Prekvapivá exkluzivita pokračovania série Tomb Raider

 

TR artExkluzivity, alebo teda hry vydávané pre špecifické konzoly, sú tu už od počiatku hrania. Na počiatku tomu tak bolo hlavne preto, že rozličné platformy, ako boli prvé počítače a prapredkovia dnešných herných konzol, mali každá diametrálne odlišnú architektúru operačného systému. S postupom času sa ale exkluzívne tituly, hlavne tie najobľúbenejšie a najkvalitnejšie, začali využívať ako prostriedok na dosiahnutie lepších predajov konzol a pri takzvaných konzolových vojnách.

Preto sa so sériou Halo (až na pár výnimiek) nestretnete inde ako na konzolách Xbox, Pokémonov a Zeldu si nezahráte na hardvéri inom ako je od Nintenda, a tituly ako Gran Turismo alebo Metal Gear vás privítajú iba na mašinkách od Sony. Samozrejme, okrem stálych exkluzivít existujú aj časovo obmedzené dohody, ktoré najprv prídu na určitú konzolu a po ich úspechu, alebo skončení dohody sa môžu objaviť aj na iných platformách, alebo sú na ne portované (niekedy s nechvalnými výsledkami). Najnovším príkladom nás zaujala spoločnosť Microsoft a celkovo obľúbené štúdio Square Enix s ich pripravovaným pokračovaním v sérií Tomb Raider.

Megakorporácia Microsoft totiž oznámila, že tento titul, pod plným názvom Rise of the Tomb Raider, príde iba na Xbox One a Xbox 360. Táto správa je o to prekvapivejšia, že prvý diel v tejto sérií bol vydaný na PC, PS3 a Xbox 360 a tak to určite nepoteší množstvo fanúšikov, ktorý sú zástancami platformy PC alebo PlayStation. Rise of the Tomb Raider teda očividne nasleduje príklad titulov Dead Rising 3 a Ryse: Son of Rome, ktoré sa po iniciálnom vydaní na Xbox One, eventuálne objavili aj na počítačoch.

Štúdio Square Enix sa po zdvihnutí vlny nevôle zo strany fanúšikov vyjadrilo o novej Tomb Raider hre takto "Naša partnerská spolupráca so spoločnosťou Microsoft na titule Rise of the Tomb Raider je časovo obmedzená, ale o týchto detailoch (podpora iných platforiem) zatiaľ nediskutujeme a zameriavame sa hlavne na doručenie skvelej hry pre Xbox One a Xbox 360."

Takže Microsoft očividne nemá plnú a doživotnú kontrolu nad sériou Tomb Rider, a tak si hráči s počítačmi alebo PlayStation 4 počkajú tak 6 až 12 mesiacov, kým si (snáď) budú môcť Rise of the Tomb Raider užiť aj na svojich systémoch.

Zdroj:  pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk