Burnout Legends - Recenzia PSP

 

Keď som hľadal nejaké dobré arkádové preteky na PSP, zvolil som si jeden z dielov svojej obľúbenej série od osvedčených vývojárov.

Fanúšikovia série Burnout iste vedia o čom je reč, ale neznalým priblížim, že sa jedná o neskutočne rýchle arkádové preteky plné deštrukcie, kde rýchle reakcie v zlomku sekundy dokážu rozhodnúť o tom, či sa vôbec umiestnite na medailových pozíciách.

{gallery}/recenzie/BurnoutLegends.recenzia.psp.the-GURU-man/1/{/gallery}

Hra obsahuje 175 pretekov a rozhodne sa treba pripraviť na to, že mnohé z nich budete musieť niekoľkokrát opakovať. Náročnosť stúpa s rýchlosťou vozidiel, a tak každá nová kategória áut posúva hranice vašich reflexov o niečo ďalej.
Základom hry je World Tour, kde sa zúčastňujete pretekov po celom svete. Na výber máte mnoho tratí a pestrý výber pretekov, ale všetko si musíte postupne poodomykať získavaním medailových pozícií.
Základný „Race“ veľmi neprekvapí, platia všeobecne známe pravidlá s jednou malou obmenou – deštrukcia oponentov je tu na dennom poriadku a len napomáha k víťazstvu. „Face-off“ je jednoduchou obmenou klasického preteku, ale pretekáte sa len s jedným, o to náročnejším, oponentom. Ďalšou variáciou je „Eliminator“ – ako už názov napovedá, posledné auto v každom kole je vyradené z preteku peknou explóziou. „Burning Lap“ je klasickou časovkou na jedno kolo, zvyčajne v novej neznámej oblasti. Klasickým pretekom korunuje Grand Prix, v ktorej si odomykáte nové kategórie vozidiel.

{gallery}/recenzie/BurnoutLegends.recenzia.psp.the-GURU-man/2/{/gallery}

Jeden z najpopulárnejších a najzábavnejších módov je určite „Road Rage“ – cieľom je zlikvidovať čo najviac oponentov v časovom limite, prípadne skôr, ako sa vám rozbije auto. Podobným spôsobom funguje „Pursuit“, kde v policajnom aute prenasledujete vozidlo a snažíte sa ho zastaviť, ako inak, deštrukciou.
Špecialitkou série Burnout sú ale tzv. Crash eventy. Jedná sa o zábavné puzzle, kde sa snažíte vo vysokej rýchlosti naviesť auto do čo najhustejšej premávky a spôsobiť hromadnú zrážku. Čím väčšiu, tým lepšie. Ak sa vám podarí nabúrať dostatok vozidiel, môžete odpáliť bombu v aute a spôsobiť ešte väčší chaos.

{gallery}/recenzie/BurnoutLegends.recenzia.psp.the-GURU-man/3/{/gallery}

Hra ponúka 5 kategórií vozidiel, ktoré si musíte postupne odomknúť, ale nenájdete v nej žiadne licencované autá. To však kompenzuje vynikajúci soundtrack plný rezkých rockových pesničiek od známych interpretov.
Čo sa týka grafickej stránky, je vidieť, že hra už má svoj vek, ale rozhodne nikoho neurazí. Čo stráca v detailoch, to naberá vo frenetickej rýchlosti, vysokom frame-rate a vynikajúcej hrateľnosti. Každú zrážku sprevádzajú efektne (na) animované sekvencie havárie, ktoré asi nikdy neomrzia.
Škoda je asi len online multiplayeru. V lokálnej sieti si ale spolu zahrajú až šiesti hráči a vďaka funkcii game share si budete môcť zahrať aj s kamarátom, ktorý túto hru ešte nemá.
Tým, čo hrali vynikajúci Burnout 3: Takedown na PS2 prídu mnohé trate a štýl hrania veľmi povedomé. Burnout Legends ale obsahuje mnoho tratí navyše, vynikajúco vyladenú hrateľnosť a policajný mód.
Burnout Legends síce patrí medzi vôbec prvé hry, čo na PlayStation Portable vyšli, zároveň sa však radí medzi skvosty pretekárskych hier na tejto platforme, a právom sa tak zaradil do edície PSP Essentials. Za súčasnú cenu do 10€ nie je dôvod váhať a tým, čo so slzičkou v oku spomínajú na časy Burnoutu na PS2 prinesie zrovnateľný zážitok všade so sebou.

{gallery}/recenzie/BurnoutLegends.recenzia.psp.the-GURU-man/4/{/gallery}

skvelá návyková hrateľnosť
175 pretekov
vynikajúca hudba
neskutočná rýchlosť

chýba online multiplayer
po čase repetitívne
85%
ŽÁNER šport
VÝROBCA Criterion
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
EA

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk