Mesiac s NVIDIA SHIELD TV (2017)

Mesiac s NVIDIA SHIELD TV (2017)

 

Po uverejnení našej recenzie na NVIDIA Shield TV ubehlo už pár týždňov. Veríme, že vám neušla a pritiahla vašu pozornosť. Pretože práve dnes vám presne po mesačnom testovaní v domácom prostredí prinášame prvé dojmy priamo z prvej ruky!

Počas používania bolo zariadenie Shield TV schopné neustále si udržiavať svoje dynamické reakcie i napriek tomu,že sa interná pamäť 16GB naplnila takmer okamžite.Zariadenie, vzhľadom na svoje zameranie, nie je kompatibilné s množstvom aplikácií ponúkaných androidom. Ak sa však do Shieldu nainštaluje správny súborový manažér, je možné v zariadení plnohodnotne s príslušnými aplikáciami pracovať.

Prostredníctvom Shield TV sa po pripojení na NAS server ponúka príležitosť prehrávať si rôzne súbory počnúc fotografiami z dovolenky až po obľúbené seriály. VLC player v tomto prípade bezchybne pracoval a poradil si so všetkými dostupnými formátmi a bitratemi. Jeho procesor Tegra X1 je vďaka svojej 3GB operačnej pamäti schopný bezproblémovo zvládať svoje úlohy.

Po pripojení Shield TV do multimediálneho systému PLEX cez wi-fi ostával jeho výkon na bode mrazu. Aj napriek následnému pripojeniu na ethernet naďalej pretrvávali problémy s prehrávaním a dlhotrvajúcim spracovaním údajov. Pôvodcom tejto chyby ale mohol byť NAS server, na ktorom PLEX bežal. Výkon Shieldu začal odpovedať svojej kvalite až po obrátení karty, sprevádzkovaní serveru PLEX na Shield TV a následnom prepojení s úložiskom NAS serveru. Riešenie tohto „problému“ by mohol priniesť výkonnejší NAS server so svojím vlastným PLEX serverom.

Samotné prehrávanie filmov už prebiehalo plynule bez obmedzení a reakčné časy boli takmer okamžité.

Pred mesiacom sme v našej recenzii namierili svoje výčitky na diaľkové ovládanie. Svoju reputáciu si však zariadenie i napriek snahe nenapravilo. Zaujímavou, no značne nepraktickou inováciou je ovládanie hlasitosti dotykom. Toto riešenie môže byť veľkou nevýhodou pre ľudí obľubujúcich držať v ruke ovládač počas celého trvania filmu. Kompenzáciu tohto nedostatku môžeme vidieť azda v jeho jednoduchosti a malých rozmeroch.

V prípade Netflixu si Shield TV právom drží svoje prvenstvo. Vďaka svojej svižnosti a bezproblémovému prehrávaniu s nadhľadom tromfne i PC. Vzhľadom na to, že ide o streamovaciu službu, môže byť jeho jediným limitom internetové pripojenie.
Samozrejmou výbavou Shield TV je paleta hier, ktoré z neho robia zariadenie priam stvorené pre „casual“ hráčov. Hry sú kompatibilné so zariadením a počas hrania sa nevyskytujú žiadne problémy či rušivé faktory. Hráč má dokonca možnosť niektoré z hier ovládať diaľkovým ovládačom, iné však stále vyžadujú gamepad. V tomto prípade má však hráč možnosť využiť streamovanie hier, ktoré je prekvapivo úplne kompatibilné. Všetky hry podporované gamepadom sa prostredníctvom game streamu dokonale „presunú“ na Shield TV a odtiaľ sú už pohodlne ovládateľné.

Shield TV si právom zaslúžila známku, ktorú sme jej udelili v našej recenzii. Latka, ktorú toto multimediálne zariadenie nastavilo, sa naďalej drží enormne vysoko. Oprávnene preto možno tvrdiť, že čo nevidieť bude vo svojom poli pôsobenia kraľovať. Shield TV je flexibilné zariadenie schopné vyhovieť používateľovi s najrôznejšími nárokmi a záujmami, preto ho s určitosťou odporúčam každému, kto si potrpí na kvalitu, rýchlosť a možnosť multifunkčného využitia.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk