Jungle Party - Recenzia PSP

 

Dostal sa mi do rúk tento titul určený pre deti. Hneď na prvý pohľad vyzeral jednoducho i farebne, a tak som sa rozhodol zistiť, čo vlastne ponúka.

{gallery}/recenzie/Jungle_Party.recenzia.psp.the-GURU-man/1/{/gallery}

Ak je vám názov Jungle Party povedomý, ste na správnej stope. Stačí zablúdiť do vôd PS3, ale najbližšie k záhade sa dostanete až medzi hrami na prachom zapadnutú PS2. Pred tromi rokmi tam totiž vyšiel titul Buzz! Junior: Jungle Party.
Jednalo sa o sériu minihier, ktorá sa spoliehala na jednoduché ovládanie, krikľavo farebnú grafiku, roztomilé šimpanzy a rýchle reakcie.
Novinka na PSP neprináša nič nového. Je to len oklieštená verzia pôvodnej hry v malom formáte. Podstatné rozdiely sú len dva – počet minihier a cena.

{gallery}/recenzie/Jungle_Party.recenzia.psp.the-GURU-man/2/{/gallery}

Táto zbierka minihier z prostredia džungle je primárne určená detskému publiku, tipujem že pre žiačikov prvého stupňa základnej školy. Všetko (ale naozaj úplne všetko) komentuje nejaký chlapec, ktorý s vami komunikuje ako s retardovanými. Pochváli vás za výber akejkoľvek položky, asi ako keď chválite psa, že sa konečne nepocikal doma na koberec. Problém je, že sa nedá nijak vypnúť.
Hry sú veľmi jednoduché a nie je ťažké vyhrať na žiadnej náročnosti. Niektoré minihry sú ale neférové – buď vám nedajú žiadnu šancu vyhrať alebo sú postavené čisto na náhode. Napríklad kopanie na bránku – najprv sa musíte rozhodnúť, ktorý roh bránky chcete vykrývať, až potom súper vykopne. Alebo keď si máte v inej minihre vybrať, jednu zo štyroch dební, pod ktorú sa postavíte. A potom čakáte, či vám spadne do náručia ovocie, alebo na hlavu železná nákova.
Naproti tomu je zvyšok hier celkom zábavný, až kým nezistíte, že ide stále dokola o niekoľko jednoduchých princípov maskovaných do viacerých hier. V postate sa stále jedná o rýchle reflexy a stláčanie buď jedného tlačidla počas celej hry, alebo stláčanie príslušných tlačidiel z pravej ružice, podľa toho, čo sa zobrazuje na displayi.

Graficky nie je čo riešiť. Hra vyzerá extrémne jednoducho a na súčasné štandardy na platforme naozaj slabo. Nikto sa s ničím dlho nebabral a proste prekonvertovali hru z PS2 na PSP. Jednoduchá grafika ale bude asi vyhovovať tým, ktorým je hra určená – teda malým deťom. Opice vyzerajú roztomilo, všetko je farebné, hry sú aspoň občas na prvýkrát trochu vtipné.
Humor je síce na veľmi primitívnej úrovni (napríklad kolektívne prdenie do jazierka, prípadne pohadzovanie si bomby s ďalším imbecilným komentárom „Nebojte sa, nebude to bolieť... veľmi“), ale keďže som aj ja bol malý, verím, že malých chlapcov môže pobaviť.

{gallery}/recenzie/Jungle_Party.recenzia.psp.the-GURU-man/3/{/gallery}

Kameňom úrazu je ale počet minihier. Nech sa na to pozerám ako chcem, je ich len 15. Pätnásť krátkych a hlúpych minihier sprevádzaných neskutočne otravnými kecami. Často krát sa stáva, že sa vám hra načítava dlhšie, než trvá ju dohrať.
Ak hráte sami, na výber máte krátku (5), strednú (10) a dlhú (15) hru. A hrať niektoré z tých hier viac ako dvakrát je božím potrestaním. Trochu lepšia situácia nastáva keď máte s kým hrať. Buď sa môžete striedať s kamarátmi a podávať si konzolu, alebo môžete využiť funkciu game share a zahrať si proti kamarátovi s vlastným PSP. Všetko funguje tak, ako by ste očakávali a na rozdiel od počítačových oponentov môžete očakávať aj nejakú skutočnú konkurenciu. Hra ponúka aj možnosť hrať po sieti cez Wi-Fi.
Všetko podtrháva otravná repetitívna hudba, ktorá sa nemení a nemení. Stále dokola budete počúvať to isté a nič na tom nezmeníte. Nastavenia zvuku v hre vôbec neexistujú a tak sa nezbavíte ani hudby, ani pripečených komentárov inak, ako úplným vypnutím zvuku.

Nech sa na to pozerám ako chcem, vidím tu jeden nedotiahnutý titul s nulovými možnosťami nastavenia. Situáciu zhoršuje fakt, že hra vyšla už pred tromi rokmi ešte na PS2 a nielenže nič nebolo pridané ani vylepšené, ale väčšia časť pôvodnej hry bola vystrihaná. Tak za svoje peniaze namiesto 40 minihier dostanete len 15 kúskov. Nechám matiku na vás – sami si nájdite a porovnajte ceny a to, čo za svoje peniaze dostanete.
Túto hru ale môžem vrelo odporúčať ako vianočný darček pre malého otravného bratranca, ktorý vám už roky lezie na nervy. Pohľad na to, ako mu skysne úsmev na tvári, je na nezaplatenie!

nie je problém vyhrať
multiplayer

príliš ľahko sa vyhráva
žiadny príbeh
žiadna motivácia
repetitívne minihry
stále tá istá zvučka dokola
otravný dabing
extrémne otravné komenty
len 15 minihier
žiadna pridaná hodnota oproti pôvodnej verzii
20%
ŽÁNER minihry
VÝROBCA SCE
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk