Xbox One: Jesenná aktualizácia prinesie množstvo očakávaných noviniek

Xbox One: Jesenná aktualizácia prinesie množstvo očakávaných noviniek

 

Microsoft pomaly, ale isto spája Windows 10 a Xbox krásnym Fluent dizajnom, novými avatarmi 2.0, zrýchlením UI a ďalšími novinkami.

Síce Xbox mení svoj dizajn často, neznamená to však, že sa vylepšiť nedá. A Microsoft nám to ukazuje každým väčším updatom. Túto jeseň nás čaká veľká aktualizácia pre Windows 10 a Xbox a insideri ho už pomaly dostávajú do svojich rúk.

Hlavnou úlohou vývojárov bolo zrýchlenie systému a uľahčenie ovládania, no zároveň pridávajú nové funkcie, ktoré ocení každý. V prvom rade to je tzv. "Fluent Design", ktorý sa inšpiruje Material dizajnom. Ďalšou novinkou je redizajnované Guide menu, ktorého hlavná zmena je, že sa po ňom budete pohybovať horizontálne namiesto terajšieho vertikálneho pohybu.

Potom tu máme vychytávky, ktoré už rýchlosť nevylepšia, ale uvítame ich všetkými desiatimi. Medzi ne patria napríklad podarovanie hier kamarátom, biela téma, podpora pre USB kamery, nahrávanie videí dlhých až 2 hodiny, pokiaľ máte pripojený externý disk a v neposlednom rade aj šetrič obrazovky. Potom tu máme novinky, ktoré síce isté nie sú, ale boli sľubované a pravdepodobne prídu s týmto updatom. Sú nimi noví avatari 2.0, spätná kompatibilita pre originálny Xbox, alebo preloadovanie 4k textúr pre Xbox One X, keďže update má prísť ešte pred jeho vydaním.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk