Všetko čo zatiaľ vieme o príbehu v The Last of Us: Part II

Všetko čo zatiaľ vieme o príbehu v The Last of Us: Part II

 

Najväčšia herná výstava E3 je už za dverami a každý správny PlayStation fanúšik dúfa, že nám na nej Naughty Dog poodhalí dobre strážený príbeh, nové postavy a dátum vydania hry The Last of Us: Part II.

Mlčanie niekedy prezradí viac ako samotné slová. Presne to platilo pri dlho očakávanej hre The Last of Us: Part II. O pokračovaní jednej z najúspešnejších hier na PlayStation sa totiž začalo búrlivo diskutovať práve po tom, ako sa dabingový herec Troy Baker (hlas Joela) v roku 2014 odmietol vyjadriť k potenciálnemu pokračovaniu hry. Olej do ohňa diskusií prilial o rok neskôr aj jeden z vývojárov Uncharted 4, Josh Sherr. V jednom z rozhovorov sa okrem iného vyjadril aj k prvému The Last of Us. Práve prívlastok prvé zarezonovalo v ušiach fanúšikov, ktorým bolo jasné, že v dielňach Naughy Dog sa už pracuje na ďalšej zombie post-apokalyptickej hre.

Vačšina fanúšikov zastávala názor, podľa ktorého sa obľúbená dvojka v zložení ostrieľaného pašeráka Joela a drzej Ellie v pokračovaní hry nemala vôbec vyskytovať. Teórie boli rôzne. Podľa niektorých sa mal nový príbeh odohrávať tesne po vypuknutí nákazy a sledovať postavu Marlene (šéfky Fireflies) a Elliinej matky, iné zas hovorili o úplne nových postavách. Všetky teórie poslal do zabudnutia trailer z roku 2016, pri ktorom na PlayStation Experience neostalo jedno oko fanúšika suché. 19 ročná Ellie s novým tetovaním na zjazvenej ruke nám v ňom pomocou piesne s gitarovým sprievodom oficiálne ohlásila nové The Last of Us s jednoduchým podtitulom Part II. 

Fanúšikovia nezaháľali ani tento raz. Nové teórie zaplavili internet najmä po vyjadrení režiséra hry, Neila Druckmanna, podľa ktorého sa má nová hra na rozdiel od tej predošlej niesť v znamení nenávisti a pomsty. Bol Joel v traileri len vízia, spomienka? Čo viac môže viesť človeka k nenávisti, než vražda priateľa, otca... Vráťme sa ale k faktom. S určitosťou vieme, že Bruce Straley bol pri pomáhaní vytvárania príbehu nahradený Haley Grossovou, autorkou dvoch epizód seriálu Westworld z HBO. Haley nie je jediná posila z Westworldu, ktorá sa pridá k tímu Druckmanna. Spolu s ňou potvrdila účasť na natáčaní prestrihových scén z hry aj herečka Shannon Woodward. Tá si ale podrobnosti zo zákulisia stráži rovnako dobre ako zvyšok tímu. Ďalej môžeme s istotou tvrdiť aj to, že veľká časť príbehu sa bude odohrávať v meste Seattle a hlavnú postavu Joela vystrieda Ellie, za ktorú budeme rovnako ako v prvom The Last of Us hrať z pohľadu tretej osoby. 

Po novom traileri predstavenom na Paris Games Week sa už žiaden hráč neopovážil odporovať režisérovi Neilovi Druckmannovi, ktorý tvrdil, že The Last of Us: Part II bude brutálna hra a nebude sa páčiť každému. Veď posúďte sami. 

Druhý trailer otvoril po tretí krát dvere fanúšikovským teóriám. Tento raz sa už našťastie dalo opierať o fakty. Zabudnime na chvíľu na súrodencov Leva a Yaru a venujme pozornosť postave, ktorá by podľa všetkého mohla byť matka mladej Ellie. Pre vysvetlenie nasledujúcej teórie sa musíme vrátiť o niečo ďalej do minulosti. Konkrétne do roku 2016, kedy si hráči v epilógu Unchatred: A Thief's End, všimli skrytú referenciu z univerza The Last of Us. Plagát v izbe Cassie (Nathanovej dcéry) nám odhalil tehotnú ženu, nápadne pripomínajúcu Ellie, s plynovou maskou a nápis The Last of Us: American Daughters (dcéry Ameriky). Oveľa zaujímavejšia je ale teória, podľa ktorej ide práve o jej matku (keďže Ellie nepotrebuje plynovú masku).

Neil Druckmann sa netají tým, že nikdy nevytvoril pokračovanie existujúceho príbehu. Nápady na príbehové DLC Left Behind aj pokračovanie hry mal režisér už počas písania scenára k prvej hre. Hráči sa preto rozhodli nájsť indície k novému príbehu v samotnom The Last of Us. A našli ich hneď niekoľko. V spojení s tehotnou ženou z plagátu ale spomedzi všetkých vyčnievala tá, ktorá sa opiera o kapitolu Jeseň , kedy Joel a Ellie dorazia do univerzity, kde objavia mŕtvych členov Fireflies. Hlasový odkaz pri jednej z mŕtvol nám prezradil udalosti spred piatich rokov od smrti vedca, kedy mal prebehnúť pasívny test potenciálne úspešnej vakcíny. Ešte pred objavením nahrávky Joel v suteréne internátov narazil na člena Fireflies premeneného na bloatera (druh infikovaného nepriateľa).

Od prvotného nakazenia až k štádiu bloatera trvá vývoj 10 rokov. Ak berieme do úvahy fakt, podľa ktorého umreli všetci vedci na univerzite v rovnaký čas, jednoduchou matematikou sa dopracujeme k informácii, vďaka ktorej vieme, že test vakcíny prebehol pred 15 rokmi, teda v čase tehotenstva Eliinej matky. Znamená to, že imunita mladej Ellie je pravdepodobne produktom testovania vakcíny na jej matke Anne. Do tajomstvom zahaleného príbehu vlieva nové svetlo už spomínaný trailer. V ňom sa neznáma žena pokúša dievčaťu, ktoré by mohlo byť Anna, rozrezať brucho, čím ju má očistiť od hriechu. Udalosti vykreslené v tejto ukážke by mohli byť príčinou Eliinej nenávisti z prvého traileru. 

Mohlo by sa jednať o sektu, vzniknutú z teroristickej organizácie Fireflies, ktorá vie o prebiehajúcich testoch a zo zatiaľ neznámeho dôvodu nechce aby Annino dieťa, teda liek pre celé ľudstvo, uzrelo svetlo sveta. Teorií je naozaj mnoho. Zdá sa, akoby sa nám vývojári snažili čo najviac zamotať hlavu. Preto musíme počítať s tým, že mnohé otázky ostanú nezopovedané až do okamihu vydania hry. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk