RECENZIA: Devil May Cry 5: Special Edition - Dante prichádza aj na PS5. Zatiaľ síce len ako remaster, no zato podarený

RECENZIA: Devil May Cry 5: Special Edition - Dante prichádza aj na PS5. Zatiaľ síce len ako remaster, no zato podarený

Vydanie PS5 tento rok nesprevádza veľa titulov a tak treba byť vďačný aspoň za to, čo je. Nie každému ale sadne hack and slash akcia a už vôbec nie v takom štýle, ako ju už roky rokúce robí séria Devil May Cry. Tým z nás, ktorí sa tešia zo všetkého nového okolo nášho milovaného Danteho, však môžem rovno povedať, že DmC na PS5 v podobe Special Edition stojí za to.

Ako som už spomenul, séria DmC nie je úplne pre každého. Je to legenda hack and slash a to, čo ponúka, je pre ozajstných fajnšmekrov, nie pre masy. Ak ste však typ, ktorého baví hodiny a hodiny prichádzať na, vymýšľať a zdokonaľovať sa v kombách, tak je toto znovu vydanie piateho dielu jednoznačne pre vás. Ak ste nováčik a hra vás láka, jednoznačne choďte do toho, keďže toto je asi najlepší úvod do série, aký si môžete zvoliť – minimálne čo sa týka príbehu.

Keďže však ide o „prevydanie“, asi najpodstatnejšou informáciou pre všetkých je, čoho nového sme sa dočkali. Ako prvé môžem povedať, že Danteho brat Vergil bol pridaný ako štvrtá hrateľná postava a že sa máte na čo tešiť. Perfektne prepracovaná Vergilova hrateľnosť, kombá a útoky vám hru oživia na nepoznanie. Teleportovanie, šialene rýchle útoky katanou a zábavný „Concentration“ meter, ktorý sa napĺňa, ak hráte za Vergila ako za arogantného záporáka, akým aj naozaj je. Pomaličky si kráčate rovno oproti nepriateľovi? Nech sa páči, tu máte body do metra. Vyhnete sa nepriateľovi v poslednej sekunde a následne si z neho robíte srandu? Ďalšie body do metra. A takto môžete pokračovať, až kým ho nenaplníte celý. Pozor však, ak zrazu začnete útočiť do vzduchu alebo len bezhlavo pobehujete dookola, postupne budete body strácať. Hranie sa Vergila si tak bude od vás požadovať ozajstné majstrovské zvládanie všetkých jeho mechanizmov a arzenálu, ako sa aj od DmC očakáva.

Ako je na tom PS5 verzia po technickej stránke? Už aj na PS4 bol DmC 5 perfektný, no na novej generácii si skutočne ulahodíte. Aj keď ste obkľúčený hordou nepriateľov a celá obrazovka je pokrytá vizuálnymi efektami, hra beží absolútne plynulo a bez akýchkoľvek problémov. Zvoliť si taktiež môžete z niekoľkých nastavení. Na výber máte 30 FPS nastavenie, ktoré však ponúka maximálne rozlíšenie a ray tracing, no myslím, že väčšina si pre rýchlu akciu a plnohodnotný Devil May Cry zážitok zvolí 60 FPS mód s dynamickým 4K rozlíšením. Pravdupovediac, ray tracing v tejto edícii nie je nič extra, čo by stálo za zmienku a podľa mňa ani nestojí za zosekanie FPS na polovicu.

Novinkou je aj 120 FPS nastavenie, ak máte monitor alebo televízor, ktoré to podporujú, no nie je nijak uzamknuté a ak vaše zariadenie nie je kompatibilné, len si zbytočne uškodíte. Možnosti síce máte, myslím však, že sa všetci zhodneme, že DmC sa má hrať plynulo a svižne ako správna hack and slash legenda, ktorou je. Za zmienku stoja aj loadingy. Tie sú v podstate neexistujúce a hoci hra, samozrejme, má načítavacie obrazovky, ktoré obsahujú rôzne tipy, žiadny z nich si v podstate ani nestihnete prečítať, lebo nahrávania sú skoro okamžité, čo len ďalej napomáha k skvelému plynulému zážitku.

Okrem toho sa veľa nezmenilo, no ani sa nečudujeme. Nie je dôvod meniť niečo, čo už aj tak bolo skvelé a technickými možnosťami PS5 sa len vylepšilo.

Naše hodnotenie

Či už ste nováčik hack and slash žánru a hra vás zaujala, alebo skalný veterán, Devil May Cry 5: Special Edition je jednoznačne titul, ktorý by ste nemali vynechať. Pridaná možnosť hrania za Vergila a skvelá hrateľnosť vďaka novému výkonu PS5 ponúka perfektný akčný zážitok, ktorý, myslím si, nič tak skoro v tomto žánri na novej generácii neprekoná.

Klady

  • plynulosť a technické prevedenie
  • hrateľný Virgil
  • absolútne bezproblémový remaster

Zápory

  • nič

Informácie o hre

Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5: Special Edition 2020

Devil May Cry 5: Special Edition prichádza s množstvom nového obsahu a herných režimov poháňaných novou generáciou konzol a taktiež s veľmi vyžadovanou hrateľnou postavou – Virgilom!

  • Platforma: PlayStation 5
  • Žáner: Hack and Slash
  • Výrobca: Capcom
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cenega

Trailer ProGamingShop.sk

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk