Pro Evolution Soccer 2012 - Minirecenzia PSP

 

Ako každý rok, tak aj tento k nám prichádza nový ročník hry Pro Evolution Soccer s označením 2012. Priniesol nám ten pravý futbalový zážitok?

Ako prvú si zoberieme na paškál grafiku. Tá je, ako tradične pri Pro Evoution Soccer, vynikajúca, no zobrala si obeť v podobe prepadov FPS, hlavne pri oslavách streleného gólu, kde doslova „bije“ do očí. Inak sa už po grafickej stránke nedá na čo sťažovať a všetko vyzerá tak, ako má. Horšie je to však už s hrateľnosťou. Tá je, bohužiaľ, na úrovni slabého priemeru. Spôsobujú ju najmä tieto faktory: zlí rozhodcovia, ktorí pískajú nezmyselné fauly a ofsajdy; katastrofálna fyzika lopty, ktorej rýchlosť sa pri dopade na trávnik zmení na 0 km/h; neuveriteľná rýchlosť hráčov, ktorí dokážu z jednej polovice na druhú prebehnúť rýchlejšie ako Usain Bolt... a takto by som mohol pokračovať až ku klasicky zlej AI brankárov, ktorí sa nezmyselne hádžu aj po pomalej prihrávke ako Supermani.

Ponuka herných módov je naozaj bohatá. Okrem klasických módov ako sú: rýchly zápas, liga, turnaj či Master League, hra obsahuje aj oficiálne licencované módy Champions League či Copa Libertadores a aj režimy, kde budete mať na starosti iba jedného hráča (Become a Legend a World Player). Bohužiaľ, pri móde Champions League mi chýbala možnosť hrať predkolá a taktiež je nepochopiteľná absencia Európskej Ligy. Keď už spomínam tie licencované módy, tiež by som bol zvedavý, kedy sa KONAMI rozhodne licencovať aspoň mená anglických klubov.

Poviem vám, že som mal veľké dilema, akú známku si tohtoročný Pro Evolution Soccer zaslúži. Nakoniec som sa rozhodol udeliť mu priemerných 50%, ktoré mu patria za podarenú grafiku a celkom slušnú zábavu. Negatív však bolo dosť na to, aby si hra zaslúžila vyššie hodnotenie.

grafika
Champions League
Copa Libertadores

prepady FPS
chyby v hrateľnosti
licencie anglických klubov
50%
ŽÁNER Šport
VÝROBCA Konami
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU Konami
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.brloh.sk

Už onedlho na www.gsshop.sk!

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk