Invizimals: The Lost Tribes - Recenzia PSP

 

Ďalší rok, ďalšie Vianoce a ďalšie pokračovania hier pre detské publikum. Tento zaužívaný kolobeh sa tak rýchlo nezmení a kto sa chce udržať v povedomí, musí sa pravidelne venovať svojej značke. Inak to nie je ani v prípade série Invizimals, ktorej najnovší prírastok sa &predáva s podtitulom The Lost Tribes.

Tretí diel série hneď na začiatku ponúka rekapituláciu príbehu z predošlých častí. Každá z nich pritom stojí samostatne a po vzore televíznych sérií aj prináša akési zakončenie príbehu. Nový diel sa dá ľahko hrať samostatne, bez znalostí toho, čo sa už stalo, avšak zopakovanie na začiatku ponúka možnosť lepšie sa vžiť do sveta Invizimals.

Hra je prakticky totožná s minulým dielom. Nepríjemné je, že si zachovala aj jeho neduhy. Takisto vás čakajú dlhé, nudné a nepreskočiteľné animácie i videá, ktoré rozprávajú príbeh. Ten nie je ničím výnimočný, ani hlboký, ale dáva akýsi rámec tomu, o čo v hre v prvom rade ide - o zbieranie príšeriek, ich trénovanie a nekonečné súboje s inými príšerkami. V podstate rovnaký princíp ako v prípade Pokémonov, len maskovaný inými motívmi.

Keďže hra je prakticky totožná s vlaňajšou verziou, či už v spôsobe chytaní príšer, levelovania a súbojov, odporúčam prečítať si recenziu na predošlý diel z minulého roka. Zmeny sú len povrchové nový príbeh, nové príšerky, navštívite nové krajiny, ale graficky sa nič nezmenilo. Herná mechanika je totožná, hra sa stretáva s rovnakými problémami ako predošlá verzia. Rovnako tu chýba jazyková podpora pre náš región - chýba slovenčina aj čeština. Tým sa do značnej miery eliminuje cieľový detský hráč, ktorý hre jednoducho nebude rozumieť.

PSP je už mŕtva platforma - kvôli slabému výkonu, kvôli vysokej miere pirátstva a najmä kvôli tomu, že onedlho sa na trh dostane jeho nástupca. Invizimals: The Lost Tribes je jednou z posledných hier, ktoré sa na PSP ešte dostanú. Je primárne určená publiku, pre ktoré má ešte zmysel vyrábať - pre deti. Starší handheld za nízku cenu s veľkou knižnicou kvalitných, zábavných, ale najmä lacných hier je pre ne ideálnou platformou. Invizimals je jasným dôkazom tohto javu - jednoduchá, zábavná hra, ktorá úplne zrecyklovala predošlý diel a priniesla len minimálne povrchové zmeny, je určená predovšetkým deťom, ktoré už majú s touto sériou skúsenosti a chcú vedieť, ako to celé dopadne. Všetkým ostatným však odporúčam siahnuť radšej po starších hrách v sérii - za menej peňazí dostanete presne to isté.

zopár povrchových zmien

v princípe to isté, ako predtým
nulové inovácie
rovnaké problémy
nemožnosť preskakovať animácie
jazyková bariéra
45%
ŽÁNER Detská
VÝROBCA SCEI
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.brloh.sk

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk