmö. Toto štúdio je známe predovšetkým sériou Hitman, pričom druhý diel tejto série po reštarte vyšiel minulý rok. Okrem toho však majú na konte aj sériu Kane & Lynch, ktorá však po rozdelení s vydavateľom Square Enix ostala vydavateľovi a taktiež vydali v roku 2003 skvelú hru Freedom Fighters.

Druhým štúdiom je Relic Entertainment, ktoré je známe hlavne strategickými hrami ako napríklad Homeworld, Warhammer 40,000: Dawn of War a Company of Heroes a taktiež vydali aj strieľačku z pohľadu tretej osoby, Warhammer 40,000: Space Marines. Toto štúdio pracuje momentálne na Age of Empires IV, ktorý vydáva práve Microsoft. Zvláštnosťou tohto štúdia je však to, že ho momentálne vlastní vydavateľ Sega, čo znamená, že Microsoft ho bude musieť odkúpiť priamo od vydavateľa.

Posledným štúdiom je relatívne veľké, no nie veľmi známe francúzske štúdio Asobo. To pracovalo do veľkej miery na filmových hrách, no išlo aj o vývojárske štúdio na kontrakt, ktoré napríklad spolupracovalo na hrách ako The Crew, ReCore a momentálne pracuje na vlastnej hre A Plague Tale: Innocence.

A to má byť údajne všetko. Či sa stihne nákup štúdií dokončiť včas, to je otázka, na ktorú nepoznáme odpoveď a radi sa necháme prekvapiť na samotnej konferencii Microsoftu.

Zdroj: NeoGaf

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk