TP-Link aj tento rok priniesol rad zaujímavých zariadení

TP-Link aj tento rok priniesol rad zaujímavých zariadení

 

Dostať do rúk produkt a objektívne ho zrecenzovať na základe jeho parametrov, ceny a funkcionality znie ako jednoduchá vec. Často sa však za produktmi ukrývajú určité tajomstvá, niektoré riešenia nemusia dávať na prvý pohľad zmysel a občas je ťažké odhaliť, pre akú cieľovú skupinu je vlastné daný produkt určený. Preto je úžasné mať možnosť skontaktovať sa priamo s ľuďmi, ktorí majú ak už nie dosah na samotnú tvorbu produktov, tak osobné kontakty na tých, čo ho majú. A preto je veľmi príjemné môcť sa raz za čas stretnúť so zástupcami firiem, vyspovedať ich o zameraní rôznych produktov či o samotnom smerovaní celej spoločnosti.

Tentokrát sme v rámci blížiaceho sa konca roka zavítali na novinárske posedenie organizované agentúrou Chillicom a spoločnosťou TP-Link, na ktorom sme si prešli produkty, ktoré vyšli tento rok, a napäto počúvali aj o novinkách, ktoré budú čoskoro dostupné. Spoločnosť TP-Link sa bude väčšine čitateľov spájať s riešením stabilného a rýchleho pripojenia v domácnostiach, no za touto značkou sa toho ukrýva oveľa viac, i keď takmer všetko je s pripojiteľnosťou a dátovou komunikáciou previazané.

Tento rok začali v TP-Linku predstavením nového spoľahlivého routera TL-WR820N, ktorý ponúka všetky potrebné funkcie a rýchlosť na bežné každodenné surfovanie na internete, hranie hier aj streamovanie HD multimédií.

To bol ale naozaj iba začiatok, keďže už v januári sme priniesli recenziu na naozaj zaujímavý systém meshového pokrytia v podobe produktu Deco M9 Plus. Veľmi sa nám zapáčila možnosť pokryť aj naozaj rozmerné domácnosti na veľkom pôdoryse a pokojne aj na viacerých poschodiach. Na Deco M9 Plus sa nám však najviac zapáčil nielen výkon a skvelý dizajn, ale hlavne jednoduchosť, s akou je možné celý škálovateľný systém nastaviť cez smartfón a v prípade potreby rozšíriť. Viac o Deco M9 si môžete prečítať v recenzii na stránke Gamesite.sk.

Z radu Deco u nás nepristál iba model M9, ale aj M4, ktorý predstavuje o niečo lacnejšiu formu meshového pokrytia domácnosti či menšej kancelárie. V recenzii sme si pochvaľovali najmä fakt, že „Deco M4 je skvelou myšlienkou výrobcu o vytvorení modulárneho Wi-Fi systému, ktorý možno jednoducho expandovať”, a tiež fakt, že „ponúka obsluhu až 100 zariadení naraz a taktiež aj vysoké rýchlosti, ktoré pravdepodobne domácnosti ani zďaleka nedosiahnu”.

Z tradičnejších routerov sme sa v redakcii pozreli na TP-Link Archer VR300, ktorý slovami kolegu „prekvapil všetkými možnosťami, ktoré ponúka, pretože sa tu dá nastaviť naozaj obrovské množstvo nastavení od rodičovskej kontroly cez hosťovské siete až po širokú škálu špeciálnych nastavení a vlastnej mobilnej aplikácie Tether. Jeho nastavenie bolo jednoduché, prenosová rýchlosť v poriadku a stabilita siete bola výborná”. Aj recenziu tohto produktu si môžete prečítať na našej stránke.

Novinky však z TP-Linku prichádzali celý rok. Napríklad TP-Link Archer VR2800v zaujme štandardom 11AC Wave2, kombinovanou rýchlosťou prenosu dát až 2767 Mbit/s a technológiou MU-MIMO. Jeho primárne určenie je síce do malých a stredne veľkých firiem, no svoje miesto si nájde aj v domácnostiach s mnohými pripojenými zariadeniami, ako sú inteligentné telefóny, tablety, notebooky, inteligentné televízory a média prehrávače.

TP-Link Archer A9 zase vsádza na gigabitové pripojenie, podporu MU-MIMO a tiež podporu hlasového ovládania Amazon Alexa. Je určený hlavne moderným domácnostiam a malým firmám, v ktorých je smartfón, tablet a notebook bežným zariadením a elektronická zábava či práca každodennou rutinou. Ponúka ako rýchle bezdrôtové pripojenie kompatibilné s poslednými štandardmi, tak aj rýchle pripojenie bez kompromisov cez gigabitový ethernet.

Momentálnou špičkou po stránke prenosových rýchlostí a stability pripojenia musí byť TP-Link Archer AX6000, ktorý ako jeden z prvých bežne dostupných routerov ponúkne najnovší štandard Wi-Fi 6, teda Wi-Fi AX. Prenos dát je vďaka Wi-Fi 6 neuveriteľne rýchly a v kombinácii dvoch pásem dosahuje nové rekordy - až 5952 Mbit/s. Archer AX6000 dosahuje rýchlosť až 1148 Mbit/s v pásme 2,4 GHz a až 4804 Mbit/s v pásme 5 GHz. Súčasťou routeru je tiež bezpečnostné riešenie TP-Link HomeCare so sériou bezpečnostných funkcií. Tie sú schopné chrániť sieťové prostredie pred škodlivými hrozbami, ktoré môžu preniknúť do systému napríklad pri sťahovaní alebo zdieľaní súborov, alebo pred najnovšími kybernetickými hrozbami.

TP-Link však ponúka aj rad ďalších zaujímavých produktov, ako sú napríklad cloudové kamery Kasa vybavené snímačom pre ostré a vysoko kvalitné 1080p full-HD video, ktoré je možné sledovať v bezplatnej aplikácii Kasa Smart v reálnom čase. Stream živého videa je možné pustiť na akomkoľvek zobrazovači, ktorý podporuje Alexu alebo Google Assistant, ako je Fire TV, Echo Show alebo Chromecast. Taktiež prichádza aj úplná novinka TP-Link Tapo, Wi-Fi kamera do domácnosti, ktorá ponúka rotáciu a nakláňanie za veľmi príjemnú cenu.

V redakcii sa, samozrejme, na nové produkty tešíme a dúfame, že vám aspoň jedna, pokiaľ nie všetky naše recenzie pomohli pri výbere toho správneho zariadenia.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk