August sa bude niesť v znamení nového Total War zdarma, PS4 exkluzivity na PC a športových hier

August sa bude niesť v znamení nového Total War zdarma, PS4 exkluzivity na PC a športových hier

 

Málo hier rozhodne nebude.

Tohtoročný august vyzerá byť celkom atraktívny. Nie len že sa možno konečne dočkáme ohlásenia cien a dátumov vydania nových konzol, ale čaká nás aj prekvapujúco silná herná nádielka. Teda vzhľadom na to, že je august. Tradične sa totiž väčšie hry začínajú objavovať až v septembri. Takže na čo sa môžeme tešiť?

Horizon: Zero Dawn

Dátum vydania: 7. august

Platformy: PC

PC port veľmi úspešnej a veľmi obľúbenej Playstation 4 exkluzivity Horizon Zero Dawn, ktorá zbierala ocenenia a dokázala, že so štúdiom Guerrilla Games treba do budúcnosti určite rátať. Nie nadarmo už štúdio usilovne pracuje na vývoji dvojky, no na tú si ešte chvíľu počkáme. Medzitým si tak môžeme vychutnať základnú hru a expanziu v tom najlepšom vizuálnom spracovaní a s tým najlepším frameratom.


Hyper Scape

Dátum vydania: 11. august

Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Do šialenstva Battle Royale žánru vstupuje aj Ubisoft, no ten vymenil klasické útočné pušky za futuristické zbrane a prenesie do sveta Neo Arcadia, kde si chodia ľudia oddýchnuť od bežných starostí sveta. Čaká nás však tradičný Battle Royale zážitok, no s hlbokou integráciou služby Twitch. Hra je navyše zdarma, takže si ju môže vyskúšať skutočne každý.


A Total War Saga: Troy

Dátum vydania: 13. august

Platformy: PC

Sériu Total War asi nemusíme nikomu predstavovať. Za tie roky nás previedla rôznymi obdobiami histórie ľudstva a vždy nám dala do rúk možnosti vládnuť veľkým ríšam a zapojiť sa do politikárčenia a boja. Tentokrát nás však prvý krát zavedie do Doby Bronzovej v hre A Total War Saga: Troy. Zaujímavé však je, že túto hru budete môcť vďaka spolupráci s Epic Games Store získať počas prvých 24 hodín od vydania úplne zdarma. A to je asi ponuka, ktorá sa neodmieta.


EA Sports UFC 4

Dátum vydania: 14. august

Platformy: Xbox One a Playstation 4

Štvrtá UFC hra od EA Sports by mala stavať na tom, čo prinieslo predchodcom popularitu, no vývojári sa okrem toho snažili o zjednodušenie niektorých komplexných herných mechaník, aby bola hra dostupnejšia pre tých menej skúsených, no aby zároveň poskytla dostatočnú hĺbku, ktorú od hry očakávajú fanúšikovia. Prekvapením je však absencia módu Ultimate Team.


Microsoft Flight Simulator

Dátum vydania: 18. august

Platformy: PC

Asi prvá pravá next-gen hra k nám prichádza v podobe Flight Simulatora. Je to už 16 rokov od vydania posledného dielu a ten nový pre nás vytvorilo francúzske štúdio Asobo. Hra má ponúknuť nenapodobniteľný zážitok z lietania v kombinácii s úžasným vizuálnym spracovaním. Navyše, vďaka pokrokom v cloude si budete môcť v hre vychutnať rovnaké počasie a rovnakú lietadlovú dopravu, aká je v čase hrania v reálnom svete. A neuveriteľné detaily prostredia zas zabezpečujú dáta zo služby Bing Maps.


PGA Tour 2K21

Dátum vydania: 21. august

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch

Dobrú oficiálnu golfovú hru sme tu nemali už veľmi dlhú dobu, no ak holdujete tomuto športu, alebo by ste si chceli odpaľovať loptičky aspoň virtuálne, tak vás určite poteší, že 2K Sports v tomto roku vydá plne licencovanú PGA hru, kde sa dočkáte nie len všetkých zákutí golfu, ale stretnete aj známe tváre tohto športu.


Tell Me Why

Dátum vydania: 27. august

Platformy: Xbox One a PC

Nový príbeh od štúdia Dontnod, tvorcov hier Life is Strange. Opäť nás čaká dôraz na príbehovú zložku a tentokrát sa pozrieme na život dvojičiek Alyson a Tylera, pričom Tyler je prvou transgender hlavnou postavou vo „veľkej hre.“ Hra bude vychádzať postupne, no medzi vydaním jednotlivých kapitol ubehne iba jeden týždeň.


Project Cars 3

Dátum vydania: 28. august

Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Tretí diel populárnej simulačnej pretekárskej série je tu a ide o prvú hru, ktorú vydá štúdio Slightly Mad Studios ako súčasť štúdia Codemasters. Autori sľubujú väčšiu slobodu pri úprave áut a viac ako 140 okruhov po celom svete a to s 24-hodinovým denným cyklom, rôznymi obdobiami a počasím. Navyše, vývojári kompletne prepracovali aj umelú inteligenciu v hre.


Wasteland 3

Dátum vydania: 28. august

Platformy: PC, Xbox One a Playstation 4

Tretie pokračovanie kultovej série Wasteland 3, ktorá je známa svojim post-apokalyptickým svetom, taktickými bojmi a dosť čiernym zmyslom pre humor. A samozrejme nemôžeme zabúdať ani na rozhodnutia hráčov, ktoré majú veľký dopad na príbeh. Ide o prvú hru, ktorú inXile vydá po tom, ako boli v roku 2018 kúpení Microsoftom, no táto hra na základe predchádzajúceho sľubu príde aj na Playstation konzolu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk