Doplnky pre USB-C od spoločnosti Trust

Doplnky pre USB-C od spoločnosti Trust

 

USB-C port sa postupne stáva štandardom. Nájdete ho v smartfónoch, notebookoch, MacBookoch aj tabletoch. A nakoľko sa výrobcovia často snažia stenčovať zariadenia, zmenšujú aj počet dostupných portov. V praxi to znamená, že príslušenstvo sa stáva čoraz dôležitejším doplnkom.

Spoločnosť Trust má vo svojom portfóliu množstvo príslušenstva, ktoré je určené práve pre USB-C konektor. V ponuke nájdete adaptéry, nabíjačky do auta a taktiež aj USB huby, ktoré rozširujú počet dostupných portov.

Trust Oila USB-C to 2 port USB-C & 2 port USB 3.1 Gen. 1 Hub je ideálne príslušenstvo pre moderné ultratenké notebooky alebo tablety s USB-C portom. Toto zariadenie pripojíte k USB-C portu a získate výbavu vo forme dvoch USB-C a dvoch USB 3.1 portov. Ide o vhodný doplnok z hľadiska budúceho používania, nakoľko sa dá očakávať, že bude pribúdať počet USB úložísk s USB-C konektorom. Príslušenstvo poslúži na účely pripojenia ďalších periférií alebo úložísk, avšak energiu nedokáže prenášať. To znamená, že ak máte zariadenie s jedným USB-C konektorom a ten sa využíva aj na nabíjanie, nie je možné zároveň nabíjať prístroj a používať aj tento hub. Môže to niekedy obmedzovať.


Trust Oila USB-C to 4 port Standard USB 2.0 Hub funguje na rovnakom princípe ako vyššie spomenutý hub. Obsahuje však štvoricu USB 2.0 portov. Toto riešenie odporúčame, ak potrebujete k notebooku či tabletu pripojiť klávesnicu, myš alebo ďalšie periféria pomocou štandardného USB portu. Hub poslúži aj na prenos súborov, avšak neodporúčame ho na kopírovanie veľkých súborov. Prenosové rýchlosti štandardu USB 3.0 (4,8Gbps) sú 10-krát rýchlejšie v porovnaní s USB 2.0 (480Mbps), takže ak hľadáte rozbočovač pre pripojenie diskov a časté kopírovanie, odporúčame verziu Trust Oila USB-C to 4 port USB 3.1 Gen. 1 Hub alebo Trust Oila USB-C to 2 port USB-C & 2 port USB 3.1 Gen. 1 Hub. Na občasné kopírovanie vám postačí aj toto riešenie, avšak oplatí sa ho zvažovať najmä vtedy, ak viete, že potrebujete naozaj štvoricu štandardných USB portov a využijete ich.

Trust Oila USB-C to 4 port USB 3.1 Gen. 1 Hub ponúka štvoricu štandardných USB portov, avšak s vysokými prenosovými rýchlosťami na teoretickej úrovni až 4,8Gbps. Záleží od použitého USB disku alebo USB kľúča. Aj toto riešenie je vhodné na pripojenie periférií alebo USB úložísk. Počas testovania fungovalo pripojenie viacerých USB kľúčov bez problémov, kopírovali sme súbežne súbory medzi nimi alebo z USB kľúčov na disk zariadenia. Nemali sme k dispozícii vysokorýchlostné USB kľúče, aby sme zmerali maximálnu možnú rýchlosť, ktorú dokáže tento hub spracovať. Medzi dvoma USB 2.0 kľúčmi sa kopírovali dáta na úrovni 5MB/s. Smerom do zariadenia sme z dvoch USB 2.0 kľúčov kopírovali súbežne, rýchlosťou na úrovni 15MB/s z každého kľúča. V prípade USB 3.0 kľúčov očakávame vyššie rýchlosti.

Bez ohľadu na to, ktorý hub vás zaujme, všetky zariadenia majú malé kompaktné rozmery a sú ľahko prenášateľné. Jeho rozmery bez kábla sú 80×40×13mm. Kábel je pevne pripojený k hubu.

Fast Dual USB-C & USB Charger je príslušenstvo, ktoré je vhodné najmä pre smartfóny, menšie tablety a iné zariadenia s USB-C konektorom, ako je napr. Nintendo Switch. Ide totiž o adaptér, ktorý je vybavený dvojicou USB portov. Jeden je plnohodnotný, takže k nemu pripojíte štandardný USB kábel, ktorý je súčasťou dodávky vášho telefónu alebo tabletu. Druhý port je typu USB-C, takže si pravdepodobne budete musieť zaobstarať kábel, ktorý má z oboch strán USB-C konektor.

Hlavná výhoda tohto adaptéra spočíva v tom, že môžete pomocou jedného adaptéra nabíjať dvojicu zariadení. Jedno zariadenie, ktoré má USB-C port (pomocou USB-C do USB-C kábla) a druhé zariadenie s ľubovoľným konektorom na jednom konci a USB-A konektorom na druhom konci. My sme toto riešenie používali na nabíjanie dvoch telefónov, jedného s USB-C konektorom a druhého napr. s Lightning konektorom alebo microUSB konektorom. Prípadne sme nabíjali aj dve USB-C zariadenia – jedno cez USB-C – USB-C kábel a druhé cez USB-A – USB-C kábel.

Je praktické, že adaptér dokáže prispôsobiť úroveň výstupného prúdu pripojenému zariadeniu. Podporuje aj rýchle nabíjanie a maximálne dokáže poskytnúť prúd 3A v prípade USB-C konektora a 2,4A v prípade USB-A konektora. Zariadenie je dostupné ako klasický adaptér, ktorý pripojíte do zásuvky (Fast Dual USB-C & USB Wall Charger) a aj ako adaptér do auta (Fast Dual USB-C & USB Car Charger). Parametre a vlastnosti sú v oboch prípadoch totožné.

Zapožičal: Trust

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk