V hernom septembri sa začne poriadna nádielka. A chýbať nebude ani Mafia

V hernom septembri sa začne poriadna nádielka. A chýbať nebude ani Mafia

 

Herná jeseň je pomaly, ale isto tu.

September je v prakticky každom hernom roku mesiacom zlomu, kedy sa nás AAA vydavatelia snažia ohúriť tým najlepším, čo celý rok varili vo svojich kuchyniach. A aj keď už teraz sme sa dočkali odkladu mnohých hier na 2021, tak v tomto roku ešte stále ostáva hneď niekoľko nádejných adeptov, ktorí zápasia o vašu pozornosť.

Všetko to začína v septembri, ktorý odštartuje vo veľkom a svoje tempo si udrží prakticky až do konca mesiaca. Čo nás teda čaká v deviatom mesiaci?

Crusader Kings III

Po ôsmych rokoch sme sa dočkali ďalšieho dielu zo strategickej série Crusader Kings. A zdá sa, že sa skutočne oplatilo počkať si. Táto hra na panovníkov a budovateľa dynastií sa totiž podľa všetkého vydarila. Na Metacritic pri hre momentálne svieti číslo 91 a kritici a hráči si ju pochvaľujú. Navyše, hra je na PC súčasťou predplatného Xbox Game Pass, takže sa zdá, že ak patríte k fanúšikom žánru, tak touto hrou určite nepohŕdnite.


Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Remake legendárnych prvých dvoch dielov skateboardovej série Tony Hawk’s Pro Skater mieri na naše obrazovky v novom vizuálnom kabáte s aktualizovaným soundtrackom, no podľa všetkého so starou-dobrou hrateľnosťou vďaka ktorej si série pred dvoma dekádami získala milióny priaznivcov.

Ak vás tento šport zaujíma, určite si prečítajte naše prvé dojmy, ktoré vám prezradia, či sa oplatilo čakať na návrat Tonyho.


Marvel’s Avengers

Fanúšikovia looter hier by mali zbystriť, pretože štúdio Crystal Dynamics sa za využitia populárnej značky Marvel pokúsi spraviť z ich novej hry naše hobby. Marvel’s Avengers ponúknu všetko, čo si fanúšik týchto hrdinov môže priať – lietanie s Iron Manom, ničenie s Hulkom či blesky s Thorom. Navyše, vývojári prisľúbili, že všetok obsah po vydaní bude pridávaný úplne zdarma, takže o nový dôvod na hranie nebude núdza. Teda, ak vám fakt, že ide o looter hru vyhovuje.


Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

THQ Nordic pokračuje vo vydávaní remasterov hier, ktoré si pri svojom pôvodnom vydaní z rôznych dôvodov nenašli miesto na komerčný úspech. A po SpongBob a Destroy All Humans prichádza solídna, no komerčne neúspešná RPG hra Kingdoms of Amalur: Reckoning. Nová verzia prinesie zlepšený vizuál, DLC obsah priamo v balíku s hlavnou hrou a hromadu ďalších zlepšení. Vďaka svojmu výtvarnému štýlu by sa hra nemusela hanbiť ani v roku 2020 a ak vám pri vydaní unikla, tak si ju teraz nenechajte ujsť.


Crysis Remastered

  • Dátum vydania: 18. september

  • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Legendárny prvý diel Crysis sa vracia na naše obrazovky. Po nečakanom odklade, ktorý prišiel po kritike vizuálu. Druhý pokus však už vyzerá oveľa lepšie a čaká nás starý príbeh a ostrov vo vylepšenom grafickom kabáte. A vzhľadom na to, že po stránke hrateľnosti je hra dodnes skvelá, tak sa určite máme na čo tešiť.


Serious Sam 4

  • Dátum vydania: 24. september

  • Platformy: PC

Stovky nepriateľov na obrazovke a prst neustále na spúšti. To je asi krátka charakteristika série Serious Sam od chorvástkeho štúdia CroTeam. Dostanete teda to, čo očakávate. Masaker rôznych odporných príšer v rýchlom tempe a bez potreby zaoberať sa taktikou. Hra je však časovo exkluzívna na PC a platformu Google Stadia. Na ostatné konzoly sa dostane až v budúcom roku.


Mafia: Definitive Edition

Treba niečo dodávať. Od remaku legendárneho prvého dielu série Mafia závisí, či zostane budova štúdia Hangar 13 stáť na svojom mieste, alebo sa ju rozhodnú lokálni fanúšikovia podpáliť. Po trojke má štúdio čo naprávať a teraz je ich úloha jasná. Preniesť slávnu hru a ponechať jej dušu nedotknutú. Ak sa to nevydarí, prípadná štvorka už asi nebude až taká zaujímavá.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk