Activision ohlasuje Tony Hawk's Pro Skater 5

Po neuveriteľne dlhej, približne 13-ročnej odmlke sa vracia hlavná séria Tonyho Hawka s novým dielom. Activision oficiálne ohlasuje Tony Hawk's Pro Skater 5, ktorý vyjde na PS3, X360, PS3 a PS4. Žiadne zmienky aj o prípadnej PC verzii nie sú známe. Hru vyvíjajú tvorcovia zo štúdia Romodo, ktorí už s touto sériou síce majú skúsenosti, no ich hry Tony Hawk: Ride a Tony Hawk: Shred patria medzi najhoršie hry celej série.

 

GRID Autosport - Preview

Mnohí z vás s nami budú súhlasiť, ak povieme, že s Codemasters, a hlavne s kvalitou pretekárskych hier od tejto firmy, to šlo v poslednej dobe tak trochu dole vodou. Séria F1 viac-menej stagnuje na jednom mieste, Showdown bol objektívne krokom vzad, rovnako ako GRID 2. Preto sme čakali, s čím prídu Codies na trh po nástupe next-gen konzol. Prekvapivo prichádza ich nová hra stále na PC a old-gen konzoly. Plánuje návrat k chválam, akými bola séria GRID častovaná pri prvom dieli.

 

2014 FIFA World Cup Brazil - Recenzia

Každoročná záplava športových sérií od EA Sports či ostatných firiem, ktoré pripravujú hry s touto tematikou, je už tradíciou, keď väčšina fanúšikov športov siaha po výmene nového ročníka za starý. V priehrští titulov nájdeme tie, ktoré sa vydali len ako drobné úpravy, ale aj tie, ktoré si svoju plnú cenu obhájili obrovskými úpravami v hrateľnosti a aj v ďalších aspektoch. Avšak EA okrem každoročného vydania FIFY prináša aj tematicky ladené hry. Tie majú za úlohu propagovať veľké futbalové podujatia a zarobiť na ich popularite. Otázkou však je, či si dokáže svoju plnú cenu obhájiť.

 

Castlevania: Lords of Shadow 2 - Recenzia

Španielske štúdio Mercury Steam nikdy nepatrilo medzi špičku v hernom biznise. Ich hry oscilovali na osi priemernosti, a preto bolo dosť veľkým prekvapením, keď im Konami vložilo do rúk obrovskú úlohu, a to spracovať hru na tematiku obrovského univerza Castlevanie. Výsledok bol do veľkej miery pozitívnym prekvapením, a preto bolo logické, že sa do pokračovania čakalo ešte viac. Jeden z mála titulov, ktorý sa nepozrie na next-gen konzoly, sa pokúsil zabojovať v čase, kedy sa už takmer všetko točí okolo Xbox One a Playstation 4.

 

Fable Anniversary - Recenzia

Keď sa povie Fable, hneď takmer všetkým napadne meno Peter Molyneux. Vizionár, ktorý nám priniesol legendy ako Black&White, Syndicate či Dungeon Keeper. V súvislosti s jeho pôsobením v štúdiu Lionhead sa hlavne spomína séria Fable, ktorá bola do veľkej miery inovatívna a originálna, no nikdy sa nezaradila medzi Xbox-ové hity typu Halo či Gears of War. No najmä kvôli klesajúcej kvalitatívnej krivke sa autori už bez spirituálneho otca série rozhodli vzkriesiť k životu prvý diel prostredníctvom HD remaku, ktorý by mal navnadiť hráčov na ďalšie pokračovanie tejto série.

 

GODUS BETA CAST

Chceli by ste sa stať bohom? V pripravovanej strategickej hre Godus to bude možné. V následujúcom caste tejto beta-verzie si vysvetlíme všetky mechaniky a nástroje na vládnutie vesmíru.

 

World of Tanks - Preview

Fenomén. A jedna z najpopulárnejších, ak nie rovno najpopulárnejšia free-to-play hra na PC. Reč je o World of Tanks. Môžete ju nenávidieť, alebo milovať, no faktom je, že štúdio Wargamming vie ako na to. Nie náhodou sa chystá aj World of Warplanes a World of Warships. No ešte medzi tým sa ukrajinskí vývojári pokúsia dobyť svet konzol, konkrétne na platforme Xbox360. A my sme mali možnosť pozrieť sa na to, ako to momentálne vyzerá.

 

WRC 4 - Recenzia

WRC to má skutočne ťažké. Totižto už samotná premisa tohto šampionátu, teda jazda proti chronometru, neznie pre laika veľmi zaujímavo. Tendencia, že človek od nudy zaspí, je oveľa vyššia ako pri Formule 1. No napriek tomu má tento šampionát veľa fanúšikov, ktorí vidia nielen jazdecké majstrovstvo jazdcov, ale aj napínavé momenty, ktoré dokážu pripútať pred televízor. Bohužiaľ, to sa nedá povedať o licencovanej hre.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk