Ghostbusters The Game - RECENZIA PSP

 

Hra Ghostbusters: The Videogame má byť pokračovaním obidvoch Ghostbusters filmov, z ktorých prináša tie najlepšie okamihy spracované v hre. Hry sa chopili scenáristi pôvodných filmov Dan Aykroyd a Harold Rammis, ktorý prepožičali postavám svoju podobu, hlasy a aj charakter.

Čo sa týka postáv začiatkom hry si musíte vybrať tú svoju, s ktorou budete prechádzať celú hru. Celkovo máte na výber tri postavy. Vaša postava bude dopĺňať pôvodné 4, ktoré sa objavili aj vo filmoch a vašou úlohou je ukázať, že patríte do tímu a na chytanie duchov ste stvorený. Všetky postavy v hre sú skvelo nadabované a pre tých čo poznajú filmy sa bude zdať, že postavy vôbec nezostarli a nestratili zo svojho čara ani po toľkých rokoch.

{gallery}/recenzie/ghostbusters.psp/1/{/gallery}

Hru začínate ako piaty člen Ghostbusters v hoteli Sedgewick kde straší duch Slimer, spolu s vašimi kolegami ho budete prenasledovať, pričom celé prostredie a misie hry je takmer identické so scénami vo filme. V niektorých miestach hry sa váš tým rozdelí a vy pokračujete ďalej sami, no kontakt medzi sebou udržiavate prostredníctvom vysielačiek.

{gallery}/recenzie/ghostbusters.psp/2/{/gallery}

Hon na duchov je samostatná kapitola hry. Ducha musíte najprv vypátrať, ak ho neviete nájsť alebo je momentálne neviditeľný budete musieť použiť prístroj na vyhľadávanie duchov P.K.E., ten vám zvukovo oznamuje ako ďaleko sa nachádzate od ducha a ktorým smerom sa máte k nemu vybrať, čím bližšie pri duchovi ste, tým vydáva prístroj vyššiu intenzitu zvuku. Častokrát duch dokáže vojsť do vecí ako sú stoly, stoličky alebo iné predmety, preto sa môže stať že ducha nebudete vedieť nájsť keďže prístroj ukazuje napríklad na stôl. Z vecí ho dostanete jednoduchým vystrelením lúčov zo zbrane Blast Stream, čím daný predmet zlikvidujete a tým sa duch objaví. Niektorí duchovia dokážu „oživiť“ aj menšie predmety, ktoré na vás potom útočia, čiže ich musíte zlikvidovať ešte skôr ako sa pustíte na daného ducha. Samotných duchov likvidujete použítím Blast Streamu , ktorý vystreľuje lúče likvidujúce duchov. Ducha musíte najprv týmito lúčmi oslabiť a tak nasleduje použitie Capture Streamu, ktorým ducha omráčite obúchaním o steny, pričom vám hra ukáže ktorým smerom máte ducha „odhodiť“ aby sa vám to podarilo. Ak sa vám podarí ducha omráčiť, nastražíte na zem pascu, nad ktorú ducha pomocou Capture Streamu prenesiete a duch je chytený. Zbrane je nutné okrem chytania duchov používať aj počas iných aktivít. Veľakrát budete musieť preniesť batériu ku generátoru pomocou Capture Blastera aby sa vám spojazdnili elektrické dvere alebo výťah. Niekedy sú batérie vybité, takže budete musieť nájsť elektricky nabitého ducha, priniesť k nemu batériu a dotknúť sa ho s ňou, tá sa nabije a duch sa bude dať chytiť. Na konci každého levelu na vás čaká boss, ktorý sa nebude dať chytiť tak ľahko. Ak mu spôsobíte určité poškodenie, pošle na vás útočiace predmety alebo menších duchov, zatiaľ čo on ostane skrytý pokiaľ ich nezničíte. Pri likvidácii duchov vám pomáhajú aj vaši kolegovia, no tí duchom žiadnu väčšiu škodu nespravia a nepoužívajú ani pokročilejšie zbrane. Takisto nedokážu ducha chytiť a obúchať o steny alebo ho chytiť do pasce.

{gallery}/recenzie/ghostbusters.psp/3/{/gallery}

Hrateľnosť je na veľmi dobrej úrovni, chytanie duchov nezačne nudiť ani po dlhej dobe, keďže vždy sa jedná o zábavnú záležitosť. Hrateľnosť trochu kazí horšie ovládanie, ktoré nieje vždy presné a niekedy budete mať problém namieriť na rýchlo pohybujúcich sa duchov. Atmosféru hry dotvárajú pôvodne filmové lokácie, ktoré sú verne spracované aj v hre ako aj originálny dabing a vtipné komentáre vašich spolupracovníkov.

Grafika patrí vzhľadom na pomery PSP k lepšiemu priemeru, no myslím si že mohla byť aj oveľa lepšia. Dojem kazia aj početné výpadky textúr a prakticky chýbajúce tiene. Na druhej strane je možne zničiť takmer každý objekt a zaujímavé a efektné sú aj výbuchy niektorých duchov.

{gallery}/recenzie/ghostbusters.psp/4/{/gallery}

Herné spracovanie filmov Ghostbusters vyšlo najprv na PS3 a PS2 a to už v júni. Verzia na veľké konzoly má oproti PSP verzii množstvo vecí naviac. Okrem neporovnateľne lepšej grafiky a fyziky obsahuje aj multiplayer, ktorý by PSP verziu ešte viac oživil. Preto ak vlastníte niektorú z týchto konzol, kúpte si túto hru radšej na ne, ak máte iba PSP kúpu nebudete ľutovať, keďže hra je veľmi chytľavá a zabaví na dlhý čas. Ak ste ešte fanúšikom filmov Ghostbusters hra vám pripomenie množstvo momentov z filmov a kúpu určite nebudete ľutovať.
 

 

+ množstvo momentov z filmu
+ lovenie duchov
+ dabing
- horšia AI spolupracovníkov
- chýbajúci multiplayer
- veľmi osekané oproti veľkým konzolám
70% 70%
ŽÁNER akcia
VÝROBCA Red Fly Studio
VYDAVATEĽ SCEE

HRU NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk