13 hororových videohier, ktoré by vám mohli znepríjemniť Halloween

13 hororových videohier, ktoré by vám mohli znepríjemniť Halloween

Halloween sa nezastaviteľne blíži, ale čo strašidelné si zahrať?

Možno vám pomôže výber hororových videohier, ktorý vám znepríjemní inak pohodový Halloween a Sviatok všetkých svätých. Všetci dobre vieme, že nadchádzajúce obdobie bude patriť duchom, príšerám a všetkému strašidelnému. Pochopiteľne príde večer a vy rozmýšľate, aká videohra by vás mohla vystrašiť čo najviac. Tu je 13 sľúbených tipov na strašidelné videohry.

1. SOMA

SOMA pochádza od tvorcov Amnesia: The Dark Descent, vyšla v roku 2015. Ide o sci-fi hororovú hru ktorej príbeh sa odohráva pod vodou v Atlantickom oceáne. Podmorský svet je nepriateľský a prinúti vás rozmýšľať nad vlastnou existenciou. Atmosféra tejto hry by sa dala krájať nožom. Rádio nefunguje, dochádza vám zásoba jedla a stroje si začali myslieť, že sú ľudia. Vitajte v podmorskom zariadení PATHOS-II, ktoré vás donúti robiť ťažké rozhodnutia. Hra je dostupná pre PC a PS4.

2. Layers of Fear

Layers of Fear je psychedelická hororová hra, ktorá kladie dôraz na silný príbeh a skúmanie tajomného. Hráč sa ocitne v koži maliara, ktorého jediným cieľom je dokončiť jeho Magnum Opus – vrcholové umelecké dielo. Vitajte v neustále sa meniacom viktoriánskom sídle, ktoré v sebe skrýva vrstvy strachu. Odvážite sa namaľovať majstrovské dielo stvorené zo strachu? Odhaľte vízie, strach a hrôzu maliara pri vytváraní majstrovského diela. Hra je dostupná na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

3. Hellblade: Senua's Sacrifice

Tohtoročná psychologická hororová videohra Hellblade: Senua's Sacrifice od tvorcov videohier Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West a DmC: Devil May Cry, predstavuje príbeh so strastiplnou cestou do sveta mýtov a šialenstva. Dej sa odohráva v ére Vikingov a psychicky zlomená keltská bojovníčka Senua sa vydáva na cestu do vikingského pekla s názvom Hel, aby zachránila dušu svojho milovaného partnera. Ak si myslíte, že zvládnete šialenstvo, ktoré sprevádza keltskú bojovníčku, v tom prípade je hra dostupná pre PC a PS4.

4. Dead Space

Iba mŕtvi prežijú. Masívna vesmírna loď, na ktorej sa nachádza záhadný artefakt odrazu prestala komunikovať s vonkajším svetom. Mohlo by sa zdať, že na nej nikto nie je. Inžinier Isaac Clarke je vyslaný na misiu s cieľom opraviť poruchu. Misia sa zvrtne a miesto opravy, Isaac musí ujsť z lode plnej vesmírnych príšer, ktoré sú výsledkom mimozemského vírusu. Séria Dead Space hier je veľmi známou značkou a či už si vyberiete Dead Space, Dead Space 2 alebo Dead Space 3 určite neuniknete hrôzam, ktoré prichádzajú so záhadným mimozemským artefaktom. Hry sú dostupné pre PS3, PC, Xbox 360 a Wii.

5. Outlast

Peklo je na vás pripravené. Otázne je, či ho prežijete. Podľa tvorcov ho prežiť nemôžete. Je dosť možné, že ide o najstrašidelnejšiu hru, ktorú si môžete momentálne zahrať. Ako hráč sa ujmete postavy investigatívneho žurnalistu Milesa Upshura a vaším cieľom je preskúmať ústav Mount Massive. Pokúste sa prežiť čo najdlhšie a odhaľte strašné tajomstvá tohto ústavu. Táto hra vyšla v roku 2013 a jej nepriame pokračovanie vyšlo tento rok s názvom Outlast II. Obe hry sú dostupné pre PS4, Xbox One a PC.

6. The Evil Within

Shinji Mikami tvorca Resident Evil, prišiel v roku 2014 s hororovou peckou The Evil Within, ktorá definuje survival horor. Strašidelné prostredie, hrôzostrašná úzkosť a výborný príbeh vytvorili strašidelné svet v ktorom musíte prežiť. K dispozícii máte obmedzené množstvo zásob s ktorým budete bojovať o prežitie. Monštrá, nie sú jediným nepriateľom, preto si dívajte pozor čo je skutočné a čo nie je. Tento rok vyšlo aj priame pokračovanie s názvom The Evil Within 2. Obe hry sú dostupné pre PS4, Xbox One a PC.

7. Observer

Tohtoročná cyberpunk hororová hra Observer od tvorcov Layers of Fear s témou hackovania už vystrašila veľmi veľa ľudí. Prečo je hackovanie v tejto hre také strašidelné? Predstavte si, že by vám niekto hackol váš strach a robil si s ním čo len chce. Z vašej príčetnosti by asi veľa nezostalo. Hrajte ako Observer, ktorý vykonáva činnosť neurologickej polície. Hackujte sa do rozdrvených a šialených myslí ľudí. Hra je dostupná pre PS4, Xbox One a PC.

8. Lone Survivor

Vynovená a zremastrovaná verzia psychologického survival hororu Lone Survivor sa k nám dostala v roku 2013. Musíte utiecť z mesta, ktoré napadla nákaza. Vyhladovaný a unavený hlavný hrdina začne pochybovať o tom čo je skutočné a čo nie. Akým spôsobom prežijete je na vás. Ide o nezvyčajnú zmes survival hororu, stealth mechaniky, dobrodružných hier a RPG s interaktívnym príbehom. Hra má pútavú 2D grafiku a je dostupná pre PS3, PS4, PC, PS Vita, Wii U.

9. Five Nights at Freddy’s

Animatronickí roboti, ktorí majú zabávať davy sa k nám dostali v roku 2015. Ich tvorcom je Scott Cawthon, ktorého hra vás vystraší na smrť. Five Nights at Freddy’s je už známou značkou, ktorá má aj pokračovania v podobe epizód. Hráč sa ujme postavy, ktorá sa prihlásila na letnú brigádu do reštaurácie Freddy Fazbear's Pizza. Hlavnou atrakciou je Freddy Fazbear a jeho dvaja kamaráti. Ako nočný strážnik musíte prežiť 5 nocí. Veľmi rýchlo zistíte, že to nebude také jednoduché pretože hlavné atrakcie sa vás budú snažiť zožrať. Táto hra je dostupná pre PC, Android a iOS.

10. Until Dawn

Exkluzivita pre PS4 Until Dawn z roku 2015 nám prezentuje interaktívnu drámu s prímesou survival hororu. Osem priateľov uviazlo na chate v horách a čoskoro zisťujú, že nie sú sami. Zvieraní strachom a napätím sa musia prebojovať cez ich strach, ak chcú prežiť noc v jednom celku. Hrajte ako jedna z ôsmich postáv a prežite strach ako nikdy predtým. Vaše rozhodutia sú otázkou života a smrti. Kto je ale zvestovateľom smrti?

11. Slender: The Arrival

Ste v tom sám a to úplne. Nikto vám neprídete na pomoc. Jediné, čo vám pomôže je odhalenie krutej pravdy. Videohra Slender: The Arrival sa nám predstavila v roku 2013. Hra je inšpirovaná experimentálnym hororom s názvom Slender: The Eight Pages od Marka Hadleyho. Obidve hry prinášajú do herného sveta hrôzu, napätie a strach. Videohra Slender: The Eight Pages dokonca znovu naštartovala hororový žáner a nič vám nepokazí váš príjemný večer viac ako videohra Slender: The Arrival, alebo dokonca aj jej predchodca Slender: The Eight Pages. Herný titul Sleder: The Arrival je dostupný pre PS4, Xbox One, Xbox 360, PS3, PC a Wii U. Slender: The Eight Pages je dostupný len na PC.

12. Metro

V roku 2013 bol svet zničený katastrofou apokalyptických rozmerov. Táto katastrofa skoro vyhladila ľudstvo a povrch Zeme sa premenil na toxickú pustinu. Pár ľudí čo prežilo si našlo útočisko v hlbinách podzemia Moskvy. Ľudská civilizácia čelí temným časom, píše sa rok 2033. Konkrétne ide o videohru Metro: 2033, je to akčný survival horor s nenahraditeľnou atmosférou moskovského podzemia. Metro: 2033 vám odporúčam hrať v ruskom jazyku, ktorý dodáva hre ten správny nádych. Momentálne máte k dispozícii aj edíciu, ktorá obsahuje Metro: 2033 a Metro: Last Light pod názvom Metro: Redux - dostupné na PS4, Xbox One a PC.

13. Monstrum

Tento výber by som uzavrel nezávislým survival hororom z roku 2015 Monstrum. Zvláštnosťou tejto videohry sú pomiešané hororové prvky. Hra obsahuje procedurálne levely, permanentnú smrť a predátorov. Práve predátori sa postarajú o to, že v bezpečí sa nebudete cítiť nikde. Počas hry vás bude sužovať strach, pretože hra využíva najmä moment prekvapenia. Nákladná loď na ktorej sa nachádzate je plná prekvapení a preto si dávať pozor akým smerom a do ktorej časti lode sa vyberiete. Dokáže prežiť Monstrum? Videohra hra je dostupná pre PC.

Ak máte iné tipy, ktoré by ste chceli odporučiť nám a čitateľom, napíšte ich do komentárov. Veľmi radi si ich prečítame a aj zahráme.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk