Týždenník #93 – Ten o reakcii Microsoftu, herných odkladoch a chystanej prezentácii

Týždenník #93 – Ten o reakcii Microsoftu, herných odkladoch a chystanej prezentácii

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledných 7 dni?

Microsoft „vystrelil“ smerom k Sony

Ako sme vás už informovali, vrámci akvizície Activision Blizzard Microsoftom dostali v Brazílii ostatné herné spoločnosti možnosť vyjadriť sa. A vyjadrilo sa hlavne Sony, ktoré akvizíciu poriadne skritizovalo. Akcia však vyvoláva reakciu a tá od Microsoftu nenechala na Sony suchú ani jednu nitku.

Odklad sem, odklad tam

Posledný týždeň sa niesol primárne v znamení herných odkladov. A rok 2022 sa nám pomaly ale isto vyprázdňuje. Bohužiaľ. A namiesto toho sa nám 2023 masívne plní.

THQ sa odprezentovalo

Vydavateľstvo THQ Nordic nám ukázalo niekoľko chystaných hier a to vrátane remaku Alone in the Dark, remaku Gothic či potvrdenia vývoja novej South Park hry. Málo toho rozhodne nebolo.

Lootboxy niekde končia a niekde nie

Zatiaľ čo Blizzard „vypína“ lootboxy v Overwatch koncom mesiaca, tak EA Sports sa ich nechystá poslať do dôchodku. FIFA 23 teda bude mať FUT s „obľúbeným“ monetizačným modelom.

Opening Night Live hype začína

Gamescom 2022 sa zdá byť nejaký tichý a tak asi jediným miestom na veľké odhalenia bude podujatie Opening Night Live. A Geoff Keighley už pomaly začína zvyšovať teplotu a tak dúfame, že mu to všetko z hrnca nevykypí.

Komentáre a tematické články

Recenzie

Pocasty

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk