V júli budeme vraždiť náckov a rozmýšľať nad zmyslom života

V júli budeme vraždiť náckov a rozmýšľať nad zmyslom života

 

Herná nádielka sa spomaľuje.

Aj keď niekedy máte podľa počasia pocit, že je už august, tak vedzte, že ešte začína iba júl. A to znamená pre hráčov jedno. Že spomaľujeme. Na väčšinu veľkých a očakávaných hier si budeme musieť počkať až na jeseň a preto bude júl skôr v doháňaní restov. Ak si však myslíte, že nevychádza nič zaujímavé, ste na veľkom omyle.

Final Fantasy XIV: Shadowbringers

Dátum vydania: 2. júl 2019

Platformy: PC, Playstation 4

Final Fantasy XIV je ukážkovým príkladom ako sa hra môže spamätať z katastrofálneho vydania. Hráči v roku 2013 krútili hlavami nad tým, čo v Square Enix vymysleli. Prešlo však niekoľko rokov a hra je vo skvelom stave a je pravidelne rozširovaná novými prídavkami. V roku 2015 to bol Heavensward, v roku 2017 Stormblood a teraz to bude Shadowbringers. Ten prinesie novú dimenziu, First Star a úlohou hráčov bude obnoviť temnotu vo svete kde je iba svetlo. Nebudú chýbať nové questy, dungeony a raidy.


Sea of Solitude

Dátum vydania: 5. júl 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4

Nenápadná, no o to viac zaujímavá hra, ktorú vydáva spoločnosť Electronic Arts a pripravuje štúdio Jo-Mei Games. Prevtelíte sa do role Kay, ktorá musí sama putovať svetom, kde na ňu čakajú príšery. Také akou je ona sama. Musí nájsť nádej a hlavne samú seba. Hra určite zaujme výrazným vizuálnym štýlom a dôrazom na exploráciu. Nečakajte však tradičný zážitok.


Blazing Chrome

Dátum vydania: 11. júl 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Leto dáva vyniknúť veľkému množstvu indie hier a jednou nádejnou je určite Blazing Chrome. Hra od štúdia JoyMasher vám svojim retro štýlom a jasnou inšpiráciou sériou Contra bude určite povedomá a pevne dúfame, že bude patriť medzi tie úspešnejšie duchovné pokračovania legendárnych sérií. Mimozemské príšery sa tak môžu pripraviť na salvu guliek z vašich zbraní.


Dragon Quest Builders 2

Dátum vydania: 12. júl 2019

Platformy: Playstation 4, Nintendo Switch

Druhé pokračovanie Dragon Quest Builders opäť skombinuje RPG hru s prvkami sandbox hier a zatiaľ čo japonskí hráči si ju užívajú už od decembra minulého roku, európski a americkí hráči si museli počkať až do júla 2019. Bojovať budete proti Children of Hargon, ktorých úlohou je zlikvidovať všetkých staviteľov medzi ktorých patríte aj vy.


Fire Emblem: Three Houses

Dátum vydania: 26. júl 2019

Platformy: Nintendo Switch

Ďalší prírastok do slávnej série taktických RPG hier nás tentokrát zavedie do sveta Fóndlan. Konkrétne 16. diel. Chopíme sa postavy Byletha, ktorý bol niekedy členom frakcie žoldnierov, no teraz je poverený učiť na akadémii, pokiaľ sa nestane niečo, čo mu zmení život.


Wolfenstein: Youngblood

Dátum vydania: 26. júl 2019

Platformy: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch

Hlavný hrdina Wolfensteina, B.J. Blazkowicz je nezvestný a je iba na jeho dcérach, Jess a Soph, aby ho našli. Pomôcť musia taktiež francúzskemu odboju, ktorý má plné ruky práce s nacistami, ktorí im stoja v ceste. Takže samozrejme, budeme vraždiť nacistov. Tentokrát nám však vývojári sľubujú otvorenejší svet, dôraz na kooperáciu a kopu vypálených guliek. S hrou navyše pomáhajú aj tvorcovia Dishonored zo štúdia Arkane.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk