Everybody's Tennis - RECENZIA PSP

 

Je tu leto a s ním prichádza aj počasie na rôzne športy. Ak nejaký praktikujete, tak ste pravdepodobne vonku a nečítate túto recenziu. Pre tých pohodlnejších a upírov, ktorí na slnko nemôžu, prinášame zhodnotenie novej športovej hry Everybody's Tennis. V Amerike má titul názvom Hot Shots Tennis: Get a Grip.

{gallery}/recenzie/Everybodys.Tennis.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}

Aj keď sme hru mohli vidieť na PS2, v žiadnom prípade nejde o jej klon pre PSP. Tvorcovia ju podstatne obohatili, pretože predchodca bol do veľkej miery obmedzený. Na výber bol len rýchly zápas a malá možnosť postupu. O úprave postavy nemohla byť reč. Everybody's Tennis pre PSP vypočul prosby hráčov a je bohatší v každom smere. Zakomponovaním zaujímavého príbehové postupu sa podarilo potlačiť monotónnosť, ktorá sa zvykne po chvíli objavovať u väčšiny hier so športovou tematikou. Dej vás zavedie do všetkých kútov sveta, kde sa stretnete s rozličnými postavami, proti ktorým si môžete zahrať.

{gallery}/recenzie/Everybodys.Tennis.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}

Po každom zápase sa vám odomknú nové oblečenia a doplnky, pomocou ktorých si tenistu upravíte podľa vlastných predstáv. Možností je naozaj dostatok. Tvorcovia hráčom dovolili, čo sa dalo a tak je možné chlapov navliecť napríklad do tenisových sukienok. Každá oblasť obsahuje viacero hráčov. Po ich zdolaní sa prepracujete až ku najsilnejšiemu. Ak zo zápasu vyjdete ako víťaz, táto postava sa v menu odomkne a je za ňu možné hrať. Názov titulu sa premietol aj do hrateľnosti (Everybody's Tennis – tenis pre každého) a preto je náročnosť vyvážená. Súboje si užijete, ale nemusíte sa báť, že by sa vám niekoho nepodarilo zdolať. Na uľahčenie slúžia aj grafické ukazovatele, ktoré napovedajú o smere loptičky. Pre zmeranie si síl s kamarátmi poslúži Ad-Hoc hra, ktorá podporuje až štyroch hráčov. Výhodou je aj možnosť zdieľania hry a tak postačí, keď titul bude vlastniť aspoň jeden zo zúčastnených.

{gallery}/recenzie/Everybodys.Tennis.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}

Na hru sa pozerá príjemne a živé farby vás do zápasu dobre naladia. Všetko beží plynule bez nepríjemného znižovania frameratu. Kurty sa od seba odlišujú a sú „živé“. Občas napríklad zahliadnete v pozadí prejsť niekoho s kosačkou. Drobnosť, no práve takýmito krokmi sa odlišujú dobré hry od tých nudných. Celé prevedenie sa nesie v japonskom štýle a lá Dragon Ball, takže na kurtoch očakávajte veľké rozstrapatené vlasy. Za grafikou nezaostáva ani audio. Zvuky sú verné a presne do hry zapadajú. Vytknúť by sa dala akurát hudba. Tá je po chvíli skôr otravná, no našťastie je tu možnosť úplne ju vypnúť.

{gallery}/recenzie/Everybodys.Tennis.recenzia.PSP.Mortus/4/{/gallery}

Prvý dojem nestál zaveľa, no po počiatočnom prekonaní nechute sa hra odmenila svojou kvalitou. Pomer realistickosti a arkádovosti sa výrobcom podarilo nadávkovať v tej pravej miere. Everybody's Tennis je jedným z najlepších tenisových zážitkov, ktorý momentálne konzola PSP poskytuje a vyskúšať by si ju mali aj tí, ktorí tento šport neobľubujú.

príbeh
hrateľnosť
upravovanie postáv
grafická stránka

 

muzika

 

85%
ŽÁNER šport
VÝROBCA Clap Hanz
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk