Microsoft predstavil nový ovládač pre hráčov s postihnutím

Microsoft predstavil nový ovládač pre hráčov s postihnutím

 

Xbox Adaptive Controller pomôže mnohým hráčom, ktorým pri ich koníčku bránia pohybové postihnutia.

Hranie hier je koníčkom mnohých ľudí s postihnutím, no často pred nimi stojí bariéra nemožnosti ovládania hry na tradičnom hernom ovládači. Existuje mnoho neziskových spoločností (AbleGamers, SpecialEffect, ...), ktoré takýmto hráčom pomáhajú v odstraňovaní bariér navrhovaním ovládačov na mieru pre ľudí so znevýhodnením.

Microsoft v spolupráci s týmito organizáciami vyvinul nový ovládač Xbox Adaptive Controller, ku ktorému je možné pripojiť externé tlačidlá, páčky a spínače podľa potreby. To prinesie hráčom s pohybovým obmedzením dostupné a jednoduché riešenie pre hranie na Xbox One a Windows 10. Ovládač zároveň stále podporuje už existujúce funkcie zjednodušenia prístupu ako remapovanie tlačidiel a mód kopilota (ovládanie hry viacerými ovládačmi).

We're proud to confirm our involvement in the design and testing of Microsoft's Xbox Adaptive Controller, a customisable...

Posted by SpecialEffect on Wednesday, May 16, 2018

Viac informácií o Xbox Adaptive Controller sa dozvieme na tohtoročnej E3-ke. Ovládač by mal byť dostupný koncom roka prostredníctvom Microsoft Store za odhadovanú maloobchodnú cenu 90 €.

Zdroj: TS Microsoft, Xbox Wire, SpecialEffect

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk