• RECENZIA: SteelSeries Apex 5 - Dobrá klávesnica s neprimeranou cenou

  • RECENZIA: Nioh 2 - Prebuďte v sebe démona

  • RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

  • RECENZIA: Audictus Leader - Skvelý zvuk za primeranú cenu

  • RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

  • RECENZIA: Overpass - niečo pre masochistov

RECENZIA: SteelSeries Apex 5 - Dobrá klávesnica s neprimeranou cenou

RECENZIA: SteelSeries Apex 5 - Dobrá klávesnica s neprimeranou cenou

Produktový rad Apex sa u nás predáva už nejaký ten piatok. Dvojica nových zástupcov, klávesnica Apex 3 a Apex 5, prichádza tento rad rozšíriť. V prípade Apex 3 ide o membránovú klávesnicu a v prípade Apex 5, ktorej sa bude venovať táto recenzia, ide o hybridné mechanické spínače. O spínačoch, ale aj o samotnej klávesnici sa viac dočítate v nasledujúcich riadkoch.

RECENZIA: Nioh 2 - Prebuďte v sebe démona

RECENZIA: Nioh 2 - Prebuďte v sebe démona

Asi netreba chodiť ďaleko, aby sme počuli o tom, že Nioh je vykrádačkou Dark Souls. Netreba to brať ofenzívne a voči niečomu takému sa nemusíme ihneď vyhradzovať, pretože je na tom určite kus pravdy. Jedno, čo však majstri zo štúdia Team Ninja dokázali už viackrát priniesť a čo som zároveň od ich bratov z From Software ešte nevidel, je perfektné vyobrazenie folklóru feudálneho Japonska. Ich zmysel pre detail a nenásilná karikatúra sa určite zapáči každému fanúšikovi samurajského obdobia. Samozrejme, mohli by sme sa ohradiť voči tomu, že hra je ťažká a preto dostáva nálepku Souls-like, ale zamysleli sme sa nad tým, že zabíjať presilu lúpežníkov, prípadne loviť rôznych démonov proste nemôže byť jednoduché? Nioh 2 vo svojej obťažnosti znova nepoľavil a mne to vôbec neprekáža.

RECENZIA: Audictus Leader - Skvelý zvuk za primeranú cenu

RECENZIA: Audictus Leader - Skvelý zvuk za primeranú cenu

Poznáte to. Chcete si kúpiť slúchadlá, pozeráte sa na všetky tie parametre, ktorým polovica z vás ani nerozumie, chcete sa držať v rozumnej cenovej hladine. Viete len to, že musia byť bezdrôtové a mať čo najlepší zvuk. V takomto prípade pravdepodobne všetko stavíte na čo najznámejšie značky a modely s najlepším hodnotením. Nevravím, že je to zlé, no s takým prístupom pripravíte menšie značky o šancu preraziť. V dnešnej recenzii sa pozrieme na slúchadlá Audictus Leader, ktoré ma príjemne prekvapili svojím zvukom a cenou.

RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

Prenosný monitor je zaujímavá a najmä kompaktná možnosť ako výrazne zvýšiť svoju produktivitu, keď je používateľ často na pracovných cestách. Po pripojení k notebooku máte razom dve pracovné plochy a oveľa vyššiu produktivitu práce. MSI si túto potrebuju nemalého množtva užívateľov uvedomuje. Čo všetko toto zariadenie ponúka a aké sú jeho plusy a mínusy?

RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

Všetko je raz prvýkrát, a tak, ako som nikdy ani len netušil, že raz budem recenzovať sušené mäso a snažiť sa ho spojiť s videohernou kultúrou, rovnako som nemohol predpokladať, že sa mi v rukách časom ocitne aj niečo také ako bezkontaktný teplomer. Iste, tu by bolo už dosť náročné fabulovať na tému game kultúry, v každom prípade udalosti posledných mesiacov sa postarali o až prehnané množstvo argumentov, prečo vlastniť práve najnovší model infračerveného snímača teploty. To, že je náš svet a život v ňom často neskutočne bizarným divadelným predstavením, vám asi nemusím hovoriť, ale v momente, keď sa táto skutočnosť potvrdí aj v praxi, sa človek neubráni úsmevom. Tak, ako keď mi do redakcie pristál predmet dnešnej recenzie, a to len pár dní pred mojím odchodom na služobnú cestu do Poľska, kam som mal vyraziť za účelom reportáže z tohtoročného Intel Extreme Masters.

RECENZIA: Doom Eternal - Šachová partia s démonmi v pekle

RECENZIA: Doom Eternal - Šachová partia s démonmi v pekle

Poznáte šach? Nečudoval by som sa, keby tí neskôr narodení absolútne nevedeli, o čo ide. Je to taká cool hra, ktorú sme sa hrávali, keď sme boli trochu väčší a keď sme nemali k dispozícii virtuálne hry. Je to hra o trpezlivosti, o predvídavosti a o schopnosti správne sa rozhodnúť. Je to hra, ktorá si vyžaduje perfektnú znalosť schopností vašich figúrok v kontexte boja proti nepriateľovi a napríklad musíte vedieť aj to, kedy niektorú figúrku obetovať pre vyššie dobro.

RECENZIA: Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle - Japonské šialenstvo povstalo z hrobu

RECENZIA: Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle - Japonské šialenstvo povstalo z hrobu

Bayonetta je meno, ktoré netreba bližšie pripomínať milovníkom Hack'n'slash titulov. Aj napriek tomu, že ide o desať rokov starý titul, hlavná protagonistka akoby nezostarla ani o rok. Na scéne sa objavuje znova a dokonca posilnená o ďalší výborný titul z dielne japonského štúdia PlatinumGames. Na ceste na nové konzoly jej pomôže Vanquish a obidva tituly sľubujú 4k na 60fps v prípade, že hry spustíte na najsilnejších konzolách súčasnej generácie. Nebudem vás ďalej naťahovať a priblížim vám môj zážitok z novej kolekcie Bayonetta & Vanquish 10th Anniversary Bundle.

RECENZIA: MSI Alpha 15 A3DDK - Historické spojenie

RECENZIA: MSI Alpha 15 A3DDK - Historické spojenie

Ak by ste mi dali jedno euro zakaždým, keď niekomu položím otázku o jeho preferenciách medzi klasickým desktopom a herným notebookom, mal by som momentálne dostatok peňazí na balík rúšok a kartón dezinfekčných prípravkov. Táto notoricky predvídateľná veta s otáznikom na konci totižto zaznieva z mojich úst vždy, keď sa zapnú kamery, ale tiež vždy, keď mám chuť podpichnúť nejaké technicky zdatnejšie osadenstvo diskutérov. Vo finále mi však viac než desaťročná prax recenzenta vytvára oveľa lepšiu štatistiku, ktorá navyše nie je založená na predsudkoch, keďže podľa mojich preferencií dokáže výkonný laptop za istých okolností prevalcovať akúkoľvek obrovskú krabicu zastrčenú do švédskej skladačky z drevotriesky. Razím totižto filozofiu, že radšej dať nohu dole z plynu a doraziť do cieľa, než ostať navždy na štartovacej čiare a predstierať, že som aj tak nikam nechcel ísť.

RECENZIA: Fractal Design Era ITX - Nová éra prispôsobiteľných a pritom kompaktných skriniek?

RECENZIA: Fractal Design Era ITX - Nová éra prispôsobiteľných a pritom kompaktných skriniek?

Pokiaľ by ste sa používateľov počítačov a najmä PC hráčov opýtali otázku, či je lepšie vlastniť veľkú, strednú, alebo menšiu počítačovú skrinku, väčšina by asi odpovedala strednú, prípadne veľkú. V dnešnej dobe výkonných počítačových komponentoch je len logické kúpiť väčšiu skrinku, ktorá je kompatibilná s matičnými doskami formátu ATX, či dokonca E-ATX a aj s tými najdlhšími a najhrubšími grafickými kartami. Veľké skrinky jednoducho ponúkajú väčšiu kompatibilitu, lepšie možnosti vylepšenia či ľahšiu údržbu. Avšak obrovské kvádre zaberajúce polovicu priestoru na stole či pod ním nemusia byť vždy tým, po čom ľudia túžia. Preto existujú aj menšie, no stále extrémne výkonné komponenty, a k nim takzvané SFF (Small Form Factor) skrinky. Spoločnosť Fractal Design vo svojej ponuke má už dlhé roky viacero SFF modelov ako naozaj obľúbený Node 202, prípadne väčších bratov 304 a 804. Operatívnym slovným spojením v predošlej vete je však „dlhé roky“ a preto už bolo načase, aby Fractal Design predstavil novinku pre milovníkov kompaktných počítačov.

RECENZIA: TRUST DALYX 7-IN-1 USB-C ADAPTÉR - Malý, ale šikovný

RECENZIA: TRUST DALYX 7-IN-1 USB-C ADAPTÉR - Malý, ale šikovný

Moderné notebooky sú prakticky dokonalé stroje, ktoré však často trpia doslova detskými chorobami. Keď sa zamyslím nad svojím milovaným Macbookom, ide o špičkové zariadenie s unikátnym dizajnom a vynikajúcim výkonom, ktoré však totálne brzdí nedostatok portov. Nie sú to len Macbooky, aby som nepľuval len na Apple. Aj iné značky v záujme minimalistického dizajnu orezávajú, čo sa dá a hrdia sa tým, že majú ultra-tenučký notebook. No majte si ho, keď jeho používateľa ide poraziť zakaždým, keď mu hocikto, kto ešte nie je v oblasti IT hardvéru tak ďaleko ako HP, Dell, Apple a spol., donesie dáta na USB kľúči alebo na externom HDD, ktorý nemá USB C koncovku. HDMI na spojenie s projektorom? Prosím vás, z ktorého ste storočia?

RECENZIA: Ori and the Will of the Wisps - (Takmer) dokonalosť sama

RECENZIA: Ori and the Will of the Wisps - (Takmer) dokonalosť sama

Tam, kde Xbox v tejto generácii strácal v kvalitatívnom porovnaní v AAA hrách, tak tam boli kúsky ako Below, Ori and the Blind Forest, Cuphead a ďalšie ohromné tituly, ktoré zas nepatria medzi vysokorozpočtové veľdiela. Nie nadarmo patrí prvý Ori medzi moje najobľúbenejšie hry tejto generácie konzol a preto asi viete, že dvojka to určite nemala ľahké. Latka totiž bola nastavená veľmi vysoko. Možno až príliš vysoko.

RECENZIA: TRUST MAXO - Šikovný spoločník na cestovanie

RECENZIA: TRUST MAXO - Šikovný spoločník na cestovanie

Ak aj vás chytila cestovateľská mánia a radi cestujete s batohom po svete, alebo len jednoducho máte šťastie (alebo smolu) na prácu, kde musíte často cestovať spolu s Macbookom, určite viete, že pri cestovaní okrem samotného Macu trpí predovšetkým jeho príslušenstvo. Viem o čom hovorím, pretože hoci sa o svoje veci starám, nabíjačka notebooku by už o niekoľkých výmenách a opravách vedela rozprávať.

RECENZIA: uGo Ranger MC100 - Lacný, ale nespoľahlivý pomocník do auta

RECENZIA: uGo Ranger MC100 - Lacný, ale nespoľahlivý pomocník do auta

Segment takzvaných autokamier sa za posledné roky dostal z pozície luxusného tovaru, ktorý si cenovo mohol dovoliť len málokto, do dostatočne širokej škály ponúk, aká uspokojí každého nenáročného konzumenta. Môže za to, pochopiteľne, jednak vývoj samotných technológií, ale zároveň aj produkcia rôznych neoznačených nepodarkov z Číny, ktoré presviedčajú hlavne svojou cenovkou. V prípade firmy uGo a ich produktu Ranger MC100 sa ocitáme v akejsi šedej zóne týchto protipólov, keďže nie je možné označiť kameru za totálny odpad, ale zároveň ju ani stavať na úroveň niekoľkonásobne drahšej konkurencie.

RECENZIA: Hunt: Showdown - Western, ktorý vás bude strašiť po nociach

RECENZIA: Hunt: Showdown - Western, ktorý vás bude strašiť po nociach

Westernové hry boli od nepamäti veľmi populárne. Svoje miesto si začali vydobýjať medzi hráčmi snáď už od doby, keď sa naši otcovia radi pozerali na filmové adaptácie s Ribanou. Z mojej strany tento koncept nie je až tak veľmi zaujímavý, no chápem, že každému človeku sa páči niečo iné. Otázka znie, či je dobrý nápad zasadiť strieľačku s takými silnými PvP koreňmi na divoký západ? S určitosťou viem povedať, že áno. A hra má síce veľký potenciál zaujať masy, no stále jej niečo chýba. Pôsobí trošku ako zlepenec viacerých hier, ktoré už si svoje miesto na hernej scéne našli. Poďme sa hlbšie ponoriť do najnovšej hry od Crytek, nemeckého giganta.

RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

Dvadsiate prvé storočie prinieslo obrovský rozmach elektroniky už takmer všade, aj v oblasti hračiek pre deti. Experti sa stále nedokázali zhodnúť na tom, či je to pre vývoj dieťaťa prospešné, alebo naopak škodlivé. Deti sa ale najčastejšie chcú hrať na dospelých a väčšinu detí láka fotografovanie a kamerovanie. Poľská spoločnosť UGO predstavila pre takýchto malých dobrodruhov pekný a šikovný detský fotoaparát UGO FROGGY, a to hneď v dvoch farebných prevedeniach – modrom a ružovom.

RECENZIA: ADATA SC685 SSD - Tenký, kompaktný, rýchly

RECENZIA: ADATA SC685 SSD - Tenký, kompaktný, rýchly

Spomínate si na dobu príchodu prvých prenosných USB diskov, ktoré sa pri väčšom objeme dát museli diaľkovo napájať na atómovú elektráreň v Mochovciach? Stáli pomaly tak ako osobné auto s rumunským evidenčným číslom a po hodine nepretržitej prevádzky páchli ako istá fabrika na výrobu pneumatík. Tak táto doba je už len romantickou spomienkou nejedného technického pamätníka a súčasná digitalizácia uchovávania dát na vzdialených úložiskách z nej razom vytĺkla cenovo a funkčne dostupný tovar. Stále však nežijeme v roku 2077 (pozdravujem do zaneprázdneného štúdia CD Projekt RED), aby sme si svoje obľúbené seriály natiahli priamo do neurálnej siete vlastného mozgu. A v prípade, ak sa nechcete spoliehať na internetové zálohy ako iCloud a podobne, keď často cestujete z miesta na miesto, vaša túžba vlastniť spoľahlivý a hlavne skladný SSD pevný disk vám posunie kompas rovno do náručia firmy ADATA.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk