• RECENZIA: Xiaomi 13T

  • RECENZIA: Xiaomi Pad 6 - Multimediálne centrum

  • RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov

  • RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

  • RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

  • RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru

RECENZIA: Xiaomi 13T

RECENZIA: Xiaomi 13T

Spoločnosť Xiaomi dnes odhalila svoj najnovší rad smartfónov Xiaomi 13T, ktoré sa za posledné roky stali celosvetovo veľmi populárnymi najmä vďaka svojmu dobrému pomeru cena/výkon. Tohtoročná novinka sa pýši viacerými vylepšeniami fotoaparátov, slušným výkonom a špičkovým spracovaním.

RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov

RECENZIA: LOGITECH G PRO X TKL LIGHTSPEED - Od športovcov a nielen pre športovcov

Predtým než začnem, určite sa hodí pripomenúť, že označenie TKL nemá symbolizovať skratku pre Tatranské kúpele Lučivná, ale ide o skrátený anglický prepis odrezania numerického bloku. Kúpou TKL klávesnice sa tak pri používaní kalkulačky odsudzujete na interakciu pomocou dvoch prstov súčasne, čo však netreba vnímať ako negatívum voči kalkulačkám. Veď ako nás naučil istý kultový anglický seriál, všetky kalkulačky idú do kremíkového neba.

RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

RECENZIA: BELKIN BOOSTCHARGE POWER BANK 10K - Skvelý pomocník na cesty

Powerbanky sú skvelým doplnkom mobilných telefónov a všeobecne prenosných zariadení, ktoré využívajú elektrickú energiu z integrovanej batérie. V dnešnej dobe ich však existuje obrovské množstvo a naozaj si máme z čoho vyberať ako po kvalitatívnej, tak aj po cenovej stránke. Ich využiteľnosť je zrejmá hádam každému, no výber tej správnej môže byť celkom ťažký najmä pre náročnejších používateľov. V tejto recenzii sa preto pozrieme na powerbanku od známej spoločnosti Belkin, ktorá by mohla byť vaším novým praktickým doplnkom na cestu.

RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

RECENZIA: Samsung Galaxy Tab S9 Ultra - Tak obrovský, tak tenký a tak drahý

Recenziu na novú „interaktívnu dosku“ od Samsungu v hodnote herného notebooku začneme menším historickým okienkom. Ešte v čase vysielania prvého televízneho seriálu Star Trek sa verejnosť domnievala, že to, čo kapitán Kirk a jeho posádka často držia v rukách, je len obyčajný notes s papierom a perom. Už v tej dobe (išlo o 60. roky) však boli na patentovom úrade v Spojených štátoch evidované prvé koncepty schopné teoreticky rozpoznávať písanie pohybom ruky – vôbec premiérový patent na predchodcu dnešnej verzie tabletu bol dokonca schválený už v roku 1914. Bola to práve filmová a televízna tvorba, ktorá prostredníctvom sci-fi postupne pripravovala konzumentov na možnosť, že raz sa aj v ich rukách zhmotní zázračná tabuľka, pomocou ktorej si budú vedieť vyrátať počet hospodárskych zvierat a súčasne objednať potraviny priamo domov. Iste, od Kubrikovej Vesmírnej odysey sme sa so súčasným využitím tabletov posunuli do úplne iných sfér, v každom prípade pôvodná myšlienka prepojenia kompaktného výkonného počítača s interaktívnym perom sa do komerčnej výroby reálne dostala až v roku 1987 a začiatky boli (podľa očakávania) dosť kostrbaté. Dnes už sú tablety za zenitom a ich komerčný dosah sa pomaly, ale isto zúžil skôr na špecifické potreby kreatívnych ľudí, ktorých sotva môžeme radiť medzi masových nákupcov. V skratke, tablety sú aj vďaka rastúcemu výkonu mobilných telefónov dávno na ústupe. Pointou natiahnutého úvodu na recenziu Galaxy Tab S9 Ultra, jedného z najvýkonnejších tabletov súčasnosti, je pripraviť vás na opis hardvéru s tak úzkym a komplikovaným zacielením na koncového zákazníka, že vlastne nechápem, že sa to Samsungu oplatí rok čo rok obnovovať.

RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru

RECENZIA: MSI G274QPF-QD - To nie je kód od trezoru

Nedávno mi len tak zo žartu napadlo, že by som na základe svojich skúseností mohol zostaviť akýsi rebríček najnezrozumiteľnejších hardvérových produktov na svete, avšak krátko nato som si uvedomil, že prvé dve miesta by suverénne opanovala zobrazovacia technika. Televízory a monitory sú totiž už roky rokúce poriadne mätúce zariadenia, teda v zmysle kódového označenia, a aby sa v tom, už aj tak šialenom, guláši z písmeniek a čísiel nevyznal ani len ten, čo s nimi reálne pracuje, tak firmy to celé navyše komplikujú odlišným kódovaním pre jednotlivé trhové regióny. Preto neberte nadpis ďalšej recenzie ako kód do trezoru národnej banky Slovenska, keďže ten je jednak NBU123, a potom vyššie označená kódová variácia na nedokončenú sonátu v sebe jasne skrýva skratku k hodnoteniu ďalšieho zaujímavého monitoru od MSI.

RECENZIA: Huawei Watch GT 4 - Elegancia, s akou sa radi spotíte

RECENZIA: Huawei Watch GT 4 - Elegancia, s akou sa radi spotíte

V nadväznosti na moju nedávnu reportáž z predstavenia úplne nového modelu inteligentných hodiniek série GT od Huawei, si dnes môžeme prehodiť tie pomyselné klapky s nápismi „report“ na „recenzia“. Watch GT 4 sa mi v čase písania tohto textu na ruke skutočne udomácnili natoľko, že si dovolím na margo ich kvality povedať aj niečo viac než len obligátne áno alebo nie. Čínsky koncern, u nás dnes stále nezmyselne spojovaný s úpadkom predaja ich mobilných telefónov, totižto oslavuje desať rokov produkcie vysoko kvalitnej nositeľnej elektroniky a práve model GT 4, či už v pánskej alebo dámskej verzii, je akýmsi uchopiteľným podpisom celej tej dekády. Huawei jednoducho vie, ako osloviť záujemcov o inteligentné hodinky a bezdrôtové slúchadlá a inak tomu nie je ani v prípade 46 mm verzie GT 4, o ktorých vám teraz poviem trochu viac.

RECENZIA: Nextbase 622GW - Prienik

RECENZIA: Nextbase 622GW - Prienik

O bezpečnosti na cestách sme sa s vami, našimi vernými čitateľmi a podporovateľmi, naposledy rozprávali pár čísiel dozadu. Vtedy som vám ja osobne, prostredníctvom recenzie na palubnú kameru Nextbase 522GW, referoval o jej celkovej využiteľnosti na cestách, ale dokonca aj počas parkovania. Medzi časom sa aj u mňa udialo klasicky niekoľko zaujímavých pracovných odbočiek a okrem toho, že som dostal na mesačný test aj vlajkovú loď 622GW, o ktorej vám zakrátko budem čo-to referovať, rovnako som prijal ponuku na lokalizáciu oficiálnej webovej stránky tohto známeho anglického výrobcu. Nextbase to jednoducho s predajom svojich zariadení myslí vážne aj v lokálnych vodách, čo môžete správne vnímať, mimo kvality ich produktov, za jasné plus hodené na vašu osobnú misku váh. Dlhodobé prekladanie webového portálu Nextbase mi navyše dalo možnosť nazrieť oveľa hlbšie do histórie vývoja celého modelového radu kamier od tejto firmy a celý ten prienik využijem aj v nasledujúcich riadkoch.

RECENZIA: Baldur’s Gate 3 - Návrat do Baldurovej brány nemohol byť veľkolepejší

RECENZIA: Baldur’s Gate 3 - Návrat do Baldurovej brány nemohol byť veľkolepejší

Napokon to prišlo. Je tu tretí diel Baldur's Gate, na ktorý som čakal dlhých 13 rokov od chvíle, keď som naposledy po niekoľkýkrát dohral jeho predchodcu. A musím povedať, že čakanie sa naozaj oplatilo. Počas obdobia predbežného prístupu som mal tú česť nahliadnuť do hry a už prvý akt ma absolútne pohltil. Bolo úžasné vidieť, koľko nových možností prináša a aké rôznorodé príbehy som za pár desiatok hodín zažil. Nové akty v Baldur's Gate 3 sľubujú ešte viac príležitostí na objavovanie, ďalšie dobrodružstvá a nekonečné možnosti, ako ovplyvniť priebeh príbehu. Už teraz viem, že to bude dobrodružstvo plné prekvapení, napätia a rozhodnutí, ktoré budú mať skutočný vplyv na svet hry.

RECENZIA: D-Link DUB - Sedem statočných USB dokov

RECENZIA: D-Link DUB - Sedem statočných USB dokov

Počas tých rokov, čo testujem hardvér a softvér rôzneho druhu, som si už dávno zvykol na to, že distribútori sa sem-tam natoľko nudia, že nemajú problém poslať na recenziu vlastne čokoľvek, čo im ich klient hodí na hlavu, alebo čo im zaberá miesto pri vchode na toaletu. V bežných technologických redakciách vo svete sa málokedy nájde priestor na podrobné pitvanie kvality USB kľúčov, kabeláže a rôznych redukcií, ale keďže onen spomínaný distribútor, v tomto prípade produktov značky D-Link, mňa osobne dobre pozná, nemal problém na mňa hodiť naraz hneď sedem USB-C dokovacích staníc, či presnejšie povedané; replikátorov rôznych portov. A keďže ja sa nikdy nezľaknem žiadnej výzvy, špeciálne ak ide o testovanie hardvéru, začal som sa v tom bohatom balíčku hrabať a tu sú moje dojmy z dlhodobého používania "siedmych statočných USB dokov".

RECENZIA: Iiyama GB3280QSU - Japonská precíznosť a kvalita

RECENZIA: Iiyama GB3280QSU - Japonská precíznosť a kvalita

Elektronika z Japonska bola vždy považovaná za etalón kvality. Dnes už je síce veľa značiek z krajiny vychádzajúceho slnka zatlačených do kúta konkurenciou z Číny a Južnej Kórey, napriek tomu spoločnosť Iiyama, ktorá, mimochodom, funguje od roku 1972, ponúka zaujímavé portfólio produktov. Tým je aj monitor s označením GB3280QSU, ktorý primárne mieri na používateľov zameraných najmä na hry.

RECENZIA: ASUS Vivobook x BAPE - Kto vypustil opice zo školy?

RECENZIA: ASUS Vivobook x BAPE - Kto vypustil opice zo školy?

Začiatok deviateho mesiaca sa spája s návratom našich ratolestí do školských lavíc, prípadne priamo ich premiérou v zmysle integrovania do školského systému. Ja ako rodič aktuálne prežívam ten druhý z uvedených scenárov, keďže moja dcérka Nelka prvýkrát prekračuje prah základnej školy tu u nás na Záhorí a nebudem vám klamať, som z toho rozklepaný ako poctivý viedenský rezeň. Zhodou okolností sa mi v kancelárii už dlhší čas zohrieva odpoveď spoločnosti ASUS na základné potreby skúsenejších školákov s presahom do prostredia stredných a vysokých škôl. Možno aj preto som si práve návrat detí do lavíc prepojil s testom pracovného laptopu Vivobook, ktorý dostal vizuálne spestrenie vďaka kooperácii s japonskou streetwear značkou BABE – stal sa tak atraktívnym pre mladých ľudí, čo sa chcú odlíšiť a súčasne milujú roztomilé opičky. O tom, ako predmetný Vivobook vyzerá a čo všetko nájdete v jeho balení, bola reč v predchádzajúcom preview článku (nachádza sa tam opica, taška a myška), pričom v tomto texte vám porozprávam viac o výkone a celkovom vybavení ASUS Vivobook x BAPE.

RECENZIA: Samsung The Freestyle  - Konečne sa to podarilo

RECENZIA: Samsung The Freestyle - Konečne sa to podarilo

Keď som pred tromi rokmi testoval konceptuálne unikátny prenosný projektor Acer C250i, moje prvotné nadšenie sa dlhodobým využívaním nanešťastie postupne zmenšovalo, až som dospel k názoru, že toto nie je produkt, za aký by som chcel dať hneď niekoľko stoviek eur. Chýbal tomu dostatočný užívateľský komfort a hlavne kvalitné streamovanie rôznorodého obsahu, kdekoľvek vám len napadne. Po ukončení recenzie som na prenosné projektory ako také fakticky zanevrel. Čo si budeme hovoriť, trh ich nikdy neponúkal viac než pár a skôr som sa sústredil na ich tradičnú formu. Nič však netrvá večne a dnes preto nastal čas sa opäť pozrieť na súčasné možnosti predmetnej elektroniky, a to prostredníctvom projektoru s názvom The FreeStyle od Samsungu.

RECENZIA: Pikmin prináša dávku inteligentnej hrateľnosti už po štvrtýkrát, a aj po štvrtýkrát sme veľmi radi

RECENZIA: Pikmin prináša dávku inteligentnej hrateľnosti už po štvrtýkrát, a aj po štvrtýkrát sme veľmi radi

Keď pred 23 rokmi v záverečnom hodnotení recenzie stratégie Sacrifice (mimochodom jednej z najviac nedocenených hier všetkých čias) v časopise SCORE jeden z recenzentov napísal, že si stojí za tým, že týmto vzniká nový žáner kombinujúci real-time stratégie a akčné hry z pohľadu tretej osoby, nemohol vtedy ani len tušiť, ako veľmi sa... mýlil. Dnes už totiž vieme, že nič také sa nestalo a do podobného experimentu sa odvtedy pustil len málokto. Alebo, ak mám na plné ústa povedať, prakticky nikto. Medzi tých málinko vývojárov by som kľudne mohol zaradiť niekoho, o kom ste si to doteraz ani možno nemysleli. A nie, nezbláznil som sa. Hovorím o sérii Pikmin od Nintenda. Priznávam, že Pikmin je síce taká veľmi (ale VEĽMI) odľahčená verzia Sacrifice, ale premisu predsa zdieľajú spoločnú. Hry sú obe v reálnom čase, obe sú to špecifické stratégie videné z pohľadu tretej osoby a v oboch vyvolávate a kontrolujete svoju hordu oddaných bojovníkov, ktorí pre vás doslova vykonajú čokoľvek.

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5  - Láska na prvé zohnutie

RECENZIA: Samsung Galaxy Z Flip5 - Láska na prvé zohnutie

Skladacie telefóny zažívajú aj naďalej postupný rast popularity, ktorý by sa s miernym preháňaním dal odôvodniť progresom v oblasti vývoja tohto stále vyložene okrajového segmentu mobilov. Samsung z pozície vôbec najväčšieho výrobcu skladačiek môžeme aj preto označiť za inovátora a dôkazom toho je aj piata generácia Flip/Fold modelov, ktorá sa nedávno dostala na trh. Aktuálne mám možnosť dlhodobo testovať nové Galaxy telefóny, a ako prvý vám dnes zhodnotím ten logicky komerčne úspešnejší, a to Samsung Galaxy Z Flip5.

PREVIEW: ASUS Vivobook x BAPE - Okúpaná opica?

PREVIEW: ASUS Vivobook x BAPE - Okúpaná opica?

Nikto učený z neba nespadol a ani ja, akokoľvek sa o to snažím, jednoducho nemôžem poznať všetko a všetkých na svete. Preto v momente, čo som bol oslovený spoločnosťou ASUS, aby som sa pozrel na ich novú unikátnu edíciu pracovného notebooku Vivobook x BAPE, samozrejme som vôbec netušil o čom je reč. Modelový rad Vivobook pochopiteľne poznám, avšak BAPE? To mi nehovorilo absolútne nič. Spomenul som si na Vivobook 13 Slate OLED Philip Colbert Edition, pri ktorom sa ASUS rozhodol spojiť svoj hardvér s anglickým umelcom Philipom Colbertom, prezývaným aj „krstný syn Andyho Warhola“. Toho času som ešte pred testom danej edície netušil kto je Phillip Colbert, ale tak nejako som predpokladal, že pôjde o nejakého toho umelca. Za skratkou BAPE som si však nevedel predstaviť absolútne nič a tak som sa rozhodol do toho celého vkročiť s imaginárnou páskou cez oči.

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk