SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

 

Je len málo herných sérií, o ktorých môžeme suverénne prehlásiť, že definujú samotnú podstatu videohernej kultúry. Značka The Legend of Zelda je však už roky rokúce univerzálnym kľúčom, zapadajúcim do zámku od sŕdc nekonečnej palety užívateľov z celého sveta, u ktorých pri vyslovení mien ako Link a Zelda automaticky padajú akékoľvek jazykové bariéry a sociálne steny postavené z predsudkov. Predmetná IP stále a právom patrí do výkladnej skrine japonskej spoločnosti Nintendo, rovnako tak ide stále o exkluzivitu schopnú generovať zisk a to v akejkoľvek pozícii - videli sme to v minulosti a vidíme to i dnes. Od premiéry Breath of the Wild už ubehlo viac ako šesť rokov a platforma Switch si tak vďaka úspešným predajom právom zaslúžila priame pokračovanie. Toho výsledkom je aktuálne vydanie exkluzivity The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, na ktorú nadviazala aj ďalšia spolupráca so spoločnosťou Western Digital, respektíve značkou SanDisk.

Nielen na Switch

Asi ste už určite postrehli, že v tomto prípade to nie je vôbec žiadna premiéra v rámci kooperácie medzi SanDiskom a ikonickými hernými sériami, ostatne, aj prechádzajúca časť série The Legend of Zelda bola touto formou poctená a inak na tom neboli ani iné exkluzívne hry na Switch. Cieľom je jednak rozširovať internú pamäť dnes už zásadne zastaraného hardvéru, akým Switch bez pochýb je, a rovnako tak ponúknuť dizajnovo jedinečné pamäťové karty.

Využiteľnosť však logicky nekončí len u všetkých doteraz vydaných verzií predmetného hardvéru, keďže technické špecifikácie dávajú priestor strčiť kartu aj do ďalších systémov - v mojom prípade to bol Steam Deck, ROG Ally, fotoaparát značky Nikon, ale aj jeden z nedávno testovaných notebookov od ASUSu. SanDisk s kapacitou 1 TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je od predmetnej spoločnosti premiérovo vôbec najväčšou pamäťovou kartou, akú kedy na Switch priamo SanDisk vyrobil a jeho cena sa aktuálne pohybuje na hranici 150 dolárov. Keď si uvedomíme, že prvá verzia Switchu má priam smiešnu internú pamäť 32 GB a jeho OLED verzia je na tom len o chlp lepšie (64 GB), investícia do takto enormného navýšenia úložiska sa zdá byť rozumnou voľbou.

Minimalistická krása

Pamäťová karta je pochopiteľne plne licencovaná zo strany spoločnosti Nintendo, keďže dnes už si málokto chce sám proti sebe poštvať ich besných právnikov.

Rozmery sú logicky štandardné v rámci microSDXC proporcií, čo ma však vyložene dostalo, bol minimalisticky krásny dizajn karty samotnej - niekedy jednoducho stačí čierne plátno a na ňom zlatom vyšívané logo aby ste sa poriadne dojali. V zmysle prenosových rýchlostí je karta nastavená na 100 MB/s2 so zápisom menším o desať percent. Na zápis a čítanie hier, no i fotiek, či videa, je to maximálne dostačujúce a počas testu sa mi to potvrdilo aj v praxi na všetkých vyššie spomínaných zariadeniach. Karta fungovala absolútne bezchybne a to som ju využíval jeden čas aj počas služobných výjazdov v rámci robenia reportáží, kde som potreboval v rýchlosti ukladať nielen obrovskú porciu fotografií, ale aj video materiálu.

Ak ste momentálne v tiesni s kapacitou na svojom handhelde, nemusí to byť automaticky len Nintendo Switch, tak práve SandDisk má pre vás zaujímavé rozšírenie úložiska, ktorým súčasne prepojíte prípadne aj svoju lásku k aktuálnej, vysoko hodnotenej časti série The Legend of Zelda. Cena je pochopiteľne vyššia, ale keďže ide o kapacitne vôbec najväčšiu microSDXC na Switch, ani to by pre vás nemohlo byť zásadnou prekážkou.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk