Novinky spoločnosti Lenovo - Notebooky z radu Yoga sa dočkali série vylepšení

Novinky spoločnosti Lenovo - Notebooky z radu Yoga sa dočkali série vylepšení

 

Jeseň je pomaly v plnom prúde a to pre segment počítačov a zariadení znamená iba jednu vec. Novinky, novinky a ešte raz novinky. Spoločnosť Lenovo sa v segmente notebookov a, mierne prekvapivo, aj tabletov drží na špičke a my sme nepremárnili príležitosť prísť sa naživo zoznámiť s produktami, ktoré si pre svojich fanúšikov, ako terajších, tak aj budúcich, pripravili.

Rad zariadení Yoga je v ponuke tejto spoločnosti už nejaký ten rok a podľa slov zástupcov stále viac obľúbený medzi zákazníkmi, takže nebude žiadným prekvapením, že rok čo rok prechádza vylepšeniami a menšími, či väčšími zmenami. Yoga zariadenia môžu byť v povedomí ľudí hlavne skrz ich konvertibilitu, teda prítomnosť dotykový obrazoviek, možnosť otočenia, či odpojenia klávesnice a používania týchto produktov aj v režime tabletu.

V Lenovo sa rozhodli, že Yoga zariadenia nebudú definovať iba dotykovými obrazovkami a otočiteľnosťou displejov, ale do Yoga portfólia bude patriť to najlepšie, čo v ultramobilnej ponuke dokážu a tieto zariadenia budú nadradené modelom z radu IdeaPad.

Preto už dávnejšie do rodiny Yoga pribudol aj rad začínajúci na písmenko S, ktorý konvertibilitu neponúka. Chýbajúce možnosti však vynahrádza vyšším výkonom, pridanou funkcionalitou a dlhšou výdržou.

Najnovší vlajkový model nesie označenie Lenovo Yoga S940 a s váhou pod 1,2 kg a hrúbkou len 12,2 mm ide o doposiaľ najtenší notebook v ponuke Lenovo. S940 ponúkne najnovšiu, teda až 10tu generáciu Intel Core procesorov, výdrž na batérii až 15 hodín, 14 palcovú obrazovku so zaoblenými okrajmi a to všetko v tele notebooku z odolných materiálov, ktorého rozmery boli doteraz bežné skôr pri zariadeniach s 13 palcovými displejmi. Vďaka nabíjaniu RapidCharge je možné nabiť notebook za 15 minút na 2 hodiny práce avšak potešia aj bonusy ako najnovší štandard WiFi 6 (IIL), reproduktory Dolby Atmos, či ponuka monitorov s rozlíšením až 4K a certifikáciu VESA400 HDR pri maximálnej svietivosti 500 nitov. Samozrejmosťou je v dnešnej dobe aj IR kamera, vďaka ktorej sa dá do zariadenia prihlasovať pomocou tváre, alebo dokonca ovládať určité funkcie, ako presunutie programu z jedného monitora na druhý len vďaka pohybu očí.

Menší brat hlavnej hviezdy tohto dňa, notebook Lenovo Yoga S740 bude dostupný nielen so 14, ale aj s 15 palcovou uhlopriečkou displeja. 14 palcová verzia poteší dostupnosťou nielen 1080P, ale aj 4K panelov v kombinácii s IR kamerou, zatiaľ čo 15 palcová verzia príde na trh zatiaľ iba s FullHD panelom, no pridá aj čítačku odtlačkov prstov a kryt kamery Privacy Shutter. Do rozmernejšieho modelu sa zmestila dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 vhodná aj na hranie menej náročných hier, či použitie pri akcelerácii náročnejších úloh. 14 palcový variant ponúkne o čosi slabší, no stále použiteľný grafický čip MX250. Po stránke procesorov sa môžu zákazníci tešiť na 10tu generáciu procesorov až po model Core i7, konečne na architektúre 10 nm, ktorú od Intelu verejnosť očakáva už niekoľko rokov a v 15 palcovej verzii bude v ponuke dokonca aj verzia s procesorom Core i9 deviatej generácie. Výdrž na batérii by mala stále presiahnuť viac ako 10 hodín, pri 14 palcových modeloch až 15 hodín s FullHD panelom a pri 15 palcových 14 hodín.

Na záver sa vylepšení dočkali aj modely Yoga C940 a C740, ktoré už ponúkajú konvertibilitu a radia sa teda do tej tradičnej ponuky Yoga zariadení. V ponuke bude C940 s 14“ 4K/1080P displej, opäť v 13“ tele, čo je dosiahnuté naozaj úzkymi rámčekmi. S dotykovým perom, reproduktorom zabudovaným do pántu (takže bude znieť výborne v akejkoľvek polohe), procesormi Intel Core desiatej generácie a výdržou na batérii až 17,5 hodiny bude určite zaujímavým spoločníkom všetkých milovníkov mobility spojenej s výkonom a dizajnom.

Yoga C740 bude zaujímavejšia skôr pre ľudí, ktorí chcú pri nákupe aj trochu ušetriť, no stále hľadajú prémiové riešenie. C740 bude aj v 15“ verzii a nebudú jej chýbať všetky vychytávky ako kryt kamery, či čítačka odtlačkov prstov. Dotykové pero je v tomto prípade voliteľné príslušenstvo, no so stále úctyhodnou výdržou (až 13 hodín), FullHD VESA400 HDR monitorom a reproduktormi Dolby Atmos určite poslúži vo všetkých možných scenároch.

Galéra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk