Začiatok nabušenej hernej jesene si nemôžete nechať ujsť

Začiatok nabušenej hernej jesene si nemôžete nechať ujsť

 

Čoho sa však dočkáme?

Tak a je koniec. Herného sucha. A všetkého, čo nás nútilo nemíňať na nové peniaze. Hlavne teda ten nedostatok hier. Tým nechcem povedať, že nič, čo by stálo za zmienku nevyšlo. Ale faktom zostáva, že vždy sa čaká na obdobie od septembra, ktoré všetko rozbehne. Takže si poďme pozrieť, na čo sa môžeme tešiť.

Monster Hunter World: Iceborne

 • Dátum vydania: 6. september
 • Platformy: Xbox One, Playstation 4

Dlho trvalo Capcomu, pokiaľ konečne dostali jednu zo svojich najpopulárnejších sérií aj na veľké konzoly a PC a fanúšikovia sa im za to odvďačili. Monster Hunter: World sa tak stal najpredávanejšou hrou v sérii a ako prejav vďaky vývojári neprestali na hre pracovať. Výsledkom toho je nová expanzia, ktorá prinesie kvantum nového obsahu, ktorý by nemal ujsť nijakému fanúšikovi série.


NBA 2K20

 • Dátum vydania: 6. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Herná jeseň to znamená aj pravidelná dávka športových hier. A tento rok samozrejme nebude chýbať ani virtuálny basketbal, ktorý sa každoročne radí medzi tie najpredávanejšie hry. A inak tomu asi nebude ani teraz. O to sa postarajú nie len vylepšenia hrateľnosti, ale aj nové herné módy a rôzne drobné prídavky, ktoré snáď hru priblížia viac k dokonalosti. Uvidíme však, ako sa vývojári s mikrotransakciami vyšantia tento rok.


eFootball PES 2020

 • Dátum vydania: 10. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Ak ste zmätení z názvu, tak nemusíte byť. Konami sa totiž z nejakého dôvodu rozhodlo premenovať svoju populárnu futbalovú sériu Pro Evolution Soccer. Týmto sa však zmeny nekončia. Vývojári sľubujú mnoho vylepšení, väčší dôraz na elektronické športy a spoločnosť taktiež zabojovala na poli oficiálnych licencií a získala niekoľko veľmi cenných, vrátane exkluzívnej licencie klubu Juventus Turín.


Gears 5

 • Dátum vydania: 10. september
 • Platformy: PC, Xbox One

Piaty diel megaúspešnej Gears ságy prinesie do série svieži vietor. Tak to teda tvrdia autori. Odhliadnuc od úplne novej hlavnej postavy to bude prvá Gears hra zasadená do polootvoreného sveta a autori taktiež pridali niekoľko veľmi zaujímavých nápadov. A aby toho nebolo málo, vytvorili aj úplne nový mód Escape, ktorý doplní tradičnú trojicu Kampaň, Versus a Horde.


Greedfall

 • Dátum vydania: 10. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Zatiaľ čo Bioware pomaly opúšťa žáner tradičných RPG hier, tak sa nám v tomto žánri objavujú noví kandidáti, ktorí chcú chytiť hráčov za srdce kombináciou skvelej hrateľnosti, skvelých questov a ešte lepšieho sveta. A jedným z nich je francúzske štúdio Spiders, tvorcovia hier ako Technomancer. Tí prídu s novou hrou, ktorá hádam bude spĺňať všetky atribúty, po ktorých túžia fanúšikovia žánru.


Borderlands 3

 • Dátum vydania: 13. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Populárna séria Borderlands sa po rokoch dočká konečne ďalšieho dielu. A vývojári zjavne neoddychovali. Prvýkrát v sérii hlavných hier sa pozrieme mimo planétu Pandora a to očami štyroch nových Vault Hunterov. Nepriateľmi sú totiž šialení streameri, takže si dávajte pozor. Bude to nebezpečné.


NHL 20

 • Dátum vydania: 13. september
 • Platformy: Xbox One, Playstation 4

Hokej je u nás populárny a preto je u nás populárna aj séria NHL. Ako jediný však hokejové hry pripravuje Electronic Arts a málo konkurencie sa odráža na výslednom produkte, ktorý už roky stagnuje. Autori sa však zastrájajú, že teraz to bude inak, takže uvidíme. PC hráči však majú aj tento rok smolu, pretože NHL sa ukáže iba na konzolách.


The Legend of Zelda: Link’s Awakening

 • Dátum vydania: 20. september
 • Platformy: Nintendo Switch

Remake skvelo hodnotenej a populárnej The Legend of Zelda hry s podtitulom Link’s Awakeining sa bude snažiť vdýchnuť novú dušu hre, ktorá pôvodne vyšla v roku 1993. Remake dostane nový artštýl, no tvorcovia chcú zachovať kúzlo, ktoré hráčov pritiahlo k pôvodnej verzii z konzoly Game Boy. Switch tak dostane ďalšiu exkluzivitu so známym menom.


The Surge 2

 • Dátum vydania: 24. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Tvorcovia Lords of the Fallen a samozrejme prvého Surge nám opäť naservírujú Souls-like hru v ktorej bude umieranie veľmi častou záležitosťou. Jedine že dokonalo zvládnete mechaniky a nástrahy, ktoré vám do cesty hodí Jericho City a jeho robotický obyvatelia. Čaká vás ďalšia skúška trpezlivosti, takže sa obrňte a prajeme čím menej zlomených gamepadov.


Code Vein

 • Dátum vydania: 27. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Ďalšia hra, ktorá sa jemne šmahla o sériu Dark Souls, no tentokrát v podaní vydavateľa Bandai Namco, ktorý sa pokúsi spojiť post-apokalyptický dystopický svet, kde sú upíri bežným javom s náročným súbojovým systémom, ktorý preverí váš postreh a trpezlivosť. Hra mala pôvodne prísť ešte v minulom roku, no zjavne s ňou bolo viac práce, ako plánovali tvorcovia. Tak hádam bude stáť za to.


FIFA 20

 • Dátum vydania: 27. september
 • Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Switch

Ďalší ročník najpopulárnejšej virtuálnej verzie najpopulárnejšieho športu na tejto planéte. FIFA 20 je tu a vývojári sľubujú úplne nový zážitok vďaka hernému módu Volta. Taktiež sľubujú veľké množstvo vylepšení, hlavne v tom, ako sa správa lopta, takže zdá sa, že fanúšikovia série sa majú na čo tešiť. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk