Ako sme s Lenovo lovili poklady v Štiavnických vrchoch

Ako sme s Lenovo lovili poklady v Štiavnických vrchoch

 

Existuje len málo lepších možností trávenia voľného času, ako je sedenie za počítačom a hranie hry. Teda, to je aspoň môj názor. Keď však príde pozvánka od hráčmi aj profesionálmi obľúbenej spoločnosti na strávenie dňa v malebných vrchoch v okolí Banskej Štiavnice, ktorý je navyše naplnený programom ako predstavovanie noviniek, zhodnotenie predošlého roka či inej zábavy, tak človek jednoducho nemôže zaváhať, sadá do auta a vyráža smer stredné Slovensko. Zástupcovia spoločnosti Lenovo si pre novinárov a svojich obchodných partnerov pripravili naozaj pestrý program nielen po stránke aktivít, ale najmä hardvéru a softvéru.

Niektoré spoločnosti vsádzajú na synergiu, iné na protiklady. A práve protikladmi by sa dala popísať táto akcia – ako asi aj portfólio produktov Lenova. Hneď po príjazde na miesto nás prevzali tieto pocity, keďže v daždivých a naozaj nádherných kopcoch kúsok od Banskej Štiavnice sa ukrýva moderný hotel, ktorý bol aj miestom konania. A protiklady vo vzťahu k Lenovu sú, myslím, tiež očividné. Keď firma ponúka najmä produkty, ktoré sú známe svojím nenápadným dizajnom, vďaka ktorému ešte viac vynikajú v mori konkurencie. Skvelý výkon a špičková kvalita s tým má, samozrejme, tiež veľa spoločného.

Deň sa začal blokom prednášok, kde zástupcovia spoločnosti prezradili, ako sa Lenovu darilo v špecifických segmentoch a aké majú plány do budúcnosti. V rámci prednášok zazneli aj správy o úplných novinkách zo sveta datacentier a serverov, bežných a herných počítačov, ale napríklad aj zo sféry smartfónov, keďže v Lenove sú na svoje produkty značky Motorola oprávnene hrdí.

Zo segmentu bežných notebookov a počítačov sme si vypočuli slová o rade Idea, Legion ale aj Yoga.

Zariadenia Lenovo IdeaPad a IdeaCentre, ktoré sú určené najmä do domáceho prostredia, zvládajú všetky základné požiadavky na šikovné zariadenie. Možno s nimi vybehnúť na dovolenku, pripraviť školské projekty alebo si večer pustiť obľúbenú hudbu či film. Presne týmto požiadavkám vyhovuje nový all-in-one počítač Lenovo IdeaCentre A340. Jeho najsilnejšou stránkou je okrem štýlového dizajnu, vďaka ktorému zapadne do moderného prostredia súčasných bytov, aj ohybný pánt so širokými možnosťami nastavenia, a organizátor káblov, ktorý pomôže s umiestnením aj v tých najstiesnenejších priestoroch.

Pokiaľ hľadáte niečo s väčším výkonom, zaujme nový notebook Lenovo IdeaPad L340 Gaming alebo desktop Lenovo IdeaCentre T540 Gaming. Notebook a aj desktop je možné vybaviť najnovšími procesormi Intel Core i7 a samostatnými grafickými kartami Nvidia GeForce, takže o zábavu nebude nikdy núdza. Okrem vysokého výkonu však opäť zaujmú aj svojím moderným dizajnom a priaznivou cenou, čo ich robí skvelou voľbou napríklad pre viacčlenné rodiny.

Novinky pribudli aj do radu Legion, do ktorého sa radia len zariadenia s tými najlepšími komponentami a parametrami. Notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740 si to zaslúžia plnou mierou, keďže sú po zuby ozbrojené výkonnými procesormi, rýchlou pamäťou RAM a najvýkonnejšími grafickými kartami súčasnosti. Y540 ponúka konfigurácie až s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM, 1TB SSD diskom a grafickou kartou GeForce RTX 2060 Max-Q. Y740 však ide ešte ďalej a je možné nakombinovať ho aj s NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q. Model Y740 navyše disponuje klávesnicou Corsair iCUE RGB, ktorá dokáže vyžarovať takmer nekonečné spektrum žiarivých farieb. Okrem vysokého výkonu v hrách však Lenovo nezabúda ani na multimédiá a preto si na oboch zariadeniach môžete užívať zvukový systému Dolby Atmos, pričom model Y740 podporuje aj zobrazenie prostredníctvom technológie Dolby Vision.

Lenovo tiež predstavilo chuťovku, ktorá by si určite našla miesto na stole každého hráča. Nový monitor Lenovo Legion Y44w ponúka 43,4-palcový panel s pomerom strán 32:10, obnovovacou frekvenciou 144 Hz a zakrivením. Vďaka technológii AMD FreeSync 2 sa postará o plynulé hranie bez trhania a preskakovania obrazu, pričom dva odpojiteľné 2x5W reproduktory Harman Kardon by sa mali postarať o skvelý zvukový zážitok. Monitor navyše disponuje rýchlymi portami USB 3.1 s možnosťou napojenia až dvoch externých smart zariadení.

Napokon sme si, stále v rámci “bežných” zariadení, vypočuli pár slov o rade Lenovo Yoga zariadení, ktoré sa vždy prezentovali iným prístupom k dennému používaniu počítačov a zákazníci ich môžu poznať najmä ako konvertibilné produkty, ktoré je možné používať v rôznych pracovných režimoch.

Lenovo Yoga S940 patrí medzi najtenšie a dizajnovo najvybrúsenejšie notebooky na trhu. S hmotnosťou 1,2 kg a hrúbkou iba 12,2 mm ide o najtenší notebook na svete so zahnutým Contour displejom. Vďaka tomuto špeciálnemu displeju má Yoga hladšie okraje a minimalizuje sa tým viditeľnosť už aj tak tenkých rámčekov. Napriek malým rozmerom sa toho do vnútra zmestí naozaj dosť, ako sú napríklad najmodernejšie procesory Intel Core i7, 16 GB RAM a 1TB SSD disk. S 13,9-palcovým 4K displejom s podporou štandardu Dolby Vision, reproduktormi Dolby Atmos a špičkovým dizajnom bude Yoga S940 pre niektorých fanúšikov naozaj neodolateľná.

Yoga ale prináša aj ďalšiu novinku v podobe Lenovo Yoga A940. Ide o all-in-one zariadenie s 27-palcovým 4K monitorom, programovateľnou ružicou a sklopným displejom s podporou pera, čo vytvára prvotriedny pracovný priestor pre zvýšenie kreativity. Otočný pánt je možné nastaviť v rozsahu 25° a zabezpečuje tak dokonalú oporu pri písaní alebo kreslení. Technológia odmietnutia dlane zabezpečí, že majitelia budú písať iba perom a nie celou rukou. Samozrejmosťou je najnovšia generácia procesorov Intel Core i7 v spojení s grafickou kartou AMD Radeon RX560, čo zabezpečí plynulý chod všetkých aplikácií. A ako bonus musím určite spomenúť podložku pod myš, ktorou je možné vďaka bezdrôtovej technológii dobíjať aj smartfóny či iné zariadenia s podporou bezdrôtového nabíjania.

Teraz ale k jednej z dvoch hlavných hviezd večera, respektíve dňa. Lenovo bolo doposiaľ známe hlavne vďaka špičkovým firemným notebookom z radu ThinkPad, domáceho radu Idea, dizajnovkám z radu Yoga či herným zariadeniam radu Legion. Do tejto rodiny pribúdajú nové zariadenia, ktoré budú známe pod menom Lenovo ThinkBook. Lenovo samotné túto radu popisuje slovami „zariadenie, ktoré musí byť dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli ľudia používať celý deň bez ohľadu na to, či ho okrem kancelárie využívajú aj na poobednom tréningu alebo si na ňom večer pozrú svoj obľúbený seriál”.

V skratke by sa dalo povedať, že ide o akési spojenie modelových radov ThinkPad, Yoga a Idea do jedného, keďže ide o zariadenia, ktoré by mali ponúkať kvalitné prevedenie, moderný dizajn a prívetivú cenu.

ThinkBook v sebe plánuje spojiť výkon a odolnosť legendárnych zariadení ThinkPad a dizajnov známych zo štýlového radu Yoga, vďaka čomu predstavuje novú kategóriu pracovných zariadení so štýlom. Bleskové nabootovanie systému, prihlásenie prostredníctvom webkamery alebo odtlačku prsta, svižný chod viacerých aplikácií naraz, skvelý pocit z písania na klávesnici, dlhá výdrž na batériu a ďalšie schopnosti, na ktoré sú nároční používatelia už navyknutí, zvláda ThinkBook bez väčších problémov. Hardvérovo ide o veľmi schopné zariadenie, ktoré ponúkne 8. generáciu procesorov Intel Core i7, až 16 GB RAM a až 512 GB rýchle SSD úložisko. 13-palcový 1080p displej s technológiou Dolby Vision ponúkne bohaté a ultrajasné vizuály a vďaka reproduktorom Harman Kardon s podporou štandardu Dolby Audio neostane pozadu ani zvuk. Netreba však zabúdať na gény z rodu ThinkPad, vďaka ktorým zvláda ThinkBook skvelú ochranu v podobe jednostupňovej autentifikácie, zapnutia pomocou dotykového snímača odtlačkov prstov, diskrétny modul TPM 2.0, ktorý umožňuje funkcie zabezpečenia systému Windows 10 a šifrovanie používateľských údajov, a taktiež kryt webkamery ThinkShutter pre ochranu súkromia. Ako extra bonus musím spomenúť aj jedenásť hodín výdrže batérie, ktorú je možné dobiť pomocou funkcie rýchleho nabíjania na 80% už za jednu hodinu.

Mobilné zariadenia Lenovo nie sú iba notebooku a tablety

Je to síce už pár rokov, no niektorí ľudia sú stále prekvapení, keď sa dozvedia, že Lenovo neponúka iba počítače, servery či príslušenstvo, ale stojí aj za značkou Motorola. Rad G či one sme si v redakcii vcelku obľúbili, no Lenovo/Motorola neustále prichádza s novšími a lepšími kúskami. Tak je to aj pri zariadení Motorola one Vision, ktorá ponúka naozaj obrovskú funkcionalitu a dizajn v takmer neuveriteľnej cenovej kategórii. Motorola one Vision bola okrem ThinkBook notebookov druhou hlavnou hviezdou akcie a my sa nemôžeme ničomu čudovať.

Úplne nový smartfón Motorola one Vision zaskočí nadmieru pokročilým kamerovým systémom, ktorý je poháňaný umelou inteligenciou a technológiou Quad Pixel a poskytuje až štyrikrát vyššiu citlivosť na svetlo. Zadný senzor s režimom optickej stabilizácie OIS a režimom Nočné Snímanie disponuje rozlíšením až 48 MP, s ktorým je možné zachytiť úžasné fotografie aj v tmavých priestoroch či nočných exteriéroch. K tomu moderný displej CinemaVision s pomerom strán 21:9 a FHD+ rozlíšením, vďaka ktorému si majitelia vychutnajú filmový zážitok kdekoľvek, či s takzvaným hole-punch výrezom na prednú kameru, Motorola one Vision je naozaj zaujímavé zariadenie.

Motorola one Vision prináša pokročilú technológiu Quad pixel, ktorá vďaka kombinácii štyroch pixelov do jedného pixelu s rozmermi 1,6 um a 48 MP senzorom prináša až štyrikrát vyššiu svetelnú citlivosť. Vďaka tomu si budú môcť majitelia vychutnávať neuveriteľne ostré 12 MP fotografie so zlepšeným jasom a zníženým šumom za akýchkoľvek svetelných podmienok.

Pre odfotenie dokonalých fotografií však nestačí iba výkonný snímač. Motorola one Vision má vo výbave aj optickú stabilizáciu obrazu OIS a špeciálny režim Nočné Snímanie, poháňaný umelou inteligenciou. Pokroku sa však nevyhla ani selfie kamera, ktorá dokáže za dobrých svetelných podmienok vytvoriť naozaj kvalitné 25 MP selfie. Pokiaľ však počasie či svetelné podmienky nespolupracujú, je možné zvoliť režim Quad Pixel so 4-násobnou svetelnou citlivosťou, vďaka ktorému síce klesne rozlíšenie na 6 MP, no selfie fotky budú stále ostré a s oveľa nižším šumom.

Okrem schopnosti robiť skvelé fotky má Motorola one Vision aj naozaj úžasný pomer ceny a výkonu. O výkon sa stará osemjadrový procesor Exynos s frekvenciou 2,2 Ghz, 4GB pamäte RAM a 128 GB úložisko. Celý deň používania je možný vďaka 3500 mAh batérii, no ak by sa majitelia ocitli v situácii s nízkym stavom batérie, vtedy poslúži 15W nabíjačka TurboPower, s ktorou už po pätnástich minútach získajú energiu na sedem hodín používania.
Napokon, ako už aj meno zariadenia napovedá, patrí Motorola one Vision do programu Android One, takže majitelia si môžu byť istí, že tento smartfón bude vždy aktualizovaný a bezpečný. V rámci programu získajú až tri roky mesačných bezpečnostných záplat a zaručené aktualizácie na najnovší softvér Android.

Aby sme teda zrekapitulovali, telefón má skvelý 48MP fotoaparát s optickou stabilizáciou a nočným režimom, FHD+ displej s pomerom strán 21:9, obstojný procesor, 4 GB RAM a až 128 GB úložného priestoru v spojení s 3500 mAh batériou a rýchlym nabíjaním. Plus tri roky Android aktualizácií. A to všetko za takmer smiešnych 300 eur.

Samozrejme, recenziu na Motorola one Vision sa vám pokúsime priniesť čo najskôr a odhaliť, či je táto ponuka naozaj tak neuveriteľná, alebo sa za ňou ukrývajú nejakí skrytí škriatkovia. Nateraz si však nižšie môžete prezrieť pár záberov a spomalené video z jej naozaj šikovného fotoaparátu.

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk