Monsters (Probably) Stole My Princess! - Recenzia

 

..alebo ako (ne)zachrániť (ne)princeznú.

V hre Monsters (Probably) Stole My Princess! sa zhostíte role drákulu, ktorý sa prebral zo spánku a zistil, že mu uniesli jeho milovanú princeznú. Nezaváha preto, a vydá sa ju hľadať za monštrami, ktoré mu ju (pravdepodobne) ukradli.

Na vás, ako hráčovi, už bude závisieť jeho úspech, či prípadný neúspech. Samotná hra je v jadre jednoduchá "hopsačka", kde sa obrazovka posúva z dola hore a vy skáčete po plošinkách rozmiestnených na obrazovke vyššie a vyššie (podobne ako v známom IcyTower). Po príbehovej stránke si vystačíte s tým, čo som napísal v úvode, ten slúži totiž iba na pobavenie a zdôvodnenie toho, čo robíte.

Ovládanie je tradičné, tu nehľadajte nič nové. Na pohyb slúžia šípky doľava a doprava, X-kom je skok (2-krát pre dvojskok) a šípka hore slúži na obzretie sa kúsok nad seba, aby ste videli, kam máte skákať ďalej. Poslednou pohybovou vymoženosťou drákulu je, že sa môže prichytiť na chvíľku na stene a z nej odskočiť ďalej, čo vám v dôsledku predĺži váš skok. To príde neraz vhod a občas bez toho ani nie je možné prejsť level, nehovoriac o jeho 100% zvládnutí.

Cieľom každej úrovne je 3-krát chytiť monštrum a dvojskokom ho udrieť. To by samé o sebe nebolo až také ťažké, avšak v hre je aj ďalší faktor, a to kombo a od neho sa odvíjajúce skóre. Skákaním po jednotlivých plošinkách si nabíjate kombo, pričom platí, že čím vyššie kombo máte, tým ste rýchlejší a dostávate viac bodov, avšak nesmiete 2-krát skočiť na tú istú plošinku, ináč o kombo prídete a musíte začať "kombiť" odznova. Na konci každého levelu dolapíte monštrum jedným z 3 rôznych spôsobov (každý je reprezentovaný vlastnou animáciou) v závislosti na veľkosti vášho komba a je vám pridelené určité skóre, za ktoré sú vám odmeňované medaile.

Hra obsahuje Story mód, Score Attack a odomknuteľné bonusy za vaše úspechy. V Story móde si postupne prejdete 5 levelov + jeden bonusový (odomkne sa po prejdení všetkých ostatných), pričom každý je v odlišnom prostredí a pred začatím je krátka animácia sprevádzaná dialógom, dokresľujúca príbeh a hlavne humor celej hry. To samo o sebe by vydržalo iba chvíľu, ale ak chcete získať zlatú medailu a bonusy s nimi späté, čas strávený pri jednotlivých úrovniach porastie niekoľkonásobne. Score attack mód potom ponúka pre každý z levelov 3 variácie na pôvodnú úroveň, kde sa v každom pochopiteľne snažíte získať čo najvyššie skóre a tým pádom aj zlatú medailu. V bonusoch nájdete doplňujúce informácie k príbehu, jednotlivým monštrám a podobné zaujímavosti, ktoré budú ďalšou motiváciou, prečo hru kompletne dohrať.

Celé je to zabalené do nádhernej ručne kreslenej grafiky, ktorá ide ruku v ruke s humorom celej hry a musíte si ju ihneď zamilovať, tak isto ako aj zvuky hry, ktorým tiež nie je čo vytknúť. Jedinou vadou na kráse tak môže byť iba fakt, že vás hra nechytí, alebo občasná frustrácia po opakovanom zlyhávaní v ťažších levelov, ale to k tomuto typu hier neodmysliteľne patrí.

Celkovo sa teda rozhodne jedná o nadmieru zábavný kúsok a za svoju cenu nie je o čom, rozhodne brať. Je perfektne stavaný na svoju platformu, lebo ho môžete hrať iba 1 minútu, ale kľudne nad hrou strávite aj hodinu a ani nebudete vedieť ako.

skvelá grafika/zvuk
chytlavosť
dá sa hrať iba chvíľku, ale aj dlho
humor
pomer cena/výkon
achievementy, bonusový obsah za achievementy

po dlhšej dobe v jednom levely sa môže dostaviť frustrácia z neúspechu
želáte si, aby toho bolo viac ;)
90%
ŽÁNER 2D plošinovka
VÝROBCA Mediatonic

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk