EyePet Adventures - Recenzia PSP

 

Herná sezóna 2011 je v plnom prúde, blíži sa čas vianočný, a tak sa nie je čo čudovať, že sa roztrhlo vrece s produktami pre deti. Veď to je tá najvhodnejšia doba na nákup hračiek, ktoré majú aspoň na chvíľu utíšiť nenásytnú detskú žiadostivosť. EyePet Adventures sa do tejto kategórie dokonale hodí.

Pre tých, ktorí sa s EyePet ešte nestretli, len v skratke pripomeniem o čo vlastne ide. Jedná sa o viacmenej nový koncept hrania, ktorý je síce veľmi originálny, ale stále ešte len v plienkach, a tak sa stretáva s istými problémami. Pomocou svojho PSP s prídavnou kamerou a špeciálnej hernej karty, ktorú zariadenie dokáže rozpoznať, sa môžete hrať s virtuálnym zvieratkom. Vidíte ho len na obrazovke, no nepohybuje sa v digitálnom priestore, ale v skutočnom svete, ktorý sníma kamera. So zvieratkom môžete robiť mnoho vecí. Skúseného hráča alebo rodiča by asi rýchlo omrzeli, ale táto hra je určená deťom a tie vnímajú hry úplne inak. Prstom ho môžete pohladiť, keď budete fúkať do mikrofónu, tak na zvieratko bude fúkať vietor, alebo mu môžete dávať príkazy tlačidlami a sledovať, ako poslúcha vaše príkazy. Výhodou PSP verzie (hra je aj na PS3) je mobilnosť - so svojím virtuálnym zvieratkom sa môžete hrať aj na cestách, v parku, na chodníku za domom, proste kdekoľvek.

EyePet Adventures je pokračovaním rok starého EyePet (recenzia tu). V podstate sa jedná o tú istú hru. V jadre je rovnaký koncept. Takmer vôbec sa nezmenila ani grafika - pýtate sa, prečo by ste mali investovať práve do tejto hry?

Odpoveď je jednoduchá. EyePet Adventures narozdiel od svojho predchodcu ponúka rozsiahle možnosti aj vo virtuálnom svete. Odpadá tak nutnosť neustále mať so sebou kameru (ktorá sa nemusí zmestiť do púzdra na PSP) a dá sa plnohodnotne hrať napríklad aj v aute alebo lietadle. Narozdiel od prvého EyePet dokáže vo svojom virtuálnom svete na dlhší čas udržať aj starších hráčov - ponúka komplexný svet plný súvislostí s RPG prvkami.

Značná časť hry sa totiž odohráva v tzv. “podsvetí”. Vo svojom vozidle, ktoré vyzerá ako hybrid medzi vrtuľníkom a ponorkou, sa pustíte do skúmania podzemného sveta, v ktorom zbierate rôzne stratené veci a kusy rozbitých hračiek. Na mnohé miesta sa ale hneď nedostanete - musíte zbierať body, za ktoré si potom vylepšujete svoj vehikel. Vrták vám umožní prevŕtať sa cez niektoré povrchy, reflektor osvieti predtým neprístupné tajné zákutia, s ďalšou modifikáciou sa budete môcť ponoriť pod vodnú hladinu... Podzemný svet je graficky jednoduchý, pestrý, prekvapivo rozsiahly a komplexný i plný rôznych logických úloh, ktoré sa postupne stávajú čoraz náročnejšími (nikdy nie príliš). Predmety a hračky, ktoré v podzemnom svete nájdete, potom môžete využiť aj v rozšírenej realite - vo svete na povrchu, kde sa hráte s kamerou a virtuálnym zvieratkom na vašom stole. Každá skompletizovaná hračka totiž slúži ako minihra, ktorá sa odohráva s virtuálnymi objektami na pozadí skutočného sveta.

Celkovo je EyePet Adventures vhodnou voľbou pre deti, ktoré chcú novú hračku alebo domáce zvieratko. V jadre ostáva rovnakou hrou, ako o rok starší EyePet. Vývojári sa ale poučili a do hry zakomponovali aj rozsiahly a komplexný virtuálny svet, ktorý dokáže malých hráčov na dlhší čas pohltiť (rozumej: utíšiť). Hra je, samozrejme, absolútne nenásilná, lepšie “vyladená” oproti svojmu predchodcovi a dokonca ponúka aj akýsi jednoduchý príbeh, ktorým vás sprevádza niekoľko detí (virtuálnych kamarátov). Jediným problémom je u nás jazyková bariéra - hra ani tentokrát nie je k dispozícii v slovenčine ani v češtine. Vďaka svojej jednoduchej a zrozumiteľnej angličtine však môže veľmi dobre poslúžiť ako spôsob výuky jazyka hrou pre deti, ktoré už nejaký ten základ majú.

lepšia AR než v predošlom dieli
viac možností vo virtuálnom svete
jednoduchý príbeh
komplexnosť

pretrvávajú problémy s rozpoznávaním AR karty
jazyková bariéra
80%
ŽÁNER Detská
VÝROBCA SCEI
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.brloh.sk

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk