Z Blizzardu odchádza šéf Hearthstone

Z Blizzardu odchádza šéf Hearthstone

 

Ben Brode sa plánuje spolupodieľať na založení novej hernej spoločnosti.

Po 15 rokoch vo firme Blizzard a dekáde práce na titule Hearthstone sa Ben Brode, mozog a hlas tejto populárnej CCG hry, rozhodol pre náhlu kariérnu zmenu. V obsiahlom rozlúčkovom liste adresovanom kolegom a fanúšikom emotívne ohlásil svoj odchod z americkej korporácie.

Brode svoje plány do budúcna nekonkretizoval, naznačil však, že sa plánuje angažovať v novej spoločnosti, ktorá sa bude podľa očakávaní venovať hernému dizajnu. „Už teraz sa teším na opätovné navrhovanie, programovanie a vytváranie nových vecí. Bude mi však chýbať Starbucks hneď vedľa kancelárie,“ citoval dojatého Brodeho portál pcgamer.

Odchádzajúci riaditeľ Hearthstone vo svojom liste na rozlúčku nezabudol zdôrazniť, že najdôležitejším produktom jeho pôsobenia vo firme „nebola hra samotná, ale tím spolupracovníkov a komunita ľudí, ktorú sme spoločnými silami vytvorili.“

Ako uvádza stránka gamespot, Ben Brode nastúpil do spoločnosti Blizzard Entertainment v roku 2003 ako „nočný tester videohier“, pričom cez deň miesil cesto v neďalekej pizzerii. V roku 2008 bol preradený do Tímu 5, ktorý v tom čase pracoval na vývoji titulu Hearthstone. Riaditeľom hry bol oficiálne vymenovaný v roku 2016. Vďaka jeho priateľskému prístupu k fanúšikom si verejnosť Brodeho rýchlo obľúbila a začala ho vnímať ako verejnú tvár hry. Samotný vedúci Hearthstone však vždy trval na tom, že za úspechom herného titulu nestojí on, ale viac ako 80-členný tím vývojárov.  

Brodeho rezignácia prichádza len pár dní po spustení najnovšej expanzie Hearthstone s názvom The Witchwood. Budúci týždeň bude na trh uvedený Monster Hunt, teda single-player mód čerstvej expanzie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk