10 tipov ako správne začať hru Far Cry 5

10 tipov ako správne začať hru Far Cry 5

Nový Far Cry je tu a zmien v ňom nastalo viac, než väčšina z nás očakávala. Hra nám necháva omnoho viac priestoru na vlastné rozhodovanie a spontánnosť. Niekedy však vďaka tomu pôsobí chaoticky a veľa hráčov odradí už v úvode. Prinášame vám preto 10 jednoduchých tipov na správne vkročenie do víru sveta Far Cry 5.

1. Vyberte si správny región

Po prvý krát v sérii Far Cry nenasledujú príbehové misie lineárne. Všetko máte vo svojej moci a sami sa rozhodujete čo treba robiť. Mapa je rozdelená na tri regióny pod vládou 3 hlavných nepriateľov, cez ktorých sa už klasicky musíte dostať k hlavnému zloduchovi. Najlepšia možnosť je začať v regióne Johna Seeda. Okrem toho, že je zo všetkých bossov najľahší na vysporiadanie, jeho územie je väčšinou rovinaté a veľmi jednoduché na orientáciu.  

2. Snažte sa obmedziť využívanie mapy

Vývojári mali dôvod na odstránenie minimapy z hry. Od hráča sa tentokrát očakáva to, aby sa viac riadil symbolmi nachádzajúcimi sa priamo vo svete, než aby neustále otváral mapu a volil si cieľ svojej cesty. 

3. Nevoľte si misie vopred

V obrovskom svete Far Cry 5 môže často nastať situácia, kedy je vami zvolená misia vzdialená aj 5 kilometrov od miesta, kde sa práve nachádzate. K nepriateľom nachádzajúcim sa na každom kroku pripočítajte ešte agresívne zvery a získate dôvod, prečo je rozumejšie vybrať si v úvode hry misiu, na ktorú náhodne narazíte na svojej ceste. Nebojte sa, bude ich dostatok.

4. Adoptujte si Boomera

Boomer nie je len štvornohý spoločník na dlhé prechádzky pri západe slnka. Pri misiách je naozaj nápomocný a potrebný. Svojimi psími schopnosťami nám dokáže odhaliť nepriateľov, čo sa výborne hodí pri oslobodzovaní základní, ktoré sú teraz dôležitejšie, než kedykoľvek pred tým.

5. Nebojte sa opustiť misiu

Ak sa náhodou zatúlate do misie, ktorá je nad vaše momentálne sily, nebojte sa zvoliť si možnosť Quit mission, ušetrí vám to množstvo času a nervov. K misii sa môžete kedykoľvek vrátiť. 

6. Stealth je základ

Áno, Far Cry je akčná hra. V jej úvode vám však určite neoporúčame prechádzať misie "hurá štýlom". Preto je veľmi dôležité riadiť sa tromi základnými stealth pravidlami - vždy majte pri sebe aspoň jednu tichú zbraň, schovávajte telá nepriateľov a ničte alarmy. 

7. Všetko prehľadávajte a komunikujte s ľuďmi

Hra vám tentokrát nedá nič zadarmo. Potrebné informácie sa neobjavia na mape len tak, snažte sa kontrolovať informačné tabule, zbierajte katalógy, komunikujte s ľuďmi a prehľadávajte základne. Po oslobodení každej základne skontrolujte miestny obchod, kde si okrem iného môžete kúpiť aj mapu odhaľujúcu rôzne predmety.

8. Zmeňte si ovládanie vozidiel

Po vzore Ghost Recon: Wildlands vám hra defaultne nastaví ovládanie vozidiel na možnosťclassic. Pri akčnej hre akou je Far Cry 5 je oveľa výhodnejšia možnosť shooter. Toto nastavenie vám pomôže pri nejednej cestnej prestrelke. 

9. Dôležité je prežitie

Hra nás láka na najrôznejšie vylepšenia postavy v podobe perkov, ako napríklad používanie padáka, leteckého obleku, či využitie háku na šplhanie. Všetky tieto veci sú však v úvode hry viac-menej zbytočné. Zamerajte sa na vylepšenie maximálneho zdravia a inventára. Počas hry tieto vylepšenia nikdy neoľutujete. 

10. Užívajte si gameplay a skúšajte nové veci

K tomuto netreba nič dodať. Pod novým, zložito sa tváriacim kabátom, sa skrýva starý dobrý Far Cry, ktorý svojím gameplayom zabáva hráčov už od roku 2004 a po vrelom prijatí najnovšej časti nám zrejme bude robiť radosť ešte dlhé roky.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk