TOP 5: Tieto hry si musíte v Star Wars deň istotne zahrať

TOP 5: Tieto hry si musíte v Star Wars deň istotne zahrať

 

Určite ste si pri pohľade do kalendára dnes všimli aký je dátum. 4. máj tradične patrí univerzu Star Wars a my vám prinášame zoznam hier, ktoré by vám dnes istotne nemali uniknúť.

STAR WARS™ Jedi Knight - Jedi Academy

Tak isto ako pri KoTOR, tak aj pri Jedi Academy fanúšikovia Star Wars hier jednoducho šalejú. Nádherná hudba a sálajúca atmosféra tejto hry pohltí každého, kto si za hru sadne aspoň na pár minút. Je pravdou, že dnes už môže hra po vizuálnej stránke pôsobiť smiešne, ale ak jej dáte šancu odmení sa vám dlhými hodinami zábavy. A ak ste správny fanúšik Hviezdnych vojen, máte sa na čo tešiť.Star Wars: TIE Fighter a Star Wars: X-Wing

Máte radi hry so stíhačkami a najmä tými vesmírnymi? Potom je určite vhodné, zaspomínať si na 90. roky. Vtedy totižto vyšla dvojica hier TIE Fighter a X-Wing. Hra TIE Fighter vyšla v roku 1994 a bola v podstate "sequelom" k hre X-Wing (ktorá vyšla o rok skôr). A ako z názvov môžeme dedukovať, v X-Wing ste hrali za stranu Rebelov a v TIE fighter za zlostné impérium. Obe hry sa oplatí vyskúšať si aj teraz a obdivovať, čo dokázali kedysi tvorcovia vtesnať na pár diskiet.


Star Wars Episode 1: Racer

Racer je asi jedna z najviac vydarených hier, ktoré z univerza Star Wars prišli. Hoci bola hra limitovaná tým, že ste si nemohli vytvoriť vlastného pilota, prinášala veľkú hŕbu zábavy a nekonečné a miestami aj náročné preteky. Veď ruku na srdce, kto by si nechcel zajazdiť na vesmírnom klzáku a poraziť Anakina Skywalkera??


Nielen Racer, ale aj množstvo hier zo Star Wars univerza nájdete teraz v zľave:


Star Wars: Dark Forces

90. roky patrili najmä akčným FPS hrám, ktoré by ako z oka vypadli hre Doom. Lucas Arts sa v tej dobe nedali zahanbiť a v roku 1995 vydali pre MS-DOS hru Dark Forces, ktorá fungovala na Jedi Game Engine. Mimochodom, tento engine nebol v hre schopný zobraziť naraz dve miestnosti, ktoré boli nad sebou v jeden čas. To však hráčom nevadilo a hru proste milovali.


Star Wars: Knights of the Old Republic

Najviac ospevovaná hra z tohto univerza je jednoznačne hra Knights of the Old Republic. Za týmto majstrovským kúskom stojí známe štúdio BioWare, ktoré vo svojom najväčšom rozkvete prinieslo tie najlepšie RPG hry vôbec. Hra ponúkala možnosť zvoliť si cestu - Temnú či Svetlú stranu Sily, či unikátny svet a schopnosti. Ak ste túto hru nikdy nehrali, určite to napravte, pretože naozaj stojí za to.


A čo sme vám odporúčali si zahrať pred premiérou filmu Star Wars?

A to nie je všetko! Vieme, že hier zo Star Wars univerza je veľké množstvo a tak sme zvedaví, ktorá hra patrí medzi tie vaše obľúbené! Podeľte sa aj vy s nami o vaše dojmy! Nech vás 4. mája (a aj ďalej) sprevádza Sila!

Zdroj: Wiki, Star Wars

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk