Hviezdna výberovka: Tieto hry z praďalekej galaxie musíte vyskúšať

Hviezdna výberovka: Tieto hry z praďalekej galaxie musíte vyskúšať

Asi každý človek, ktorý vlastní počítač s internetom, zaregistroval, že do kín prišla siedma epizóda legendárne ságy Hviezdných vojen. Čas ako stvorený pre nahliadnutie do herného spracovania tohto skvelého univerza. Predstavujeme vám výber hier, ktoré by ste si, akú fanúšikovia Star Wars, rozhodne nemali nechať ujsť.

Star Wars X-Wing Alliance

Jeden z dielov zameraných na simulovanie bitiek vo vesmíre, ktoré niekedy prepájaju dej so samotnými filmami. Zalietajte si na X-Wingu, TIE Fighteri alebo na legendárnej lodi Millenium Falcon.

Star Wars: Empire at War

Masívne boje Impéria s Rebelmi, odohrávajúce sa či už na zemi alebo vo vesmíre prináša tento RTS titul. Velte flotilám vesmírnych lodí, čatám Stormtrooperov alebo strojom AT-AT a AT-ST v obrovsých bojoch naprieč galaxiou.

Star Wars: The Old Republic

Najpodporovanejším titulom celej série Star Wars je rozhodne tento MMORPG počin, ktorý nedávno dostal nový datadisk. V hre si volíte, na akej strane chcete byť a aj to, či chcete byť vojak, lovec odmien alebo legendárny Jedi. Hra ponúka naozaj rozsiahle možnosti a zaujímavý príbeh, ktorý tvarujete vy vašími rozhodnutiami.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Pradepodobne najlepšie dva diely (rátajúc aj pokračovanie s podtitulom Sith Lords), aké o Hviezdných vojnách vznikli. Čo sa týka príbehu, tak konkurenciu asi ťažko nájdete. Hry vykresľujú intenzívne boje Sithov s rytiermi Jedi, su plné zvratov a dej spolu s vašou postavom a jej charakterom formujete len vy.

Star Wars: Jedi Knight séria (Star Wars: Dark Forces, Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith, Jedi Outcast a Jedi Academy)

Jednoznačne najlepšie FPS a TPS simulátory boja so svetelnými mečmi, aké v tomto hernom univerze vznikli. Hry okrem singleplayeru ponúkajú aj multiplayer, ktorý je momentálne podporovaný len v prípade Jedi Academy. V singleplayerovom príbehu sa stretnete s postavou Kylea Katarna, bývalého dôstojníka Impéria, ktorý sa stane členom Novej Republiky a neskôr rytierom Jedi.


Bonus

Samozrejme, za zmienku stojí aj najnovší titul, ktorým je Star Wars: Battlefront. Ten je vizuálne najkrajším dielom a ponúka obrovské bojové polia pre množstvo hráčov. Hra je zameraná na multiplayer, no obsahuje aj zaujímavý co-op mód, v ktorom sa vydáte s kamarátom na dobrodružnú výpravu naprieč galaxiou. Okrem pozemných bitiek môže hráč vyskúšať aj vzdušné súboje. Pre viac informácií si prečítajte našu recenziu.

Zdroj: Gamesite.sk/YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk