Nové štúdiá Microsoftu môžu pracovať „na projektoch svojich snov“

Nové štúdiá Microsoftu môžu pracovať „na projektoch svojich snov“

Microsoft dáva svojim štúdiám úplnú voľnosť.

Spoločnosť Microsoft bola v posledných mesiacoch na nákupoch a okrem jedného novootvoreného štúdia (The Initiative) kúpila ďalších 6 (Obsidian, inXile, Playground, Compulsion, Ninja Theory a Undead Labs). Mnoho hráčov sa však obáva, či ich Microsoft nebude nútiť vytvárať konkrétny typ hier, ako tomu bolo v minulosti. Vyzerá to však tak, že v tomto prípade to už tak nebude.

Počas svojho podcastu to prezradil youtuber Boogie2988, ktorý sa zhováral s jedným zo šéfov Microsoftu Mikom Ybarrom: „Mike mi povedal, že prišli za spoločnosťami a spýtali sa ich „Akú hru chcete spraviť?“ Na čo sa ho spýtali, aký je ich budget. On odpovedal: „Nemyslím si že rozumiete. To nie je otázka ktorú sa pýtam. Pýtam sa, akú hru chcete spraviť. Sme Microsoft, budget máme. Iba chceme vedieť, akú hru chcete spraviť, aký je vysnený projekt na ktorom chcete pracovať.“

Zdá sa teda, že Microsoft má z hľadiska first-party štúdií novú stratégiu. Pripraviť veľké množstvo kvalitných hier, ktoré by si ľudia buď kúpili, alebo by si vďaka nim predplatili službu Xbox Game Pass, kde budú tieto hry hneď v deň vydania. Zdá sa teda, že budúca konzolová generácia bude určite zaujímavá.

Spomínaný segment o Microsofte sa začína približne od piatej minúty.

Zdroj: gamereactor.eu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk