• RECENZIA: Bravely Default II je na jej vlastnú škodu až príliš tradičným JRPG recenzia

  • RECENZIA: Outriders - Nový looter-shooter, ktorý nahradí ostatné?

  • RECENZIA: MSI Clutch GM41 Lightweight - Hrajte s ľahkosťou - doslova

  • RECENZIA: Motorola Moto G9 Power - Obria výdrž pri cenovej dostupnosti

  • PREVIEW: ASUS TUF A15 FA506QR - Keď sa v cenovo dostupnom kúsku objavia top komponenty

  • RECENZIA: AORUS Gen4 7000s SSD 2TB - Pokrok nezastavíš. A toto SSD už dupľom nie

RECENZIA: Bravely Default II je na jej vlastnú škodu až príliš tradičným JRPG recenzia

RECENZIA: Bravely Default II je na jej vlastnú škodu až príliš tradičným JRPG recenzia

Hráčom je už oddávna známe, že pekné pozlátko ešte dobrú hru nerobí. Aj tá najkrajšia grafika sa predsa skôr či neskôr opozerá, a tak všeobecne nemôžeme tvrdiť, že práve ona drží hráčov pri hrách až do ich konca. Nie, za tým stoja predovšetkým zaujímavá a nové prvky prinášajúca hrateľnosť a, samozrejme, aj dobre napísaný a pútavý príbeh. Ak však z týchto dvoch začína jeden škrípať, hra má postarané o problémy. A presne do takýchto problémov sa dostalo Bravely Default II.

PREVIEW: ASUS TUF A15 FA506QR - Keď sa v cenovo dostupnom kúsku objavia top komponenty

PREVIEW: ASUS TUF A15 FA506QR - Keď sa v cenovo dostupnom kúsku objavia top komponenty

Spoločnosť Asus toho od začiatku roka predstavila naozaj požehnane, najviac asi na konferencii CES, ktorá sa tento rok odohrávala úplne vo virtuálnom priestore. Spomedzi veľkého počtu noviniek mohli hráčov zaujať nielen profesionálnejšie kúsky alebo čisto herne zamerané ROG produkty, ale aj vynovené produkty z radu TUF Gaming, ktoré si tiež zaslúžili svoje miesto na výslní. Takým je aj tohtoročný model notebooku TUF Gaming A15, ktorý k nám do redakcie prišiel na kratšie zoznámenie v inžinierskej verzii.

RECENZIA: Motorola Moto G9 Power - Obria výdrž pri cenovej dostupnosti

RECENZIA: Motorola Moto G9 Power - Obria výdrž pri cenovej dostupnosti

Rad smartfónov Moto G na Slovensku asi ani netreba priveľmi predstavovať. V našich končinách ide stále o jeden z najlepšie predávaných modelových radov, čomu môžu tieto smartfóny poďakovať spojeniu obstojného výkonu, kvality a veľkých možností vybrať si ten správny Moto G model pre svoje špecifické potreby. Stačí vám jednoduchší smartfón na bežné používanie ako komunikácia, či pozeranie videa? Moto G9 Play. Ste náročnejší používateľ a vyžadujete už o niečo vyšší výkon a lepší foťák? Moto G9 Plus. Radi by ste sa vybrali zlatou strednou cestou medzi predošlými dvoma modelmi, no navyše neradi často nabíjate svoje zariadenia? Odpoveďou je Motorola Moto G9 Power. A práve model G9 Power sa u nás v redakcii tentokrát zastavil na recenziu.

RECENZIA: AORUS Gen4 7000s SSD 2TB - Pokrok nezastavíš. A toto SSD už dupľom nie

RECENZIA: AORUS Gen4 7000s SSD 2TB - Pokrok nezastavíš. A toto SSD už dupľom nie

Je šialené, ako rýchlo napredujú technológie. Ešte pred pár rokmi si museli aj tí najväčší nadšenci vystačiť s archaickými HDD, ktorých rýchlosti nikdy nedokázali naplniť ani staré SATA rozhrania. Príchod bežných SSD predstavoval revolúciu, ktorá sa odrazila nielen na rýchlejšom načítaní hier, ale celkovo zrýchlila aj bežnú prácu s počítačmi. Nie nadarmo sa hovorí, že najlepším vylepšením pre starší počítač či notebook je nové SSD-čko. Teraz sa však už stále viac rozširuje nový štandard PCIe 4.0, ktorý znamená naozaj obrovskú priepustnosť dát, a s ním aj nová generácia SSD diskov. Medzi ne definitívne patrí aj úplná novinka AORUS Gen4 7000s SSD 2TB, kúsok, ktorý nielenže konkuruje tým najrýchlejším z minulej generácie, ale zvládne ich hravo porážať aj vtedy, keď sa spoja do RAIDu.

RECENZIA: Blue Fire - Souls-like v Zelda kabáte

RECENZIA: Blue Fire - Souls-like v Zelda kabáte

Je fascinujúce, ako niektoré žánre aj napriek tomu, že sú najskôr záležitosťou iba úzkej skupiny ľudí, masívne prerazia do mainstreamu. Nemá zmysel vás tu nudiť výletom do histórie, koniec-koncov, v školách sa historické a prehistorické veci učia na dennom poriadku, preto prejdem rovno k veci. Reč je totiž o subžánri souls-like, ktorý na nás dnes vyskakuje prakticky z každej druhej hry. Máme tu metroidvánie rezané souls-likeom, plošinovky s brutálnou souls-like obťažnosťou, a aj rogue-like tituly môžu svojim konceptom vďačiť len a len onomu subžánru. Témou dnešnej besedy je preto – bez prekvapenia – ďalší podobný žánrový kokteil, ktorý mixuje onen soul-like s prvkami videnými u Legendy ZeldaTM . Ako tento nesporne zaujímavý guláš dopadol, o tom sa dočítate na nasledujúcich riadkoch.

RECENZIA: Trust GXT 970 Morfix - Zaujímavá myš strednej triedy

RECENZIA: Trust GXT 970 Morfix - Zaujímavá myš strednej triedy

Spoločnosť Trust už je nejakú tú dobu na trhu a môžeme povedať, že je jedným z popredných výrobcov počítačových periférií prevažne nižšej a strednej triedy. Neznamená to však, že ich produkty nie sú kvalitné. V tejto recenzii sa pozrieme na prispôsobiteľnú myš GXT 970 Morfix, ktorá sa radí k strednej triede a je vhodná na hry, ako sú napríklad FPS či MMORPG.

RECENZIA: Audictus Conqueror - Slúchadlá so zaujímavým zvukom

RECENZIA: Audictus Conqueror - Slúchadlá so zaujímavým zvukom

Spoločnosť Audictus možno nepoznáte. Ide o šikovnú poľskú firmu, ktorá sa zaoberá prevažne zvukovými perifériami, teda slúchadlami a headsetmi. Väčšinu ich slúchadiel môžeme charakterizovať ako zlatú strednú cestu, pri ktorej je jasne poznať skvelý pomer ceny a výkonu – často býva veľmi slušný a vo svojej cenovke nadpriemerný. V tejto recenzii sa pozrieme na slúchadlá Audictus Conqueror, ktoré disponujú modernými technológiami a zvukom, na ktorý tak rýchlo nezabudnete.

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 5 - Keď si ideš vlastnou cestou

RECENZIA: Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 5 - Keď si ideš vlastnou cestou

Ponuka konvertibilných notebookov do vrecka – tak nazývam všetko, čo sa pohybuje na hranici štrnástich palcov – sa v prípade spoločnosti Lenovo rozšírila o ďalšiu zaujímavú novinku. Ešte než sa začnete prežehnávať nad jeho cenovkou, dodám, že v konfigurácii, aká mi dorazila na test, sa rozprávame o prenosnom laptope za dva a pol tisíc eur, musím jasne prízvukovať skutočnosť, že tu ide o vlajkovú loď plne reprezentujúcu moderné trendy a aktuálnu víziu firmy Lenovo. Sú to ostatne už takmer dva roky, čo rad Yoga prišiel so štvrtou generáciou a keďže dnes je výmena výkonných čriev v podobne takto koncipovaných prístrojov na dosť pravidelnej báze, môžeme povedať, že Gen 5 možno trochu zaspal. Aj napriek tomu všetkému je jeho prebudenie naozaj energické a zo všetkého najviac to potvrdzuje integrácia procesoru Intel Core i7 (ako inak než najnovšej generácie) hneď po boku 16 GB operačnej pamäte. Nechcem však už takto v úvode skĺzavať do prehnane technických údajov, keďže ako dobre viete, prednosť má v tomto prípade vždy dizajn a samotné 2 v 1 prevedenie.

RECENZIA: Cultist Simulator: Initiate Edition - Podrobný návod, ako založiť kult

RECENZIA: Cultist Simulator: Initiate Edition - Podrobný návod, ako založiť kult

Veľké AAA tituly sa posledné roky snažia o čo najrealistickejší zážitok z hry. Dokonalú fyziku, vierohodný stereo zvuk, ktorý vám dá pocit, že ste na bojovom poli, no hyperrealistický zážitok môže priniesť aj nenápadný indie kúsok, ktorý vás donúti premýšľať presne tak, ako keby ste boli hlavnou postavou v hre. Keď som skúsil Cultist Simulator prvýkrát, po štvorhodinovom záťahu som bol smädný, hladný a okolo stola som mal množstvo strohých poznámok o chaotických snoch, prastarých knihách a čudesných indivíduách. Pred spaním som rozmýšľal nad tým, akú farbu má vesmír a ako preniesť lampáš do svojich snov, aby mi pomohol prekonať temnotu mysle.

RECENZIA: Samsung SSD 870 EVO - Predbehnutie z ľavej strany

RECENZIA: Samsung SSD 870 EVO - Predbehnutie z ľavej strany

Položili ste si niekedy otázku, že čo všetko ešte firma Samsung nevyrába? Tento juhokórejský nadnárodný podnik sa, samozrejme, rok čo rok snaží našu planétu zásobiť tradičnou spotrebnou elektronikou, pri ktorej by sme si mohli vytvoriť originálne haiku zložené zo slov ako televízor, práčka, telefón, chladnička či vysávač. Avšak toto sú veci hlboko zakorenené v akýchsi spotrebiteľských predsudkoch a málokto možno vie, že samotný Samsung sa už dlhý čas stará aj o produkciu vysoko kvalitných SSD diskov, ktoré by ste mohli nájsť v tradičných desktopoch alebo prenosných počítačoch. Na jeden takýto Solid State Drive sa teraz spoločne pozrieme, zatiaľ čo po mojej vyššie položenej otázke budete v duchu zrátavať situácie, pri ktorých vám logo spoločnosti Samsung len tak nenápadne brnklo po nose bez toho, aby ste si to uvedomili.

RECENZIA: Samsung Galaxy S21 5G - Nádhera nie je večná?

RECENZIA: Samsung Galaxy S21 5G - Nádhera nie je večná?

Písal mi kamarát, že sa cíti ako princezná pri predstave, že si kúpi nový mobilný telefón aj napriek skutočnosti, že jeho súčasný funguje viac ako dobre. Z pragmatického hľadiska by na zmenu nemal pristúpiť, a to za žiadnych okolností. Moja reakcia bola asi taká, že celý biznis s telefónmi už roky rokúce stojí a padá na zbytočných striedaniach niečoho, čo v podstate daný konzument ani nepotrebuje. Extrémom je ročný cyklus výmen, avšak rovnako zbytočným by sa dal označiť aj dvojročný cyklus nákupov akýchkoľvek podobne koncipovaných zariadení. Nechcem vás teraz, samozrejme, zaťahovať do diskusie postavenej na psychologických pohnútkach pri každoročnom slintaní nad novým mobilom, avšak v súvislosti s aktuálne vydaným radom Galaxy S21, kvôli ktorému mi onen kamarát krátko po digitálnom evente firmy Samsung písal, som sa ani ja sám neubránil hriešnej myšlienke, a na istý čas som začal uvažovať o výmene zariadenia. Prečo hriešnej? No, nie je to ani mesiac, čo som si kúpil Galaxy Note 20 Ultra, a tak pri chuti opäť tasiť peňaženku, len aby som obmenil dizajn, dostávam logicky imaginárne kopance rovno do svojho rozmaznaného zadku.

RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Pro - Pre hluchých

RECENZIA: Samsung Galaxy Buds Pro - Pre hluchých

Naposledy sme sa v súvislosti s radom bezdrôtových slúchadiel od Samsungu, ja a vy, stretli na sklonku minuloročného leta. Kto nemá pamäť slona, ako sa vraví, môžem mu vyvolať spomienky pomocou opisu fotografie, kde som predmet testu položil do kvetináča s jahodami. Či už to máte alebo nie, išlo o Galaxy Buds Live, teda akési malé lesklé fazuľky, ktoré som si strkal do ucha a híkal u toho nadšením ako ten osol dabovaný princom Hakeemom – mimochodom, viete, že práve vychádza pokračovanie filmu Cesta do Ameriky? Dnes, kedy to už je takmer pol roka od kvetináča a v ňom zasadené jahody už dávno pohnojili našu úrodnú hrudu zeme, nám juhokórejský koncern Samsung opäť niečo strká do sluchov. Buds Live vystriedali na stráži Buds Pro a ja vám v nasledujúcom texte poviem, či je to pokrok hodný zdvihnutých palcov, alebo je lepšie si tie palce pekne zase skryť do vrecka a to aj s ušetrenými peniažkami.

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - Tenký a výkonný

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - Tenký a výkonný

Je to len pár mesiacov, čo som sa v tomto magazíne možno až prehnane rozplýval nad dizajnom Lenovo Legion Y740S, avšak ak si teraz dobre spomínam, jeho celkovo tenké šasi v sebe, aj cez jasné zaradenie do sekcie herných notebookov, neskrývalo žiadny vysoký technický potenciál – ak je reč výhradne o GPU. Spoločnosť Lenovo toho času jednoducho uprednostnila váhu a proporcie nad schopnosťou rozbehnúť tie najmodernejšie hry bez výrazných kompromisov a stavila viac na krásu než vnútro. Ako sa ale často vraví „to, čo nejde zvládnuť dnes, už zajtra nemusí platiť“ a v tomto rýchlo napredujúcom svete moderných technológií je progres často otázkou dní a hodín. Rad Legion, a špeciálne jeho magická číslovka 7, preto aktuálne prichádza v unikátnej Slim edícii a, ako už asi dobre tušíte, spolu s výrazným zoštíhlením si so sebou vlečie aj prekvapivo dostatočný hardvérový výkon.

RECENZIA: Lamax NoiseComfort ANC - Nič nepočujem?

RECENZIA: Lamax NoiseComfort ANC - Nič nepočujem?

Logo spoločnosti Lamax sa u nás za posledné mesiace usadilo v plytkých vodách obecne vyhľadávaného pomeru medzi cenou a výkonom, čo je pochopiteľne aj naďalej jasnou stratégiou spomínanej značky. Ako sa však vraví; s jedlom rastie chuť a akonáhle z továrne tejto firmy vybehlo niekoľko tých výsostne lacnejších zariadení určených výhradne na reprodukciu zvuku, prišiel rad aj na niečo oveľa luxusnejšie. V prípade kompaktných slúchadiel s označením NoiseComfort ANC ale slovíčko luxus treba používať s veľkou rezervou, ostatne o celkovo nejasných kvalitách tohto hardvéru si čo to povieme v nasledujúcich riadkoch.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk