Fat Princess: Fistful of Cake - RECENZIA PSP

 

Kto nemá rád koláčiky, nech hodí kameňom. Rovnako ich obľubuje aj princezná z krásne nazvanej hry, ktorá sa po PS3 dostal aj na PSP. V súčasnosti sa veľa úspešných titulov dostáva z jednej platformy aj na druhé a nás to môže len a len tešiť. Princezná nie je výnimkou a preto svoj hrad preniesla z obývačiek aj do batohov a vreciek. Neutrpela tým však kvalita? To si preberieme práve teraz.

{gallery}/recenzie/Fat.Princess.Fistful.of.Cake.recenzia.PSP.Mortus/1/{/gallery}

Odpoveď na vyššie uvedenú otázku znie nie. Ale ako priniesť online zameranú hru na prenosnú konzolu, kde človek nie je stále pripojený? Jednoducho! Prepracujeme singleplayer. Mnoho portov z PS3 na PSP môžeme nazvať menšími bratmi, no Fat Princess: Fistful of Cake je potom väčšia sestra. Až šesť nových máp, nové herné módy pre multiplayer a spomínaná rozšírená hra pre jedného hráča sa vtesnalo do rúk.

O tom, že singleplayer nebol do hry pridaný len na oko vás presvedčí od samotného začiatku. Nejde len o narýchlo zbúchané multiplayerové kolá s AI namiesto živých protihráčov, ale o pekný príbeh popretkávaný ilustráciami ako z rozprávkovej knihy. Veď aj samotná grafika a vzhľad sa nesie v duchu rozprávok. Singleplayer poskytuje ešte jednu a nemenej významnú funkciu, ktorú ocenia najmä nový hráči. Tým je oboznámenie sa s princípmi a fungovaním hry a plneným úloh. Od výberu povolania, zberu surovín, vylepšovania budov, až po samotné ciele misií. Pred skokom do online šarvátky sa naozaj vyplatí vyskúšať si ho, aby ste si na čelo nevykoledovali pečiatku „noob“.

{gallery}/recenzie/Fat.Princess.Fistful.of.Cake.recenzia.PSP.Mortus/2/{/gallery}

Prečo vlastne názov Fat Princess? Ten úplne vystihuje podstatu hry. Dve princezné, dva tímy, dva hrady a snaha ukradnúť to najcennejšie, teda pôvabnú krásku. Pôvabnú do chvíle, kedy ju začnete kŕmiť koláčikmi, aby pribrala. Morbídna myšlienka, no tento čin dostatočne znepríjemní protivníkom život, keď sa budú snažiť uniesť vášho „Willyho“. Ide predsa o víťazstvo a tam sa súcit nepripúšťa. Pri bojoch vás bude sprevádzať krásna hudba, ktorá asi ani nemohla byť lepšia. Rozprávková grafika sa s ňou náramne dopĺňa a tak je zážitok naozaj taký, aký by sme chceli v hrách pociťovať, čo najčastejšie.

{gallery}/recenzie/Fat.Princess.Fistful.of.Cake.recenzia.PSP.Mortus/3/{/gallery}

Fat Princess: Fistful of Cake je nielen portom, ale prináša ešte viac obsahu ako pôvodná verzia. Až na isté (pochopiteľné) grafické kompromisy je verným obrazom PS3 verzie a herný zážitok v ničom neutrpel. Všetko pekne upečené a ozdobené ako od majstra cukrára. Pokiaľ máte radi online zápolenia, Fat Princess: Fistful of Cake je jednou z najlepších volieb súčasnosti.

{gallery}/recenzie/Fat.Princess.Fistful.of.Cake.recenzia.PSP.Mortus/4/{/gallery}

 

výborný port
rozprávková grafika a hudba
multiplayer

 

nič konkrétne

 

85%
ŽÁNER akčná
VÝROBCA SCEE
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na www.ProGamingShop.sk

 

 


 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk