Ďalší Assassin's Creed nás zavedie do viktoriánskeho Anglicka

 

Ubisoftu sa pravdepodobne kvôli rozruchu vzhľadom na Assassin's Creed Unity nepodarilo ustrážiť názov a zasadenie ich ďalšej asasínskej hry, a tak sa môžeme už v predstihu dozvedieť, že nová hra bude mať názov Assassin's Creed Victory (ak sa teda nejedná len o pracovný názov) a z Paríža nás prenesie 343 km vzdušnou čiarou na severozápad do Londýna.

Londýn bude v tom čase zažívať jeden zo svojich vrcholov v podobe priemyselnej revolúcie počas viktoriánskej éry v 19. storočí. Všade bude vládnuť para, ťažké železné stroje, ovzdušie bude plné výparov z tovární, mesto plné tmavých uličiek a celková atmosféra bude značne špinavá. Jednoducho perfektné miesto pre Assassin's Creed hru, čo poviete?

Leak priniesol web Kotaku s odvolaním sa na ich zdroje a okrem vyššie spomenutých informácií taktiež tvrdí, že hra vyjde na PC, Xbox One a PlayStation 4 niekedy na jeseň 2015. Na hre nepracuje, narozdiel od predchádzajúcich dielov, Ubisoft Montreal, ale tentokrát jej pobočka v Quebecu. Podľa ich zdroja sa pre budúci rok chystá len táto hra, a tak okrem Victory nemáme čakať niečo na štýl tohtoročného titulu Rogue.

Kotaku zároveň uvádza, že prijali približne 7 minút trvajúcu gameplay ukážku, ktorá je podľa nich na takej úrovni, že by sa s ním hra mohla predviesť aj na takom E3. Web bohužiaľ video nezverejnil, len niekoľko screenov a popis udalosti, ktorá zachytáva asasína lezúceho na vysokú vežu s výhľadom na celý Londýn, následne hopkajúceho si to cez mestské uličky, držiaceho sa kočiara, prijímajúceho novú úlohu s náplňou zabiť určitého Rodericka Bulmera a tak ďalej. Dúfajme, že sa k nám video dostane čo nevidieť.

Vo videu zaujme "grapling hook", čiže hák umožňujúci sa zachytiť a vyšplhať na rôzne povrchy. Podľa obrázkov to vyzerá, že náš asasín bude predok Spider-Mana, a tak sa okrem šplhania bude vedieť na ňom aj pokolísať a skákať na inak nedostupné platformy. Graficky má byť hra podobná tohtoročnému Unity, čo znamená, že hra opäť využíje engine Anvil. Viktoriánske Anglicko je doslova šité na mieru asasínskemu kultu a po tomto zasadení fanúšikovia volali už dlhé roky. Ak sa Ubisoft poučí z chýb, ktoré priniesla Unity, mohol by sa z Assassin's Creed Victory nakoniec stať veľmi cenený prírastok do série.

Zdroj:  Kotaku

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk