TOP 5: Toto je päť fantastických Star Wars hier, ktoré si musíte zahrať pred premiérou filmu The Last Jedi

TOP 5: Toto je päť fantastických Star Wars hier, ktoré si musíte zahrať pred premiérou filmu The Last Jedi

 

Hviezdne vojny ponúkajú zábavu nie len vo filme, ale aj vo svete videohier.

15. decembra nás čaká ďalší film z univerza Star Wars a preto by sme sa naňho mali poriadne pripraviť hrou z tohto sveta. My vám preto prinášame päť Star Wars hier, ktoré naozaj stoja na to. 


Star Wars: Dark Forces

Star Wars: Dark Forces prehrievala naše herné monitory už v roku 1995. Hra vyšla na PC s MS-DOS a PlayStation 1 a v recenziách si viedla naozaj veľmi slušne. Išlo o klasickú FPS strielačku, ktorá naviac mala aj zaujímavý príbeh a veľmi pekné herné prostredie. Pokiaľ holdujete "retro-strieľačkám" určite si ju vyskúšajte. Dark Forces si môžete za pomerne nízku cenu zakúpiť napríklad na službe GOG.com.


Star Wars: The Force Unleashed 1 & 2

Star Wars: The Force Unleashed vyšla v roku 2008 na pomerne veľa platforiem. Hru ste mohli hrať nielen na v tej dobe nových konzolách PlayStation 3 a XBOX 360, ale aj na menej výkonnom Nintendo Wii, či PlayStation 2. Hra ponúkal veľmi zábavný hack&slash gameplay a preto nemôže vo vašej zbierke určite chýbať. Titul The Force Unleashed sa dočkal aj druhého pokračovania v približnej rovnakej "hernej forme" ako prvý diel. Druhý diel si hráči mohli zahrať na PlayStation 3, XBOX 360, PC a Nintendo Wii.


Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic je prvým Star Wars RPGčkom na PC platformu od vývojárov z BioWare a LucasArts z roku 2003. Ide azda o najlepšie hodnotenú hru z tohto hviezdneho univerza. Dej sa odohráva 4000 rokov pred vznikom Galaktického impéria a tak mali tvorcovia hry celkom voľnú ruku, čo je na hre aj podstatne vidieť. Hra ponúkala možnosť byť verný nie len "Light Side", ale aj "Dark Side", mohli ste mať vlastných spoločníkov, či prežiť romantické chvíle. Bioware proste vie, ako robiť RPG hry, to sa poprieť určite nedá.


Star Wars™: X-Wing vs. TIE Fighter

Hviezdne súboje sme si mohli vo forme videohier vyskúšať už v roku 1993 a 1994 v hrách Star Wars: Tie Fighter, či Star Wars: X-Wing. Avšak najviac vyšperkovaná simulácia stíhačiek prišla až v roku 1997 pod názvom Star Wars: X-Wing vs. Tie Fighter. Hra fungovala už len pod Windows 95 a hráči si na jej beh museli zaobstarať už o niečo výkonnejší počítač. Balenie dokonca ako bonus obsahovalo audio soundtrack na CD. Aj X-Wing vs. Tie Fighter si môžete zakúpiť na webe GOG.com.


Star Wars: The Old Republic 

Plnohodnotný predstaviteľ sveta Star Wars na poli MMORPG je len jeden a je ním hra Star Wars: The Old Republic z roku 2011. Hru vyvíja štúdio Bioware a pri vypustení do sveta išla v šľapajách zatiaľ neporazeného (a nekorunovaného) kráľa MMORPG - World of Warcraft. Za hru ste si zo začiatku museli platiť mesačné poplatky, avšak v roku 2013 tvorcovia hry usúdili, že free-to-play model bude hre sedieť oveľa viac a vďaka tomuto kroku sa počet hráčov rapídne zvýšil. Ak si hru chcete zadarmo stiahnuť a hrať na strane Sily či Temnej strany, zamierte na oficiálne webové stránky hry.


Zdroj: YouTube, GameSite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk