• RECENZIA: Beyond Blue - krátky výlet pod morskú hladinu

  • RECENZIA: Lamax Sentinel2 - Spoločník na každú párty

  • RECENZIA: MSI MAG Core Liquid 240R/360R - Vydarený vstup na nový trh s jedným „ale“

  • RECENZIA: Gigabyte G32QC - Cenovo dostupný a pritom parametrami zaujímavý

  • RECENZIA: Lenovo ThinkPad P73 - Vysokovýkonná pracovná stanica pre tých najnáročnejších

  • RECENZIA: The Dark Eye: Book of Heroes je exemplárnym príkladom, ako nerobiť RPG

RECENZIA: Lamax Sentinel2 - Spoločník na každú párty

RECENZIA: Lamax Sentinel2 - Spoločník na každú párty

S príchodom leta sa začínajú oslavy, párty, festivaly a telocvične sa napĺňajú ľuďmi, ktorí chcú nabrať formu. S hudbou ide všetko lepšie a taký bezdrôtový reproduktor nájde nejedno využitie. Konkrétne máme na mysli reproduktor Lamax Sentinel2, ktorý je novým bratom pôvodného modelu SE-1, oproti ktorému sa okrem tvaru zmenilo snáď úplne všetko. Poďme však od začiatku.

RECENZIA: MSI MAG Core Liquid 240R/360R - Vydarený vstup na nový trh s jedným „ale“

RECENZIA: MSI MAG Core Liquid 240R/360R - Vydarený vstup na nový trh s jedným „ale“

Nestáva sa tak často, že by ustálený výrobca počítačov a počítačových komponentov vstupoval do nového segmentu. Keď sa to však už udeje, na mieste sú väčšinou veľké očakávania. Renomovaná značka, ktorá už má vybudovanú určitú základňu fanúšikov a lojálnych zákazníkov, si nemôže dovoliť vydať produkt, ktorý by ich sklamal. Preto sme v redakcii prijali správy o nových AIO vodných chladičoch od spoločnosti MSI ostražito, no s opatrným nadšením. V dvoch balíkoch k nám na testovanie dorazil pár chladičov, ktoré voňali novotou nielen vďaka ich doposiaľ neotvorenému plastovému baleniu, ale aj vďaka tomu, že ide o prvotinu, čo sa AIO chladičov a značky MSI týka.

RECENZIA: Gigabyte G32QC - Cenovo dostupný a pritom parametrami zaujímavý

RECENZIA: Gigabyte G32QC - Cenovo dostupný a pritom parametrami zaujímavý

Monitorov od spoločnosti Gigabyte, respektíve prémiového brandu Aorus, sa u nás v redakcii vystriedalo už vcelku dosť a doposiaľ sme si ich nadmieru pochvaľovali, aj napriek prémiovejšej cene zameranej na naozaj náročných hráčov. To, že Gigabyte najprv uviedol drahšie monitory pod značkou Aorus, však nebolo na škodu, nakoľko po odskúšaní trhu a dopytu si v spoločnosti očividne povedali, že je čas ponúknuť Aorus monitormi overené vychytávky aj pod Gigabyte menom, len s prijateľnejšou cenou. A presne preto ku nám zavítal nový kúsok – Gigabyte G32QC.

RECENZIA: Lenovo ThinkPad P73 - Vysokovýkonná pracovná stanica pre tých najnáročnejších

RECENZIA: Lenovo ThinkPad P73 - Vysokovýkonná pracovná stanica pre tých najnáročnejších

Spoločnosť Lenovo je už dlhé roky gigantom na poli elektroniky. Produkuje rôzne zariadenia, počítače, notebooky, všelijaké periférie, prakticky čokoľvek v tomto odvetví. V tom, čo robí, je naozaj úspešná, a z jej dielne vychádzajú zariadenia, ktoré väčšina z vás určite pozná, alebo už ste ich niekde videli. Jednou z najznámejších vecí, ktorú Lenovo vyprodukovalo, sú notebooky modelového radu ThinkPad.

RECENZIA: The Dark Eye: Book of Heroes je exemplárnym príkladom, ako nerobiť RPG

RECENZIA: The Dark Eye: Book of Heroes je exemplárnym príkladom, ako nerobiť RPG

Nie, nedohral som Book of Heroes, no po poslednom mučení s ňou som si normálne pomyslel, že The Elder Scrolls: Blades vlastne nebolo až také zlé. Ah, čo to tu hovorím za kacírstvo! Samozrejme, že Blades bola hrozná hra a Book of Heroes je snáď ešte horšia. Bethesda ale aspoň od hráčov na začiatku nepýtala peniaze. To Book of Heroes si žiada takmer rovných 25 eur. Takú figu borovú! Odo mňa dostanete nanajvýš tak kopanec do zadku. Čo ste to preboha vyviedli?

RECENZIA: Disintegration je zrkadlom povrchnosti súčasného videoherného priemyslu

RECENZIA: Disintegration je zrkadlom povrchnosti súčasného videoherného priemyslu

Priznám sa, že pred recenzovaním Disintegration som nemal ani páru o tom, čo je to vlastne za hru, a že niečo podobné existuje. Musel som si teda predtým, ako potvrdím, že recenziu skutočne chcem, spraviť aspoň základný rešerš. Počas neho som zistil, že hra vyzerá na prvý pohľad ako skutočne nádejný a zaujímavý projekt. A keďže som veľký fanúšik sci-fi žánru, nič mi nebránilo naplno sa ponoriť do sveta, ktorý vykresľuje hmlistú budúcnosť ľudského druhu.

RECENZIA: TP-Link M7350 4G Mobile Wi-Fi - Sieťový pavúk do vrecka

RECENZIA: TP-Link M7350 4G Mobile Wi-Fi - Sieťový pavúk do vrecka

Aké výsledky by sme asi dostali špeciálne z mojej osobnej štatistiky nadávok, ktoré som za celý svoj život adresoval ku všetkým Wi-Fi rozbočovačom, čo mi skrížili cestu pri rôznych príležitostiach? Tie čísla by sa dozaista dali prirovnať k počtu farebných odtieňov na bohato zdobenom tureckom koberci. Skutočnosť je hold taká, že práve tieto pomocné mašinky na šírenie bezdrôtového internetu, si väčšina z nás často berie do úst, a aj keď v drvivej väčšine prípadov vlastne nemôžu za nič, berieme ich ako pešiakov v boji so zlým pripojením. Prvý skutočný IP router pritom vznikol v rukách výskumníčky menom Virginia Strazisar a to sa písal rok 1975, čiže ak pred vás dnes položím, tak trocha symbolicky, jednu z jeho moderných a bezdrôtových evolúcií, môžete si byť viac ako istý, že cesta tohto progresu sa nerodila na základe nejakej nekontrolovateľnej náhody.

RECENZIA: Logitech G915 TKL - Tomu vravím poriadna výdrž batérie

RECENZIA: Logitech G915 TKL - Tomu vravím poriadna výdrž batérie

Stálica na scéne pomalého odsekávania z onoho jantára dokonalosti, ako to ja nazývam vždy vtedy, keď si niekto mimovoľne povzdychne na tému nekonečného vývoja herných klávesníc, teda spoločnosť Logitech, je opäť tu. Tentokrát si jeho inžinieri a dizajnéri položili na ponk základ mechanickej klávesnice G915, teda nízkoprofilové spínače osadené do kovového šasi, a odsekli pre game scénu prevažne nepotrebnú numerickú časť. To by však z pohľadu inovácie bolo asi až príliš málo, preto v zmysle používateľsky prístupnejšieho zariadenia zapracovali na pár ďalších novinkách. Práve na ne sa zameriava nasledujúci text, ktorý nemusíte nutne brať len ako sladkú mrkvu posadenú pred oči herných nadšencov – ostatne, výsledná kvalita G915 TKL môže pokojne osloviť aj inú špecifickú sortu koncových zákazníkov.

RECENZIA: The Outer Worlds pre Switch je zúfalou snahou dokázať, že na konzolu sa dá preportovať všetko

RECENZIA: The Outer Worlds pre Switch je zúfalou snahou dokázať, že na konzolu sa dá preportovať všetko

Skutočne musí byť každá multiplatformová hra aj na Nintendo Switch? Iste, objavili sa náznaky, že táto hybridná konzola dokáže prekvapivo slušne spustiť aj giganty ako Zaklínač 3: Divoký Hon (predovšetkým v handheldovom režime) alebo aj Doom z roku 2016, no The Outer Worlds je smutnou pripomienkou toho, že aj Nintendo Switch má svoje limity (aké prekvapenie) a je možno už vhodné si povedať, že na tomto zariadení zasa nemusíme mať stoj čo stoj každý jeden veľký titul.

RECENZIA: Lamax W9 - Kamera, ktorej môže napršať rovno do uší

RECENZIA: Lamax W9 - Kamera, ktorej môže napršať rovno do uší

Česká spoločnosť Lamax Electronics spadá do čoraz populárnejšej kategórie takzvaného globálneho výrobcu rozsiahlej škály produktov so širokým presahom do rôznych svetov spotrebnej elektroniky. Nech už potrebujete zatlačiť neposedné gumičky od rúška pomocou kvalitných slúchadiel, ochrániť svoje vozidlo pred vandalmi prostredníctvom bezpečnostnej kamery, alebo poriadne ozvučiť ilegálnu párty na záhrade rodičov, zatiaľ čo tí sedia v karanténe niekde v Gabčíkove. Spomínaná firma s veľkým L vám v týchto potrebách rada pomôže a vďaka slušnej cenovej politike z vás vo finále nevytiahne prehnane veľké sumy peňazí. Ako na tom však sú po stránke kvality, si môžeme dnes spoločne prejsť aj vďaka mnou testovanej akčnej kamere, ktorá v prípade označenia W9 ponúka minimálne jednu poriadne atraktívnu návnadu.

RECENZIA: Someday You'll Return - Cesta, na ktorej budeme zbierať posledné zvyšky ľudskosti

RECENZIA: Someday You'll Return - Cesta, na ktorej budeme zbierať posledné zvyšky ľudskosti

: Dokážete si predstaviť, aký je to pocit, keď sa vám stratí dieťa? Jedného dňa odíde do školy a už sa z nej nevráti? Hoci ešte potomka nemám, je mi jasné, že pátranie po nezvestnom dieťati musí byť horor sám o sebe, a to nemusím mať za chrbtom ani mraky duchov a príšer. O takom niečom práve rozpráva hra Someday You'll Return. Niežeby v nej neboli zastúpené aj nadprirodzené sily a javy, no často vás necháva zahrávať sa s vlastnými myšlienkami a snaží sa vám vysvetliť, že naše činy majú dopad aj na tých, ktorých máme najradšej. Dokážete čeliť všetkým nástrahám a ste pripravený prijať pravdu? Vydajte sa teda na miesto, na ktoré ste sa zaprisahali, že už nikdy nevkročíte.

RECENZIA: TP-Link Deco P9 - WiFi signálom pokryje aj obrovskú vilu!

RECENZIA: TP-Link Deco P9 - WiFi signálom pokryje aj obrovskú vilu!

S modulárnym systémom Deco sa nestretávame prvýkrát. V predošlých testoch nám výrobca zapožičal modely Deco M4 a E4, s ktorými je možné jednoducho pokryť aj väčšie domy s tehlovými stenami. Aj napriek skvelým funkciám, ako beamforming a mesh network, ktoré umožňovali dobrý dosah pri automatickom prepínaní medzi stanicami, nám však chýbali niektoré vlastnosti. Medzi tie patria aspoň 1 Gb porty a, samozrejme, lepšia reálna prenosová rýchlosť. Deco P9 však do boja s pokrytím prináša nové zbrane. Aké? Dočítate sa nižšie.

RECENZIA: ROG Zephyrus G14 - Kompaktný a elegantný

RECENZIA: ROG Zephyrus G14 - Kompaktný a elegantný

Keď som vám v minulom preview článku tak nejako povrchne naznačil, v čom tkvie čaro nového člena „republiky pre hráčov“, teda ROG z radu Zephyrus, určite ste si zapamätali hlavne vetu „najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete“. Ak by som do vás teraz vložil ešte o kúsok viac dôvery, možno by ste si spomenuli aj na opis špeciálneho LED panelu umiestneného na vrchnej strane tohto prenosného krásavca. Vo finále však stále platí, že firmy chrlia rok čo rok nové redizajnované produkty a človek sa čoraz viac stráca v tabuľkách, ktoré dookola opakujú indície o výkone a cenovo odlíšených vnútornostiach. V nasledujúcom texte preto skúsim čo najjasnejšie zhodnotiť výslednú kvalitu ROG Zephyrus G14 bez prehnane špecifických údajov tak, ako keby ste sa práve rozhodli investovať do kompaktného prenosného počítača, ktorý vás uspokojí nielen po stránke hernej, ale aj po tej kancelárskej.

RECENZIA: The Elder Scrolls: Blades ničí meno slávnej RPG série

RECENZIA: The Elder Scrolls: Blades ničí meno slávnej RPG série

Sériu The Elder Scrolls všetci dobre poznáme a určite aj máme radi. Veď prečo by sme nemali? Je predsa plná zaujímavých questov a situácií, a obrovských svetov prosíkajúcich hráčov „Poď! Poď! ‚Pošukajte‘ ma!“ (šukať – z poľského hľadať, prehľadať). Môžete sa pridať k rôznym frakciám a vyvíjať svoju postavu vo veľkom množstve kombinácií. Je to séria, v ktorej sa každý hráč na začiatku cíti ako mravec stratený v monumentálnom priestore, len aby sa neskôr stal jeho samotným Bohom. Tie krásne výhľady, tie husté bájne lesy plné tajomstiev, tá čarokrásna hudba Jeremyho Soula. Tá séria je jednoducho neskutočná. Všetci to milujete, že áno? Dobre, tak na toto všetko teraz zabudnite, lebo The Elder Scrolls: Blades nemá z toho absolútne nič.

RECENZIA: Aorus B550I PRO AX - Malá, ale prekvapivo výkonná

RECENZIA: Aorus B550I PRO AX - Malá, ale prekvapivo výkonná

Nová generácia dostupnejších AM4 matičných dosiek je konečne tu. A zo spoločnosti Gigabyte, pod prémiovou značkou Aorus, k nám zavítala veľmi zaujímavá doska malých rozmerov, no s veľkým potenciálom. Kto totiž túži po naozaj kompaktnom počítači, väčšinou siaha po doskách s formátom ITX alebo mATX. Nie každý malý počítač však musí trpieť aj malým výkonom. Preto je už na prvý pohľad doska menom Aorus B550I PRO AX plná funkcionality a mala by byť schopná fungovať aj s tými najvýkonnejšími procesormi Ryzen 3XXX generácie. A nakoľko si v Gigabyte očividne naozaj veria, dorazila táto doska na testovanie spolu s procesorom AMD Ryzen 9 3950X. 16 jadier, 32 vláken, jedna ITX doska. Ako sa jej darilo, to sa už dočítate v riadkoch nižšie.

RECENZIA: Asus TUF A15 FA506 - Za mobilných 8 jadier/16 vlákien už netreba platiť tisíce eur

RECENZIA: Asus TUF A15 FA506 - Za mobilných 8 jadier/16 vlákien už netreba platiť tisíce eur

Nie je to tak dávno, čo sme mali v redakcii možnosť vyskúšať si úplnú novinku na poli dostupných, no nadmieru schopných notebookov. Spomínaná novinka s názvom TUF A15 FA506 bola ešte len v továrenskej verzii, čo znamenalo možných škriatkov v rámci softvéru či hardvéru, a hoci sme si počas testovania žiadnych nevšimli, nemohli sme o celkovom výkone daného notebooku prezradiť nič konkrétne. TUF A15 však už oficiálne vstúpil do predaja, a tak k nám dorazila aj jeho finálna verzia. Napriek tomu, že nejde o úplne rovnaký model ako sme videli v preview, je tento notebook stále zaujímavý, a preto sme sa mu pozreli na zúbok poriadne zblízka.

Ďalšie články...

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk