Echoshift - RECENZIA PSP

 

Po zaujímavej logickej hre Echochrome na PSP a PS3 z roku 2008 prišlo tohto roku pokračovanie s názvom Echoshift. Má táto novinka oproti originálu čo ponúknuť a zachováva si hra pôvodnú hrateľnosť?

 

{gallery}/recenzie/echoshift.Recenzia.PSP.SCARiOUS/screeny/1/{/gallery}

Vaša úloha v Echoshift-e vyznie ako triviálna záležitosť, s hernou postavičkou sa budete musieť dostať z dverí v bode A do dverí v bode B. No nebola by to logická hra, keby to bolo také jednoduché. Vašu cestu levelom vám budú znepríjemňovať rôzne nástrahy, či už „neviditeľná“ časť podlahy, aktivovateľná spínačom, alebo smrtiace kocky poletujúce za vašim chrbtom. No vašim najväčším nepriateľom bude časový limit, ktorý vám znemožní prejdenie levelu s vyriešením všetkých puzzle na jedenkrát, limit sa pohybuje okolo 30-50 sekúnd v závislosti od náročnosti levelu.

{gallery}/recenzie/echoshift.Recenzia.PSP.SCARiOUS/screeny/2/{/gallery}

Preto budete musieť premyslene využívať pomoc vašich „duchov“. V každom leveli máte totižto možnosť niekoľkých použití vašej postavičky a čim menej ich použijete, tým lepšie ohodnotenie po prejdení levelu získate. Využívanie vašich duchov prebieha nasledovne: prvýkrát prejdete s vašou postavičkou ku vypínaču, ktorý po aktivácii umožní ďalší postup levelom, keďže čas sa kráti prepnete na druhú postavičku a level začínate odznova, len s tým rozdielom, že váš predošlý postup je zaznamenaný čiže vaša minulá postavička vo forme ducha aktivuje vypínač a vy tak môžete ísť k ďalšej nástrahe, alebo rovno do cieľa. Celkovo môžete počas vašej cesty naprieč levelmi naraziť na 30 logických hádaniek.

{gallery}/recenzie/echoshift.Recenzia.PSP.SCARiOUS/screeny/3/{/gallery}

V hre je pre vás pripravených osem herných svetov a každý obsahuje sedem levelov. K dispozícii je aj jeden herný svet, ktorý môže obsahovať stiahnuteľné levely. Po prejdení levelu sa vám automaticky odomyká ďalší, a po dosiahnutí určitého počtu bodov (reprezentovaných hviezdami) môžete prejsť na ďalší svet. Ak prejdete všetky levely v hernom svete odomkne sa vám ďalšia forma levelov v danom svete. Celkovo sú formy (typy puzzle) tri. Prvá nesie názov CAST a znamená klasické prechádzanie levelov pomocou riešenia logických úloh. Druhou formou je KEY, tu musíte pre odomknutie cieľových dverí získať kľúč a rovnako riešite logické úlohy. Tretia forma je ILLUSION kde budete môcť zastaviť čas pre každú z vašich postavičiek na najviac tri sekundy, pozastaviť prehrávanie predchádzajúceho ducha a efektívnejšie tak riešiť logické hádanky.

{gallery}/recenzie/echoshift.Recenzia.PSP.SCARiOUS/screeny/4/{/gallery}

Grafika v hre je naozaj minimalistická, nečakajte žiadne hi-tech,svetelné a iné efekty. Jednotlivé levely tvoría len spomínané dvere, podlaha, vypínače a nástrahy. Všetko je spracované v úplne jednoduchom prevedení. Najgrafickejšim prvkom hry je farebne meniace sa pozadie, inde sa s farbami naozaj šetrilo, čo je však dobré a robí to hru zaujímavou a prehľadnou. Hudba v hre je primeraná typu hry. Levelmi vás budú sprevádzať jemné, ukľudňujúce melódie.

{gallery}/recenzie/echoshift.Recenzia.PSP.SCARiOUS/screeny/5/{/gallery}

Echoshift poteší každého milovníka logických hier, ktorých nieje na konzolu PSP až tak veľa. Hra vyniká najmä svojou originalitou a nerušiacim a jednoduchým grafickým spracovaním. Na druhej strane hra nemusí zaujať každého a pre niekoho sa môže zdať príliš náročná, no ak vlastníte PSP a trávite veľa času cestovaním čí už vlakom alebo autobusom Echoshift vám cestu určite skráti a spríjemní, v takomto prípade sa kúpa tejto hry určite vyplatí.

 

originálna hra
jednoduchá grafika
možnosť inštalácie na kartu

 

pre niekoho náročné

 

75%
90%
ŽÁNER logická
VÝROBCA Artoon
VYDAVATEĽ SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk