Geronimo Stilton Return to the Kingdom of Fantasy Videogame - Recenzia

 

Dúhový jednorožec! Je niečo lepšie? Áno, predsa Dúhový drak! To všetko a oveľa viac nájdete v hre Geronimo Stilton: Return to the Kingdom of Fantasy Videogame. V tomto kráľovstve zažijete mnohé dobrodružstvá s kamarátmi, ktorí vo svojej bizarnosti o nič viac nezaostávajú za vyššie zmienenými tvormi. Spomaľme však na chvíľku a poďme si najprv hru predstaviť.

S vaším hrdinom, myšiakom Geronimom Stiltonom, ste povolaní pomôcť kráľovnej víl nájsť „srdce šťastia“, ktoré je ukryté nevedno kde. Cesta za jeho nájdením však nie je taká jednoduchá, pretože počas putovania s cieľom splniť zadanú úlohu, budete musieť prekonať mnohé prekážky. Tie vám hra predkladá v podobe rôznych logických úloh a minihier, sem-tam poprepletaných preskúmavaním 2D lokácií.

Mapa súčasťou povinnej výbavy!

K jednotlivým úlohám sa dostávate prostredníctvom mapy, na ktorej máte vždy prístupnú iba nejakú časť a zvyšné sa vám odomknú až po prejdení tých momentálnych. Tu však narážame na prvý problém, pretože sledovaním animácie odomknutia  ďalších úloh (ktorá je nudná a pozostáva z jednoduchého odomknutia zámku) strávite možno viac času ako samotným hraním, čo je naozaj otravné. Čo naopak poteší, sú podarené animácie v lokáciách, ako aj animované príbehové predely, ktoré si držia špecifický a roztomilý rozprávkový štýl. Dostanete sa tak napríklad aj do krajiny hračiek, sladkostí a mnohých ďalších.

Hrateľnosť ani grafika síce nie sú nejaké ohurujúce, ale vzhľadom na cieľovú vekovú kategóriu pohybujúcu sa okolo siedmych rokov je všetko v poriadku, aj keď by sme mohli od hry čakať viac. Ponúka totiž „iba“ klasické, ničím neobohatené, vedomostné kvízy a minihry, mnohokrát videné a ničím originálne, ktoré si môžete zadarmo zahrať na internete, avšak dokopy tvoria príjemný celok a poslúžia na odreagovanie, prípadne ak patríte k mladšej časti hráčov, tak aj potrápia vaše mozgové závity a čo-to vás naučia. Budete hrať arkanoid, skladať puzzle, počítať násobilku a riešiť veľa ďalších úloh, ktoré sa pravidelne striedajú za niečo nové.

62 a dosť!

V celkovo 62 úlohách sa v podstate nedá prehrať a máte ľubovoľný počet pokusov, avšak pre  tých súťaživejších, potrebujúcich nejakú výzvu, sú v hre zabudované dnes už takmer neodmysliteľné achievementy (áno, aj v tejto vekovej skupine a žánri hry). Po odomknutí minihry v príbehu si ju môžete hocikedy zopakovať či už v tomto móde, alebo priamo z menu hry, kde nájdete ponuku nódov. To je však všetko a hra už nič viac neponúka, ale na pár večerov by mala vydržať a je ideálna na kratšie cesty, pretože jednotlivé úlohy vám zväčša nezaberú viac ako minútu a keby aj, môžete ich hocikedy prerušiť.

Do you not speak english?

Celou hrou vás bude sprevádzať aj soundtrack, avšak ten je mierne monotónny, a tak je dosť možné, že neskôr v hre už budete mať zvuky vypnuté. Poteší aj kompletný dabing rozhovorov, ktorý je naozaj podarený a prispôsobený mladšiemu publiku. Čo naopak veľmi zamrzí, je absencia akejkoľvek lokalizácie, takže budete musieť byť miestami naozaj jazykovo zdatní, prípadne mať poruke dobrý slovník, ináč si hru vôbec neužijete a v určitom bode sa definitívne zaseknete.

Verdikt

Čo dodať na záver? Geronimo Stilton Return to the Kingdom of Fantasy je príjemnou hrou na cesty pre mladších hráčov, čomu zodpovedá aj výber postaršej platformy. Poteší, no ničím neoslní. Jedná sa však rozhodne o dobrú a kvalitne spracovanú hru, a svoj účel v takomto ponímaní tak spĺňa. Skráti chvíľu a možno vás ešte aj čo-to priučí.

roztomilá grafika
pestré prostredie
dabing

absencia lokalizácie
zdĺhavé a opakujúce sa animácie odomykania
po prejdení už nemá hra čo ponúknuť

65%
ŽÁNER Detské
VÝROBCA Virtual Toys
VYDAVATEĽ NA SLOVENSKU
SCEE
HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

Zaujala vás táto hra?

Kúpte si ju na PlayStation Network

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk