Boli sme na premiére filmu Assassin's Creed

Boli sme na premiére filmu Assassin's Creed

 

Už o týždeň, 29. decembra, sa v ponuke slovenských kín objaví očakávané filmové spracovanie známej videohry. Film Assassin's Creed prináša na filmové plátna jednu z najobľúbenejších herných sérií posledných rokov.

My sme sa zúčastnili jeho premiéry, ktorá sa uskutočnila 21. decembra v priestoroch kina CINEMAX BORY Mall. Okrem partnerov, novinárov a VIP hostí by ste v takmer kompletne zaplnenej sále našli aj YouTubera Selassieho alebo speváka Thomasa Puskailera. Samotnú kinosálu strážil zástup cosplayerov – assassinov.

Recenziu filmu si už onedlho budete môcť prečítať na webe moviesite.sk a v magazíne Generation. Prvotné dojmy po pozretí filmu sú v mojom prípade pozitívne. Nečakajte však zázraky, Assassin's Creed je film podľa hry so všetkým, čo k tomu patrí. Nesleduje žiadnu z príbehových línií, ktoré sa objavili v hrách, avšak striedanie prítomnosti a minulosti a zápletka, ktorá sa týka Jablka Edenu, bude všetkým hráčom dobre známa. Rovnako aj nekonečný konflikt medzi assassinmi a templármi, ktorý je prezentovaný (nielen) vo viacerých akčných scénach. Pri nich treba vypnúť mozog a vychutnávať si pukance a efekty.

Bez zbytočného prezrádzania, film prekvapil atypickým spracovaním animusu, ktoré spočiatku vyvolá počudovanie, ale časom mu prídete na chuť. Má svoj zmysel a čaro. Predpokladáme, že film sa ako celok bude fanúšikom série páčiť, je dobre natočený – nielen na pomery herných filmov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk