5 notebookov, ktoré potešia každého hráča

5 notebookov, ktoré potešia každého hráča

 

Po tipoch na štyri výkonné hráčske zostavy vám prinášame výber notebookov, ktoré pod stromčekom potešia ako študenta tak náročného hráča, ktorý si chce najnovšie tituly vychutnať aj na cestách.

Študentský základ

Bude to znieť prekvapivo, no študenti patria medzi najnáročnejších používateľov notebookov. Vyžadujú aby notebook poskytoval solídnu výdrž, no zároveň by mal zvládnuť spustenie novších titulov pri rozumne nastavenej úrovni detailov. Tieto podmienky spĺňa kombinácia procesoru Intel Core i5 8250U a grafickej karty NVIDIA GeForce MX150, s 2GB GDDR5 pamäte, ktorá sa nachádza v útrobách modelu Lenovo IdeaPad 320. Najnovšie tituly si síce zahráte iba pri HD rozlíšení, no napr. Fortnite alebo CS:GO je možné hrať pri stabilnom framerate aj v plnom FullHD rozlíšení 15,6-palcového displeju.

Plynulý chod viacerých aplikácií zaisťuje 8GB operačná pamäť a 256GB SSD SATA disk. Rýchlosťou sa síce NVMe modelom nevyrovná, no rozdiel vo výkone a odozve voči klasickým pevným diskom je markantný. Pokiaľ však preferujete väčšie úložisko, Lenovo má v ponuke aj variant s 2TB pevným diskom s 5400 ot./min. Notebook disponuje aj optickou mechanikou, ktorú študenti nášho “pokrokového” školského systému ocenia. Portová výbava zahŕňa Ethernet, dvojicu USB 3.1 konektorov, kombinovaný audio vstup a výstup, HDMI, USB 3.1 Typ-C a čítačku pamäťových kariet.

Lenovo IdeaPad 320 s 256GB SSD diskom si môžete zakúpiť tu

Lenovo IdeaPad 320 s 2TB pevným diskom si môžete zakúpiť tu

Poctivá stredná trieda

Pomaly sa dostávame do segmentu čistokrvných hráčskych notebookov, kde je roky etablovaným výrobcom ASUS. Model TUF Gaming FX504 ponúka okrem dostatočného výkonu (Intel Core i5 8300H a NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB) aj technológiu chladenia Anti-Dust, ktorá chráni počítač pred nepriateľom každej elektroniky – prachom. Dizajn je na pomery hráčskych notebookov pomerne konzervatívny a jediným extravagantným prvkom je červené podsvietenie klávesnice.

15,6-palcový IPS FullHD displej poskytuje široké pozorvacie uhly a navyše je chránený antireflexnou vrstvou. Ako úložisko je použitý SSHD disk s kapacitou 1TB. Ľavá hrana obsahuje Ethernet, HDMI, 2xUSB 3.1, USB 2.0 a audio jack. Batéria s kapacitou 48Wh ponúka cca 5 hodín sledovania FullHD videa a prehliadania internetu.

ASUS TUF Gaming FX504 si môžete zakúpiť tu

Zaujímavou alternatívou je aj Acer Nitro 5, ktorý má takmer totožnú špecifikáciu, no s tým rozdielom, že sa dodáva ako so 128GB SSD diskom, tak 1TB pevným diskom.

Acer Nitro 5 si môžete zakúpiť tu

Na prácu aj na zábavu

Spolu so zvyšujúcou cenou zariadení sa zároveň znižuje počet kompromisov, ktoré musel výrobca z dôvodu zachovania nízkej ceny učiniť. Lenovo Legion Y530 je poháňaný štvorjadrovým procesorom Intel Core i5 8300H a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX1060. Celkový výkon zariadenia je vhodný pre hranie najnovších titulov vo FullHD rozlíšení ale aj serióznu prácu. Najmä pri druhej menovanej činnosti oceníte 16GB operačnú pamäť, 128GB PCIe SSD disk pre operačný systém a 1TB pevný disk so 7200 ot./min. To všetko v elegenatnom čiernom prevední a s celkovou váhou 2,3 kg.

Pre skvelý herný zážitok podporuje15,6-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením a antireflexnou vrstvou technológiu NVIDIA G-Sync. Porty sa nachádzajú v zadnej časti a v zápale hrania sa nestavajú do cesty. Poteší prítomnosť ako HDMI tak mini DisplayPortu, dvojice USB 3.1, USB 3.1 Gen-2 Typ-C a nemôže chýbať Ethernet s kombinovanýn audio konektorom.

Lenovo Legion Y530 si môžete zakúpiť tu

Hranie bez kompromisov

Značka Omen od HP sa úspešne etablovala a nie je teda prekvapením, že zástupca tejto rady sa nachádza v našom výbere. Model Omen 15 je dostupný vo viacerých špecifikáciách, no najlepší pomer ceny a výkonu ponúka variant s procesrom Intel Core i7 8750H a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1070. Už na prvý pohľad je jasné, že plynulý beh najnovších titulov alebo náročná editácia videa nebude pre Omen 15 problém. Báť sa taktiež nemusíte o nedostatok ukladacieho priestoru keďže 256GB NVMe SSD disk má dostatok miesta ako pre operačný systém tak najčastejšie hrané tituly, zatiaľ čo 1TB disk so 7200 ot./min. je určený pre ostatné dáta alebo prípadné systémové zálohy.

Dominantou je 15,6-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, 144Hz obnovovacou frekvenciou a podporou NVIDIA G-Sync. Omen 15 disponuje aj plnohodnotnou portovou výbavou, v ktorej nechýba trojica USB 3.1, USB 3.1 Typ-C s podporou Thunderbolt 3, audio vstup, audio výstup, Ethernet, mini DisplayPort a HDMI 2.0 s podporou 4K pri 60Hz.

HP Omen 15 si môžete zakúpiť tu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk