Týždenník #13 – Aj ten je o Cyberpunku a o veľkom hernom obchode

Týždenník #13 – Aj ten je o Cyberpunku a o veľkom hernom obchode

 

Čo prinieslo posledných 7 dní v hernom priemysle?

Cyberpunk, Cyberpunk, ach ten Cyberpunk. Asi nič iné nehýbalo herným priemyslom v posledných dňoch tak, ako táto očakávaná RPG hra. Bohužiaľ však z tých nesprávnych dôvodov. Namiesto užívania si kvalitnej hry.

Fraška v niekoľkých dejstvách

Aj keď na PC je Cyberpunk 2077 v ako-tak solídnom stave a s kvalitnou grafickou kartou je hra aj vizuálne príťažlivá, tak na konzolách je to...vo väčšine prípadov tragédia. A presne takýmto žánrom sa dá označiť aj to čo sa dialo minulý týždeň. Začalo to ospravedlnením, pokračovalo to veľkou kritikou a skončilo to tým, že hra bola na Playstation stiahnutá z predaja. Naozaj skvelý začiatok...

Codies budú mať prekvapujúceho majiteľa

Toto asi po minulom mesiaci nečakal nikto. Kúpu britského Codemasters oznámil vydavateľ Take-Two a všetko smerovalo k dokončeniu transakcie za 980 miliónov dolárov. No kde sa vzalo, tu sa vzalo prišlo EA a zrazu bola suma 1,2 miliardy a Codies smerujú k spoločnosti Electronic Arts. Zaujímavé, čo dokáže niekoľko desiatok miliónov navyše.

Koniec roka to znamená štatistiky

Hneď niekoľko herných štúdií vydalo pri príležitosti záveru kalendárneho roka herné štatistiky svojich hier a ide o veľmi zaujímavé čítanie. Veď posúďte sami...

To najhoršie z najhoršieho

O nie až tak pôsobivý zoznam hier sa podelil aj známy web Metacritic, ktorý nám prezradil, aké hry boli v roku 2021 tie najhoršie z najhorších.

Recenzie

Ak ste náhodou minuli jednu z našich herných recenzií za posledných 7 dní, tak nech sa páči...

...a samozrejme nezabudnite na náš podcast.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk