Týždenník #65 – Ten o Microsofte a Activision Blizzard

Týždenník #65 – Ten o Microsofte a Activision Blizzard

 

Čo sa udialo v hernom svete za posledných 7 dní?

Ehhh. To teda netrvalo dlho. Týždeň po kúpe spoločnosti Zynga vydavateľstvom Take-Two za 12,7 miliardy dolárov prišiel v hernom priemysle ďalší a ešte gigantickejší obchod. A po vrecku sa plesol Microsoft. Opäť...

Microsoft + Activision Blizzard = VL

Microsoft v utorok oznámil masívnu akvizíciu vydavateľstva Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Ide o transakciu, ktorá v hernom svete naozaj nemá obdoby a pravdepodobne ani dlho obdoby mať nebude. Šialená kopa peňazí tak zabezpečí Microsoftu nie len prístup k novým herným štúdiám vrátane Blizzardu, ale taktiež aj exkluzívny prístup k značkám ako Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch či Diablo.

God of War sa na PC darí

Sony môže byť spokojné, pretože ich expanzia na PC platformu je zatiaľ veľmi úspešná, čo podčiarkol God of War. Hra vytvorila na Steame rekord v počte hráčov hier od PlayStation Studios a port je skvelý. Čo viac si prijať?

RIP E3

E3 je minulosťou. Zdá sa. Po fyzickom podujatí bolo totiž podľa Jeffa Grubba zrušené aj to digitálne. Opäť tak budeme mať herné leto, kde namiesto jedného veľkého podujatia budeme svedkami niekoľkých malých prezentácií. Bohužiaľ.

EA EA EA

Vydavateľstvo Electronic Arts síce plány na rok 2023 neprezradilo, no čo-to sa k nám už dostáva. Okrem Jedi Fallen Order 2, ktorý údajne príde koncom tohto roka by sme sa mali dočkať aj nového Need for Speed. Bohužiaľ, na Dragon Age si budeme musieť ešte chvíľu počkať. A čo Battlefield? Tam sa údajne zvažuje mnoho, dokonca aj čiastočný prechod na free-to-play.

Podcast

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk