Tvorcovia Immortals of Aveum prepustili po neúspechu hry 45% zamestnancov

Tvorcovia Immortals of Aveum prepustili po neúspechu hry 45% zamestnancov

 

Rýchle kroky.

Je viac ako jasné, že hra Immortals of Aveum doslova komerčne vybuchla. Ak vás o tom nepresvedčil maximálny počet súčasne hrajúcich hráčov na Steame počas vydania (751), tak vás o tom presvedčí fakt, že štúdio bolo nútené prepustiť 45% svojich zamestnancov, pričom dôvodom týchto škrtov je komerčný neúspech titulu.

„Dnes sa so zlomeným srdcom lúčime s priateľmi a kolegami zo spoločnosti Ascendant Studios - približne 45 % nášho tímu," uvádza sa vo vyhlásení zakladateľa a šéfa štúdia Davida Robbinsa.

"Bolo to bolestne ťažké, ale nevyhnutné rozhodnutie, ktoré sa nerobilo ľahko - napriek tomu musíme urobiť túto úpravu teraz, keď sa Immortals of Aveum dodali. Dotknutých podporujeme všetkými možnými spôsobmi, vrátane komplexného odstupného a pomoci pri hľadaní práce, ako aj podporných služieb pre tých, ktorí zostávajú. Ak vaše štúdio hľadá osvedčených umelcov a inžinierov UE5, ozvite sa nám, aby sme vám mohli predstaviť neuveriteľne talentovaných herných vývojárov."

Robbins dodal: "Som veľmi hrdý na to, čo náš nezávislý vývojársky tím dosiahol s Immortals of Aveum. Spoločne sme vytvorili nové AAA štúdio, novú IP, na novej technológii, v ére nášho priemyslu, keď je to mimoriadne vzácne. Do Immortals sme vložili svoju vášeň, pričom sme nosili srdce na rukáve. Štúdio bude takto fungovať aj naďalej, keďže vývoj tejto hry a našej IP Immortals podporujeme aj v budúcnosti, a to prostredníctvom budúcich aktualizácií a ponúk.“

„Môjmu tímu, ktorý číta túto správu, najmä tým, ktorí nás opúšťajú, z celého srdca ďakujem za váš neoceniteľný prínos ku kultúre spoločnosti Ascendant a váš obrovský vplyv na uvedenie hry Immortals of Aveum do života.“

Hra Immortals of Aveum vyšla iba 22. augusta a k rozhodnutiu k škrtom tak prišlo iba tri týždne po jej vydaní. EA, ako vydavateľ hry zatiaľ komerčný výkon titulu nekomentoval, no je jasné, že uspokojivý určite nebude.

Zdroj: X

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk