Herný júl prichádza s tradičným spomalením a čakaním na koniec leta

Herný júl prichádza s tradičným spomalením a čakaním na koniec leta

 

Veľa nového nepríde.

Herné leto. Obdobie, kedy je na mieste dotiahnuť staré resty pred hernou jeseňou. A špeciálne v roku 2021, kedy sme sa dočkali maximálne jedného herného odkladu za druhým. Dočkáme sa teda niektorých nových hier? A ak áno, aké to budú?

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Extrémne populárna séria Capcomu, Monster Hunter sa opäť pozrie do sveta prostredníctvom novej hry, no opäť to bude „iba“ na PC a Nintendo Switch. V tomto prípade ide o spin-off hlavnej série s podtitulom Stories a v hre budeme hľadať, čo stojí za zmiznutím rasy Rathalos zo sveta.


F1 2021

Tradičná a každoročná pretekárska séria od britského štúdia Codemasters prichádza aj v tomto roku, aby nám priniesla oficiálny šampionát F1. Tentokrát však s veľkými zmenami v hre a aj na pozadí vývoja. Ide totiž o prvú Codemasters hru, ktorá bude vydaná po odkúpení štúdia vydavateľstvom Electronic Arts. A z hľadiska herných noviniek sa môžeme tešiť na príbehovú kampaň, vylepšenia režimu My Team a možnosť hrania kariéry v kooperácii. To hádam bude stačiť.


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Nintendo pokračuje v prinášaní starších hier na konzolu Nintendo Switch a výnimkou nie je ani The Legend of Zelda: Skyward Sword, ktorá pricestuje na hybridnú konzolu s vylepšeným vizuálom, 60FPS režimom a podporu Amiibo figúrok. Vzhľadom na to, že pôvodná hra vyšla ešte v roku 2011 na konzolu Wii, tak vizuálny upgrade bude určite potrebný.


Death's Door

  • Dátum vydania: 20. júl 2021

  • Platformy: PC, Xbox

Ďalší nečakaný hit roka 2021? Vyzerá to tak. Štúdio Acid Nerve totiž chystá vydanie hry Death’s Door, kde sa chopíte havrana, ktorého monotónnu prácu zbierania duší mŕtvych naruší „krádež.“ Musí tak vypátrať, kto má tento zločin na svedomí a potrestať ho. A cesta to určite nebude jednoduchá.


Orcs Must Die! 3

  • Dátum vydania: 23. júl 2021

  • Platformy: PC, Xbox a PlayStation

Populárnu Tower Defense hru si uchmatol ako časovú exkluzivitu Google pre svoju platformu Stadia a tá konečne vypršala a tak si hru môžeme vychutnať aj my. Môžeme sa tešiť na štandardné pokračovanie plné ostrých prekážok, hôrd nepriateľov a taktického postupu, kde sa rozum osvedčí rovnako, ako aj rýchle prsty.


Microsoft Flight Simulator

  • Dátum vydania: 27. júl 2021

  • Platformy: Xbox Series X/S

Microsoft Flight Simulator patril v minulom roku medzi najoceňovanejšie a najlepšie hodnotené hry a znamenal úspešný návrat série na obrazovky. Teraz však prišiel čas na konzolový port a kvôli hardvérovej náročnosti hry bude hra vydaná iba na Xbox Series X/S. Čaká nás však technologický skvost plný krásnych výhľadov a pokojného lietania.


The Ascent

Cyberpunk tak trochu inak. Jednak pravdepodobne bez bugov a v dobrom technickom stave, no hlavne so zameraním na kooperáciu a z top-down pohľadu. To je Ascent. Akčná RPG hra na štýl Diabla zaujala svojim štýlovým vizuálom a uvidíme, či sa bude hrať rovnako dobre, ako vyzerá.

 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk